Kā vērtējat ierosinājumu kultūras pasākumiem samazināt tēriņus? 9

Inta Ņikitina, Pededzes pagasta padomes priekšsēdētāja
Ziemassvētkiem tēriņus nesamazinās

Marina Ramane, Alsviķu kultūras nama vadītāja
Svētkus vajag arī pašdarbniekiem

Līva Leimane, Latvijas Kultūras koledžas studente un Alūksnes tautas nama pasākumu organizators

Labi svētki izmaksā dārgi

Inta Ņikitina, Pededzes pagasta padomes priekšsēdētāja:
-Saprotu, ka kaut kādā veidā taupīt vajag, bet ir nepareizi to darīt uz svētku rēķina. Organizējot svētkus jau tā tiek taupīts – koncertē pašdarbnieki, dekorācijas gatavojam paši. Noteikti neatteiksimies no saldumu paciņām bērniem, tās saņems visi skolēni, bet par paciņām pensionāriem deputāti vēl lems. Protams, arī tās paliek dārgākas, bet  tradīcijas vēlamies turpināt.  Nedaudz paaugstināsim ieejas maksas pasākumos, bet īpaši ar to aizrauties nevaram, jo pagastā ir liels bezdarbs. Tad uz pasākumu atnāks apmēram 20 cilvēki, kultūra būs ekskluzīva lieta un tas nebūtu pareizi. Jāatzīst, ka šobrīd tautas namā ir daudz bezmaksas pasākumu, tos sedz pašvaldība.

Marina Ramane, Alsviķu kultūras nama vadītāja:

-Pilnīgi nepieņemama iecere. Mazajos kultūras namos jau tā nešķērdējamies un pasākumus organizējam ievērojot taupību, jo jāiekļaujas pašvaldības dotajā budžetā. Patiesībā mums pat nav ko samazināt, lielajā pilsētās, kur tāmes ir par tūkstošiem, gan derētu samazināt tēriņus. Nevar jau arī nepārtraukti uzstāties vietējie pašdarbnieki, gribas redzēt un dzirdēt arī ko citu. Piemēram, Ziemassvētkos mums būs viesmākslinieki, lai tie ir svētki pilnīgi visiem cilvēkiem. Biļešu cenu palielināšana nav risinājums, jo cilvēkiem nav naudas. Tad apmeklēs mazāk un krasi kritīsies kultūras līmenis. Dzīvosim pustukšos kultūras namos.

Līva Leimane,  Latvijas Kultūras koledžas studente un Alūksnes tautas nama pasākumu organizators:
-Šāds risinājums nav pareizs. Jau tagad saskaramies ar to, ka laba pasākuma noorganizēšanai trūkst līdzekļu. Mācoties organizēt pasākumus esmu saskārusies kāda taupība jāsaskaras. Par 100 latiem labu pasākumu nevar uztaisīt, budžetam jābūt vismaz 500 latiem. Protams, var jau visu, bet tad nav tās kvalitātes un cilvēki jau grib interesantu pasākumus. Manuprāt kultūra ir tā lieta, kur taupīt nevajadzētu, jo tā mēs bagātinām sevi, izglītojam savus bērnus. Ieejas cenas nevajadzētu palielināt, jo nebūs pirktspējas un pasākumi netiks apmeklēti. Jau tagad varam novērot - ja biļete ir līdz diviem latiem, tad apmeklējums ir, bet ja augstāk, cilvēki nāk mazāk.

Komentāri 9

piecitis

Pa citu naudu riirot pasaakumus nav liela maaksa.Taadiem pasaakumiem kas notiek passiem riikotaajiem vajadzeetu apmekleetaajiem piemaksaat.

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 14:00

Johaidi!

Tie gudrie ierosinātāji ( kā dzird) paši grib tempt šampanieti par 14 000 latu (nemaz nerunājot par citām ekstrām), bet mums grib piedāvāt pēckara variantu - zāles stūrī bajānistu vai akordeonistu uz koka ķebļa un balli pie elektriskās spuldzes avīzes abažūrā. Smerdeļi!

pirms 12 gadiem, 2008.12.02 02:01

vienģie labie koncerti

ir mūzikas skolai, paldies.

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 14:32

par kultūru es pērku

biļeti.
Un ja biļetes nepērk, tad tā nav kultūra u nevienam to nevajag.

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 14:30

un vēl-protams!

Par savu naudu Tu vari dzert un savu dzimšanas dienu svinēt, šeit iet runa par nozari,kura saucas -KULTŪRA!

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 14:05

kultūras darbinieks

žēl, ka atkal kvalitāte klibos.Nu nevar mūsdienās organizēt pasākumu,kurā pats esmu apkopējs, pats noformētājs, pats režisors, pasākuma vadītājs, apsargs un kurinātājs. Un budžets- Ls 20. Svecēm.Tā nedrīkst.Kāpēc tad,piemēram, skolā viens direktors nevarētu iekurt krāsnis, pasniegt visus priekšmetus, iztīrīt skolu un vēl sakārtot dokumentāciju. Kultūras darbinieki ir fenomens. Cik var par mums ņirgāties!!?

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 14:01

antonija

Varbūt tad klapējam namus ciet un dzīvojam "Sūnu ciemā"".A kā labi skanēs -Alūksnes sūnu ciemu novads.(kļūdiņa trāpijās)

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 12:07

antonija

Varbūt tad klapējam namus ciet un dzīvojam .A kā labi skanēs -Alūksnes sūnu ciemu novads.

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 12:05

Lietotāju raksti