Kā vērtējat 6 pagastu pārvalžu vadītāju modeli? 13

Iveta Priede, Mālupes pagasta pārvaldes vadītāja:
No neizdevīgajiem atbrīvojas
Laima Kaņepe, Liepnas pagasta pārvaldes vadītāja:
Darbu var paveikt dažādi
Arita Prižavoite, Ilzenes pagasta pārvaldes vadītāja:
Vājāka saikne ar iedzīvotājiem

Iveta Priede, Mālupes pagasta pārvaldes vadītāja
“Tas nav pareizi, jo svešam cilvēkam būs mazāka interese par otru pagastu un katrs pagasts ir atšķirīgs. Nav jau problēmu apvienot pagastu pārvalžu vadītājus, ņemot vērā iedzīvotāju skaitu, tomēr vajadzētu ieklausīties argumentos. Es nesaskatu līdzekļu ekonomiju, jo, lai regulāri apbraukātu divus trīs pagastus, vajadzēs degvielu. Piemēram, ja pagastu pārvalžu vadītājiem uz pusi samazinātu darba algu, gan jau viņi tāpat izdzīvotu, lai gan pagastos štati ir samazināti līdz minimumam, tomēr katram pagastam būtu savs vadītājs. Vai arī uzdot pagasta vadītājam arī teritorijas attīstības speciālista pienākumus, nevis izsludināt pieteikšanos uz šīm jaunajām piecām darba vietām. Varianti ir dažādi, bet tos neapspriež, neieklausās un izskan tikai tas, ka vajag reformu. Par to, kā to izjutīs iedzīvotāji, neviens nerunā. Domāju, ka pati kandidēšu uz vakanto vadītāja vietu, jo ir iesākti darbi pagastā. Manuprāt, novadā visiem darbiniekiem vajadzēja vienādus kritērijus - kāpēc administrācijas darbinieki tika automātiski “pārņemti” darbā novadā, bet pagastu vadītājus nevar? Tagad no politiski neizdevīgajiem atbrīvojas, izsludinot pieteikšanos.”

Laima Kaņepe, Liepnas pagasta pārvaldes vadītāja
“Pagastu attīstību tas neveicinās. Piemēram, Liepnas pagasta pārvaldē ir labs darbinieku kolektīvs ar izglītotiem cilvēkiem, kas strādājuši sava pagasta iedzīvotāju labā pēc labākās sirdsapziņas. Katrs dara savu darbu, bet tagad šo mehānismu salauzīs un nav zināms, kā būs tālāk. Varbūt ieekonomēs darba algas, bet neviens nav izrēķinājis, ko pazaudēs. Jau iepriekš pagastos ir samazināti štati un darbinieki padarīti universāli, jo veic dažādus pienākumus. Vadītāja darbu var paveikt dažādi – iedziļinoties iedzīvotāju problēmām un neiedziļinoties, vien parakstot papīrus un aizbraucot uz otru pagastu. Cilvēki ir pieraduši, ka savā pagastā par viņiem rūpējas, un kādam vajag tikai atnākt izrunāties. Krīzes laikā pagastu vadītāji būtu ar mieru strādāt arī par mazāku darba algu, bet pašlaik saņemam tādas darba algas, kādas noteikuši novada deputāti. Cilvēki būtu ar mieru saņemt mazāk, lai tikai darbs ir uz vietas pagastā. Pašlaik neesmu izlēmusi, vai kandidēšu uz vakantajiem amatiem. Mana sirds pieder Liepnai un gribas palīdzēt saviem iedzīvotājiem, tādēļ, iespējams, ka tomēr pretendēšu. Tiesa, savā pagastā katrs stūrītis ir zināms, bet tā būs ikvienam.”
 

