KNAB aicina ikvienu iedzīvotāju kļūt par priekšvēlēšanu aģitācijas monitoringa līdzdalībnieku

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aicina ikvienu iedzīvotāju kļūt par tiesiskas valsts veidotāju un kļūt par brīvprātīgo priekšvēlēšanu aģitācijas monitoringa līdzdalībnieku.

Šim mērķim KNAB  ieviesta elektroniskā pasta adrese [email protected], kur aicināts pieteikties ikviens brīvprātīgais, kas vēlas sekot līdzi partiju Saeimas priekšvēlēšanu aģitācijas periodam, lai nodrošinātu partiju finanšu atklātību un likumību.

Ikviens interesents ir aicināts sniegt informāciju par konstatētajiem gadījumiem, kad manīti priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumi, tādējādi esot par aktīvu Saeimas priekšvēlēšanu aģitācijas monitoringa līdzdalībnieku. Jāatzīmē, ka šāda iespēja iedzīvotājiem tieši līdzdarboties ar KNAB tiek sniegta otro reizi, pirmo reizi ar iedzīvotāju palīdzību tika monitorēts šī gada Eiropas parlamenta priekšvēlēšanu laiks.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms Saeimas vēlēšanām ilgst no 7. jūnija līdz 4.oktobrim. Administratīvo resursu izmantošana priekšvēlēšanu aģitācijas veikšanai šajā periodā ir aizliegta. Lai varētu pilnvērtīgi uzraudzīt šī ierobežojuma ievērošanu pirms gaidāmajām vēlēšanām, KNAB aicina iedzīvotājus būt aktīviem, regulāri sekot līdzi priekšvēlēšanu aģitācijas procesam, tai skaitā tam, lai valsts vai pašvaldību resursi netiktu izmantoti priekšvēlēšanu kampaņu plānošanai, veidošanai vai organizēšanai.

Visa informācija par priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumiem un partiju finanšu normām atrodama KNAB mājas lapā, sadaļā „Partiju finanses” http://www.knab.gov.lv/lv/finances/campaigning/party/

KNAB plāno sniegt skaidrojošu informāciju par priekšvēlēšanas aģitācijas perioda ierobežojumiem, lai vairotu izpratni par administratīvo resursu izmantošanas aizliegumu priekšvēlēšanu aģitācijas veikšanai.

KNAB paredz sadarbībā ar brīvprātīgajiem iegūt informāciju partiju finansēšanas un priekšvēlēšanu aģitācijas kontroles vajadzībām.

Lietotāju raksti