Kā strādā Eiropas Parlaments?

Epopeja - tā ir unikāla iespēja ne tikai interaktīvā vidē iepazīties ar Eiropas Parlamenta darbu, bet arī laimēt vērtīgas balvas! Pievienoties „www.epopeja.lv" un krāt punktus cīņai par balvām tiek aicināts ikviens interesents.

Sešu gadu laikā kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā mūsu ikdiena ir ieguvusi jaunus akcentus un saskares punktus, arī jaunas institūcijas, kas ietekmē mūsu ikdienu, nosakot prasības videi, kurā dzīvojam, strādājam, atpūšamies. Lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par norisēm Eiropas Savienībā un Eiropas Parlamenta darbu, Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības ietvaros izveidots izglītojošs interneta projekts „www.epopeja.lv".  Tas ir interaktīvs projekts ar sešām daļām. Katra daļa ietver aizraujošu spēli, kā arī vienkāršu aprakstu par EP galvenajiem darbības virzieniem un principiem vides aizsardzības, patērētāju tiesību, pārvietošanās brīvības un citos jautājumos. „Ar spēli „epopeja.lv" atraktīvā veidā cenšamies piesaistīt jaunās paaudzes uzmanību un veicināt interesi par Eiropas Parlamenta darbu un pieņemtajiem lēmumiem, kas ietekmē mūsu dzīvi - kādā vidē dzīvojam, kādu pārtiku ēdam, kā tiek aizstāvētas mūsu kā patērētāju tiesības. Parlaments pieņem lēmumus par ļoti daudzām mūsu dzīves jomām, tajā skaitā, kultūru, ekonomiku, transportu, enerģētiku, vidi, - tāpēc katra no sešām spēlēm ir veltīta kādai noteiktai tēmai. No katras spēles spēlētājs var aiziet uz Parlamenta mājas lapu, kur ir ļoti plaša informācija gan par šiem, gan citiem EP darba jautājumiem, un šī informācija var noderēt mācību projektos gan skolā, gan arī turpinot mācības augstskolās. EP Informācijas birojs ir gandarīts, ka jau pirmais nepilnais „epopejas.lv" darbības mēnesis liecina par straujie pieaugušo spēlētāju skaitu." Saka Eiropas Parlamenta Informācija biroja vadītājs Māris Graudiņš.

Labākie reģistrētie spēles dalībnieki katru mēnesi saņems Eiropas Parlamenta veicināšanas balvas - 2 GB USB atmiņas kartes un sporta somiņas ar Eiropas Parlamenta logo. Spēle „Epopeja" ir atraktīvs risinājums, kā piesaistīt jauniešu uzmanību jauniem informācijas resursiem un vienlaikus arī jauki pavadīt laiku.

Lietotāju raksti