Arita Prižavoite, Ilzenes pagasta pārvaldes vadītāja

“Tā kā esmu mazas pagasta pārvaldes vadītāja, uzskatu, ka pārmaiņas ir atbalstāmas tad, ja tām būs ekonomiskais ieguvums. Šobrīd ekonomiskais ieguvums nav saskatāms un netiek arī pagastiem skaidrots. Var jau būt, ka deputāti šādu skaidrojumu ar finansiālu pamatojumu ir redzējuši un tādēļ pieņēma attiecīgu lēmumu, bet šobrīd tas vairāk izskatās pēc politiska lēmuma. 6 vadītāju modelī mazajās pagastu pārvaldēs būtiski būs jāpārkārto darba pienākumi starp darbiniekiem, kas šeit strādā. Daudzi jautājumi darbiniekiem pašiem būs jāizlemj uz vietas, bet dzīve neapstāsies, jo no viena cilvēka nav atkarīga pagasta izaugsme – to nodrošina viss darbinieku kolektīvs. Turklāt lēmumus jau pieņem novada deputāti – pagastu vadītājiem nav lemttiesību. Sešiem  pārvaldniekiem būs plašāks skatījums par novadu, bet būs būtiski vājāka saikne ar iedzīvotājiem – tas būs liels trūkums. Cilvēku vajadzības var just ikdienas sarunās, nevis iedzīvotāju sapulču laikā. Ļoti slikti, ka reformas laikā darba vietas centralizē – to ir vairāk novada centrā nekā uz vietas pagastos. Es kandidēšu uz vakantajām vietām, ja atbildīšu izvirzītajām prasībām, jo man patīk savs darbs.”

Komentāri 13

Līze no laukiem

Piekrītu. Sēž. Samaziniet algas, daudzi aizskries. Piekrītu Caunei. Pagastā jābūt priekšniekam un sekretārei. Un vēlētiem!!! Iedzīvotājiem nepatiks, liks nākošo. Vēsturiski tā ir bijis.

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 16:25

to Līzei no laukiem

Ja pagastmājā sēž persona kura tikai saņem algu, tad tā nav nauda nomešana zemē?

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 16:07

Līze no laukiem

"и ежу понятно" ar laiku likvidēsies pagasti! Pieņemot šo lēmumu novads likvidē pats sevi. Likvidēsies pagasti, neviens nerūpēsies par pagasta iestādēm, tās likvidēs, cilvēki aizbrauks un tālu... Novadam naudas būs vēl mazāk. Jādomā par perspektīvu divdesmit gadus uz priekšu.

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 16:03

ap

nu bitvai - kursh reiz pateiks KAS IR ZILAIS VALIS ???????????????????? un kaapeec ZILAIS ? vai taapeec ?
=====================
ir viņam arī šādas intereses..

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 13:01

It kā Mārkalnes pagastā mītot Zilais valis ! Bet kāpēc ''zilais valis''...vēsture klusē:))))))

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 12:17

Diez kāpēc vēl nav izsludināts konkurss uz vakantajām pagastu pārvaldnieku vietām, presē taču rakstīja, ka ar 1.aprīli sāks darboties jaunais pārvaldes modelis !?

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 11:59

nu bitvai - kursh reiz pateiks KAS IR ZILAIS VALIS ???????????????????? un kaapeec ZILAIS ? vai taapeec ?

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 11:55

no laukiem

Negribu atkārtoties, bet nākas - oktobra karogā plaši izreklamētā zilā vaļa darbība pagastam nes tikai sliktumu. Viņa aktivitātes ( neskaitot spirtotu šķidrumu patēriņu) par 90% aprobežojas ar sev vēlamu personu pulcēšanu savā tuvumā un sev nepatīkamu cilvēku morālu terorizēšanu. Par piemēru - augsti kvalificēta pedagoģe, kura jau bija pie mums iedzīvojusies tika "izēsta" un tagad viņa ir skolas direktore kaimiņu pagastā, bet mums jādzīvo ar savu nesakarīgo tantiņu. Pārvaldes vadītājam nav jābūt ar visiem pazīstamam, viņam jāprot iedziļināties problēmās, pieņemt lēmumus, kas ir viņa kompetencē. Pārvaldnieks "no malas" izslēgs arī draugu būšanas, kas tagad, vismaz mūsu ģerevņā zeļ un plaukst, izbeigs stāvokli, ka visi baidīās atvērt muti, jo pēc tam dzīve te var kļūt pavisam nepatīkama.

