Kā seriālā... 1

Jau pirms gadiem desmit Latvijas televīzijā elpu aizturējuši sekojām "Hameleonu rotaļām". Šis Holivudas produkts toreiz bija kā medusmaize kā pilsētā, tā laukos. Kā mums patika šā seriāla varoņu īpašā maniere pieklājībā ietērpt pašu vītās intrigas! Pa šiem gadiem mūsu gaume ir mainījusies, viss ir sagrozījies un paspējis jau apnikt. Vairs tajā seriālā nevar saprast, kas ar ko un kāpēc ir kopā. Taisni tāpat ir šodienas politikā un partiju būšanā. Bet sākumā tā nelikās. Sākums vienmēr ir rožains...

Toreiz, kad manai kaimiņienei Lonijai piezvanīja vietējās avīzes korespondente un lūdza vārdadienas interviju, Loņuks bija starā, taču nosprēgāja: "Labi. Atnāciet pie manis, bet tikai pēc "hameleoniem"."  

Ar to viņa gribēja sacīt, ka vakara seriāls Latvijas televīzijā šai ir svarīgāks par visu pasaulē. Korespondente bija taktiska. Ieradās pie Lonijas akurāt uz seriāla beigu nots. Bet izrādījās, ka tantuks nav runājams. Viņai neesot garastāvokļa, jo, lūk, "hameleonu" Ridžam klājas grūti. Nespējot izvēlēties, ar kuru palikt kopā - Kerolainu vai Brūku. Tikmēr jau sākās "TV Panorāma". Lonija - kā pielipusi "zilajam ekrānam"! Korespondente neatkāpās, pacietīgi gaidīja, cerēja, ka Lonija pratīsies kaunu un tomēr sniegs solīto interviju.

 

Rau, tolaik seriālam nopakaļ muļķu zemes Vili valdības galā nomainīja Andrīt's, kas mudināja tautu ielauzīties angļu mēlē un beidzot sākt tīrīt zobus. Lai apēdu savu cepuri, ja meloju, bet sieviešiem tas Andris toreiz dikti patika. Arī manai kaimiņienei Lonijai šis gāja pie sirds un jauca prātu. Šī mēdza teikt: "Tas tik ir vecis! Ņēma un sarīkoja mēslu talku! Nebaidās sasmērēties."

 

Toreiz jau mēs vēl neko nezinājām par tādu "melno PR". Mēs ticējām, ka viss, ko rāda un stāsta televīzijā, ir pa īstam. Pirms desmit gadiem, ja vien man sanāca runāšana ar Loniju, šī man tikai par Riču no "hameleoniem" vai Andri no politiķu aprindām klārēja. Atceros - kaimiņienes vīragabals bija greizsirdīgs uz televizoru. Pat gribēja sadauzīt, taču laikus attapās, ka pašam tad būs jāpaliek
bez hokeja un futbola.

 

"TV Panorāmai" beidzoties, Lonija bija kā uzvilkta. Korespondentei uzšņāca, ka esot mēslu pilna kūts. Paķēra dakšas un aizskrēja kā vējš. Korespondente - pakaļ un uzstāja, lai šai sniedzot interviju kaut vai kūtī! Bet tur Lonija pagalam saniķojās gluži kā viņas ragulopi. Esot pārāk vēls, tumšs, slidens un smirdīgs. Un Lonija nemaz negribot reklamēties laikrakstos. Pēc mēslu mēšanas šī pa taisno iešot tīrīt zobus un gulēt. Bet pirms naktsmiera vēl gultā griboties jaunos vārdiņus angļu valodā atkārtot par to pašu mēslu mēšanas tēmu. Piemēram, fuck (angļu valodā - velns) un fucker (stulbenis), fucking (fukains) un fucked up (sanarkojies). Korespondente tikai izdvesa: "Kam bija vajadzīgas šīs "hameleonu rotaļas"? Uzreiz nevarējāt atteikt interviju?"

 

Es gan sacītu, ka manas kaimiņienes Lonijas toreizējās izdarības ir nieks, salīdzinot ar varasvīru izspēlēto seriālu. Palasīsim valdības 1999.gada deklarāciju! Tajā rakstīts: "Šī valdība ir izveidota, lai pārvarētu tautsaimniecības un finanšu krīzi, panākot ilgtspējīgu un līdzsvarotu valsts ekonomisko augšupeju." Mīļie mani, desmit gadi ir pagājuši un nekas nav mainījies. Mēslu ir pilna pakaļa! Un tad vēl tā digitālā "hameleonu" afēra, kas klusi un nemanāmi aizsākās pirms desmit gadiem un tagad kļuvusi par īstu šovu... Es jums teikšu, ka tie Holivudas "hameleoni" nobāl pret mūsējiem.

Komentāri 1

Lietotāju raksti