Ko domājat par Alūksnes novada deputātu villošanos? 4

Armands Musts, uzņēmējs un kādreizējais Alūksnes pilsētas domes deputāts
Atkal uz ceļiem
Inta Aizupiete, Jaunalūksnes pagasta pensionāru apvienības vadītāja
Vajag sarunu galdu
Arturs Dukulis, uzņēmējs un kādreizējais Alūksnes pilsētas domes deputāts
Jāatsakās nopolitiskā krāsojuma

Armands Musts, uzņēmējs un kādreizējais Alūksnes pilsētas domes deputāts:
“Pirmās kļūdas tika pieļautas jau vasarā, veidojot koalīciju - diemžēl tika pārņemta 2005.gada negatīvā pieredze no Alūksnes pilsētas domes. Koalīciju vajadzēja veidot ievēlētajam vairākumam – tā būtu zināma stabilitāte tālākajam darbam. Sākumā šķita, ka vairākums arī apvienosies , bet pēc zināmām kustībām “resnajā galā” Rīgā notika pretēji. Man kā bijušajam deputātam un zināmā mērā politiķim ir skumji, ka domē ir nestabila pozīcija, kas jau kļuvusi pat par lemt nespējīgu. Sāpīgākais, ka pēdējo 10 gadu laikā pilsētu un nu jau arī novadu šūpo politiskā nestabilitāte. Faktiski kašķis ir ne par ko. Cilvēki, kas ikdienā viens otru pazīst, nespēj vienoties ambīciju, cīņas par varu, lobēšanas, naudas dēļ. Jāsaprot, ka novadā ar 20 000 iedzīvotāju jauns politisks spēks bez pieredzes pašvaldību vadīšanā nebija tiesīgs uzņemties varu novadā. Pašvaldību nevar vadīt kā uzņēmumu. Pašreiz neveselīgo gaisotni domē ir radījusi ieciklēšanās uz krasām pārmaiņām un ilgtermiņa spēlētāja politikā palīdzīgā roka. Ja domē būs vadības maiņa, tad tā būs novada iešana uz nekurieni. Politiķi un valsts vīri Rīgā arī ir uzsvēruši: kamēr Alūksnē iekšēji būs politiskie ķīviņi, nesaskaņas, cilvēkos nebūs drošības izjūtas, tikmēr no valdības vai lielo partiju puses alūksnieši palīdzību nesaņems. Tāpēc sāpīgākais ir tas, ka mēs atkal esam nospiesti uz ceļiem.”

Inta Aizupiete, Jaunalūksnes pagasta pensionāru apvienības vadītāja:

“Strīdus ir jāizbeidz – mums nekā nebūs, ja tikai strīdēsimies! Ir jāmāk atrast vidusceļu – visiem 15 deputātiem jāsatiekas un jāizrunājas savā starpā nevis publiski. Novads ir sākumstadijā, tādēļ vajadzētu ilgāk kā pusgadu pastrādāt pēc Aivara Fomina struktūras modeļa un tad izvērtēt. Manuprāt, asumi starp Tautas partiju un “Sabiedrību citai politikai” sākās jau uzreiz pēc vēlēšanām, jo nesadalīja amatus. Pagastu pārvalžu vadītāji arī vēl nav iejutušies savos amatos. Vajadzētu ļaut visiem pastrādāt, nevis ar steigu mesties kaut ko mainīt. Es nesaku, ka SCP modelis ir slikts – arī viņiem ir labas ieceres, bet sešu pagastu vadītāji būtu par maz. Kad Jaunalūksnes pensionāri tikās ar deputātiem, uzsvērām, ka pārvaldes vadītājam tomēr ir jābūt katrā pagastā. Piekrītu, ka katra pagasta pārvaldē jābūt 2 - 3 administrācijas darbiniekiem, ne vairāk, bet vadītājam noteikti jābūt, kurš zina savus iedzīvotājus jau gadiem, zina viņu vajadzības un kā katram palīdzēt. Bet domes vadībai no pārvaldes vadītāja jāprasa darba rezultātus, bet mēs jau neprasām un tik grasāmies atlaist no darba. Piemēram, Liepnā un Apē ir vērojama attīstība, jo tur cilvēkiem pašvaldībā ir komandas darbs. Tikai tad var strādāt, ja ir laba komanda.”

Arturs Dukulis, uzņēmējs un kādreizējais Alūksnes pilsētas domes deputāts:
“Nevajag villoties – vajag strādāt! Tagad novada domē mums iet tāpat, kā Alūksnes pilsētas domē pēdējā sasaukumā: tā nav normāla strādāšana, bet cīņa par varu. Nomainot himnu un karogu – Alūksnes rajonu par Alūksnes novadu - nemainīsies cilvēku būtība. Ir jāmainās arī cilvēku domāšanai un jāizvērtē, kas ir primārais. Ja grib īstenot reformu, ir jādara īstajā laikā un vietā, ātri un demokrātiski. Alūksnes novadā to vajadzēja izdarīt jau vasarā – divu mēnešu laikā pēc jaunās domes ievēlēšanas. Pēc tam varētu diskutēt, vai tas bija pareizi – nepareizi. Pašlaik uz āru nav redzama konstruktīva diskusija. Ja novada dome nebūtu sākusi rīkot tikšanās pagastos ar iedzīvotājiem, tad diskusija par izmaiņām nemaz nebūtu sākusies. Uzskatu, ka katrs pagasts ir īpašs ar savām tradīcijām un vēsturi, bet nevar būt vienāda struktūra Liepnas un Kalncempju pagastā. Tomēr katram pagastam jābūt kārtīgam saimniekam, caur kuru risina visas pagasta problēmas, jo visu nevar nobīdīt pa vertikāli. Katrā pagastā vajadzētu kā Ulmaņlaikos – lai ir pagastvecis un skrīveris: viens, kas risina manu problēmu, un otrs, kas izsniedz problēmas risinājumu uz papīra, ja man to vajag. Diemžēl pašlaik novada domē ir paredzams apvērsums, jo deputāti neprot nolikt pie malas politisko krāsojumu un strādāt vienoti.”

Komentāri 4

Smieklīgi

Kritizē tie, kuri 20 gadus 'pa nullēm', tādus pašus. Un atkārto vienas un tās paša frāzes...
Man būtu kauns.

pirms 11 gadiem, 2010.02.02 17:32

antonam

īsto niku esi izvēlējies! Toč antons - nespēj iebraukt...

pirms 11 gadiem, 2010.01.31 19:47

antons.

ko tur domat par mentu Mustu?ta ir ipasu cilveku kategorija,par sevi vini arvien padomas vispirms.

pirms 11 gadiem, 2010.01.30 18:15

...

Da nekas pa lielam nemainās, savas intereses un viss, kam viņiem tauta, pirms vēlēšanām gan atcerēsies īsu brīdi

pirms 11 gadiem, 2010.01.29 21:38

Lietotāju raksti