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 09:41

Jābrīnās kā līdz šim pie pagasta veča vai vecenes tika tie iedzīvotāji, kuri dzīvoja pagastos, kur ir vairāk kā viens tūkstotis iedzīvotāji. Ko te dzen demagoģiju ''Arī lauku iedzīvotājs''!

pirms 10 gadiem, 2010.02.28 23:08

Jebkuru papīru joprojām varēs iesniegt tais pat pagastmājās.

pirms 10 gadiem, 2010.02.28 21:57

Arī lauku iedzīvotājs

Jautājums lauku iedzīvotājam: ''Ar kuriem attiecīgo nozaru speciālistiem kontaktējies un vai tagad tev viņi ir pieejami pagastā?'' Arī man ir bijusi nepieciešamība tikties ar pagasta amatpersonām, t. sk. ar pagasta pārvaldes vadītāju un ir bijusi nepieciešamība steidzīgi saņemt pagasta akceptu dažādos jautājumos ( akcepti un atzinumi par paveikto dažādos projektos), arī pie pagasta pārvaldes vadītāja esmu griezies par dažādiem saimnieciskiem jautājumiem un par rezultātiem esmu apmierināts. Bet vai tagad, ja pārvaldnieks būs svešinieks, kurš nepazīst pagastu, varēs dot objektīvu atbildi un kur viņš man būs jāmeklē? Jūs alūksnes lauku iznīcinātāji, padomājiet, ko jūs ( speciāli Jūs rakstu ar mazo burtu) iegūsiet: dažas labi apmaksātas vietas domē ( šoreiz pat nesaku saviem draugiem un paziņām). Mans uzskats, ka katrā pagastā ir nepieciešams viens gudrs pārvaldnieks, kurš ir spējīgs iedzīvotājam dot atbildi un padomu uz ļoti daudziem jautājumiem, bet darba alga varētu būt atkarīga no iedzīvotāju skaita un pagasta platības, bet ne tā kā patreiz nav zināms, kāda jums bijušajiem pilsētas domes darboņiem ir patreiz uz mūsu laucinieku rēķina.

pirms 10 gadiem, 2010.02.28 20:58

Man ar pagastu ar nekādas darīšanas nav bijis vairākus gadus. Nesen pazvanīju noskaidrot vienu jautājumu. Solīja atzvanīt. Vēl gan nav to izdarījuši. Tāda tā attieksme! Vai būs katrā pagastā vai uz trim viens pārvaldnieks nekas nemainīsies.

pirms 11 gadiem, 2010.02.27 19:14

lauku iedzīvotājs

Arguments, ka nebūs iespējams apzināt un apsekot visu pagastu iedzīvotājus ir nevietā. Smiltenes novada Bilskas pagastā ir 1600 iedzīvotāji, Ziemeros, Veclaicenē un Jaunlaicenē kopā apmēram 1800 iedzīvotāji. Pārvalds vadītājam ir jāprasa un jākontrolē padoto darbs, nevis ar mašīnu jābraukā apkārt pa visu teritoriju. Ja padotie strādās ar atbildības sajūtu un godprātīgi, neviens iedzīvotājs necietīs.
Četru gadu laikā man kā pagasta iedzīvotājam nav bijusi vajadzība kontaktēties ar pārvaldes vadītāju, visu nepieciešamo sakārtoju ar attiecīgo nozaru vadītājiem.

pirms 11 gadiem, 2010.02.27 11:25

Lietotāju raksti