Kannu festivāls domē 8

Tā sagadījās, ka agri es ieskrēju dzimtā novada domē. Spiestā kārtā - pa mazajām darīšanām. Man kā vēlētājam ar stāžu taču var būt darīšanas domē, vai ne? Diemžēl sadūros ar šķērsli savā ceļā – rindu pie koplietošanas tualetes. Dāmas te bija sarīkojušas “kannu festivālu” - saskrējušas visas pēc ūdens kafijas vārīšanai. Par manām vajadzībām viņas nelikās ne zinis. Daža pat pikti paskatījās, sak, ko vecais Nieze te pazaudējis!

Ko darīt? Kautrīgs būdams, garām nespraucos. Iestrēgu, kā sacīt jāsaka, starp sēdošā darba kannām. Skatījos un brīnījos – dāmas jau pirms pulksten 8.00 bija putās nostrādājušās, ūdeni liedamas un sarunas maldamas raiti kā kafiju dzirnaviņās. Šām visām esot jāpaspēj kannas piepildīt sekundi sekundē līdz darbdienas sākumam, jo pēc tam disciplīna liedzot smelt ūdeni kafijai darba laikā. Sasmējos, jo atcerējos jaunības kolhozu, slaucamo laiku ar sārtvaidzēm meičām un viņu piena kannām... Un sevi ar tik izturīgu pūsli, ka 24 stundas spēju neapmeklēt tualeti, ja man tobrīd bija citas prioritātes.

Nāss sajuta kafijas aromātu, tātad kādā no kabinetiem jau kanna bija uzvārījusies un kafija aplieta... Sevī nopriecājos, ka ir lietas, kas nemainās, lai vai kādi politiskie vēji pūstu. Galu galā – vai mums ūdeņa trūkst?! Skaitīju kannas... viena, piecas, desmit... Sajuka! Ak, atcerējos komjaunatnes gadus, konferences, jauniešu kafejnīcas un to, kā biju izsaukts “uz kafiju” partijas rajona komitejā, kur mani sastrostēja par neattaisnotu darba kavēšanu nākamajā rītā pēc kārtējā “festivāla”. Ak Dievs, cik “kannu” tiku izdzēris, cik meiču izmīlējis!

“Meitenes, laikam bez “šķidrās maizes” darbi jums nevedas?” vaicāju es, atgriezdamies realitātē. Un kā brašulis vēl piemetināju: “Vai mani arī ar kafiju pacienāsiet?” Šķīlu valodiņu, sajuzdamies pēkšņi vēl tīri frišs un ņemams. Taču šās izlikās mani nedzirdam. Tomēr es vēl cerīgi turpināju: “Meitenes, es protu zīlēt kafijas biezumos! Gribat?”

Pēkšņi vienā mirklī dāmas ar kannām pašķīda pa kabinetiem kā ieslodzītie pa kamerām. Gaitenī pulkstenis rādīja 8.00. Metos tualetē. Kad gāju laukā, manīju, ka domes vadība ir iznākusi no saviem kabinetiem pārbaudīt, vai tualetē vēl kāds ir. Neviena paša nebija. Tikai es sastindzis stāvēju ejā kā tukša kanna. Domāju, vai tiešām sāks mani pratināt, kas esmu un ko te daru. Nē, nepratināja. Devās atpakaļ un pa ceļam kādā kabinetā deva vadošu norādi: “Jaunu kafijas paku vaļā neveriet, kamēr nav izdzerta aizsāktā!”

Jā, dzelzs disciplīna, es jums teikšu! Man jau patīk!

Komentāri 8

ik

to to ik
neaizmirsti, ka vīrieši arī mēdz izkratīt sirsniņu, un reizēm, oho ho, izrādās, ka netikai Ješka, bet Josefs arī tajā pašā laiciņu pukītes lasa:)

pirms 11 gadiem, 2009.11.12 20:30

neaizmirstiet, ka šie raksti top Gulbenes Dzirkstelē.

pirms 11 gadiem, 2009.11.08 09:40

7

Tenis labais - vienlaicīgi bijis gan Gulbenē , gan Alūksnē. Kafijas dzeršana, tur kur sēdošs darbs , cigarete večiem citur ( principā tāds stresa noņemšanas veids) - ne no tā valsts ekonomika plauks ne kritīs. Šadi feļetoni jau Andropova laikus sāk atgādināt. Galvenais , lai no strādātā ir jēga - ar kafiju vai cigareti. Labi , ka strādāju privātfirmā un manus ieradumus, kas tikai sekmē darbu ( dzerot kafiju - mierīgi padomāju , izvērtēju darāmo) nekādi Teņi nemainīs.

pirms 11 gadiem, 2009.11.08 07:59

to ik

"vienas m..... vien tur strādā" .. esi pārbaudījis, vai kā?

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 21:47

ik

tur jau lielu mākslu nevajag, domes dāmas kafiju dzerdamas pat neievēro, ka kāds arī dzird no malas, kas tiek runāts.
šī augstprātība riebjas, visi ir slikti - apmazgāts tiek jebkurš, kurš nav pa prātam, bet būtu paskatījušās uz sevi. Pilsēta maza, viss jau tāpat zināms un ne velti runā, vienas m..... vien tur strādā. runa iet par 3. stāva DĀMĀM

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 14:00

tak ieejiet sadaļā "Lietotāju raksti" (lappusei kreisajā pusē, kur visas sadaļas)un tur būs Urlapova raksts. turpat arī Tenis. :))

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 13:36

daži raksti pazūd ļoti ātri, kad tiek publiskota kāda informācija, kura kādam nav izdevīga. Lōti korumpēta mājās lapa!

pirms 11 gadiem, 2009.11.06 09:44

Lietotāju raksti