Ko palīdz man krusttēvs, kad bagāts, bet skops... 1

... Ko palīdz man mute, kad viens ir tik zobs,
Ko palīdz man raudāt un asaras liet,
Kad ministri saka, krīze ir klāt.

"Jēci, nu feini, nav ko sacīt, jo tev patiešām mutē ir tikai viens zobs. Neskumsti, pat gados jaunākiem, tā sakot, trūcīgā slāņa pārstāvjiem dažiem mutē tik daži zobi. Priekš tam jau tiek ražota "Ķenča aknu desa", tur mīkstas cūku ādiņas un citas viegli sagremojamas vienības, tikai nevar izlasīt, vai tās ir arī modificētas, bet tas nav svarīgi - ka tik mīkstas, štopē tik iekšā un neskumsti."  

"Ej ellē," Jēcis saskaišas, "es gribu mākslīgos zobus!" "Nu tad liec arī." "Liec - viegli teikt, bet man nav par ko, nav finanses." "Nu, Jēci, tu sāc arī moderni izteikties. Bet saproti, nav jau babušku laiki, kad tādus zobus mutē sabāza vecmāmiņām par pliku velti, jo bija bezmaksas medicīna, bet tagad viss maksā tik cik maksā."

 

Jēcis atkal lamājas. "Nu esi taču pieklājīgs, esam nonākuši grūtā finansiālā stāvoklī, jo visu, kas piederēja valstij, esam iztirgojuši, arī privatizējuši. Un jau kuro gadu noēdam mums aizdotos miljardus. Tas taču viegli - aizņēmos un viss, noēdu, prasīšu vēl, taču neatteiks, iedos, priekš tam jau iestājāmies ES. Paši prezidenti to reklamēja un ieteica, tā sakot, informēja, un tagad informē, ka varam pārplīst kā piepūsts balons. Tātad viss mūsu rokās - pārplīsīsim vai ne. Ja mainīsimies - izdzīvosim, pārplīsīs tas, kurš nemācēs mainīties. Un tu staigāsi ar tukšu muti, ja nemācēsi taupīt, un kā to darīt, varu pateikt priekšā - pērc vēl lētākas aknu desas un citus sup produktu izstrādājumus.

 

Lūk, veselības ministres kundze nupat apciemoja mūsu slimnīcu, atbalstīja apvienošanās modeli ar balvēniešiem, uzslavēja, ka mākam savilkt kopā galus, un, tā garām ejot, piebilda, ka lielai daļai slimnīcu finansiālais samazinājums būs no 60-80%. Saki, vecīt, vai tas neož pēc bankrota? Bet tu negribi iet paārstēt sāpošo muguru, staigā salīcis, Amālijai kuru katru brīdi draud kāju vēnu pārplīšana, bet tu tik muldi - nevaru samaksāt par slimnīcā pavadīto laiku. Tagad, brālīt, ārstē moderni, ir aparāti, kuri noteiks tavas jebkuras vainas un arī dienu, kad tu dosies pie svētā Pētera, bet tu negribi to visu izmantot!"

 

"Beidz gvelzt," Jēcis atkal nikns, "vai tu, auna piere, nesaproti, ka no pensijas atskaitīti procenti, palielināts PVN, un vēl palielinās, drīz par pirdienu arī maksāsi nodokli - nemaitāsi vis skābekļa slāni. Kurš būs svarā būdīgāks - tam lielāks, kurš mazāks - tam mazāks."


"Naudu vajag mācēt taisīt, jo izdzīvo, kurš ir stiprāks un kuram lielāka vara. Neba nu katram garāmgājējam lemts bagāti dzīvot. Tie ir tikai izredzētie, pat paša vēlētie kungi, kuri gudri māk balansēt uz tavas muguras un izspiest no tevis pēdējo sulu. Vai tāpēc tev jāapvainojas un jālamā visa pasaule? Jebkuru varu esi pats ievēlējis, izņemot valsts prezidentu. Bet tam jau arī nav nekādas varas, tikai informēšanas un ieteikšanas, vēl arī tēla spodrināšanas iespējas, apmeklējot citas ekskluzīvas planētas vietas. Bet tas arī nav peļami. Labi, Jēcīt, šoreiz izbeigsim tās mūsu debates, pavērosim kā debatēs vietējā vara, bet tiem arī rokas sasējusi nauda, bet nu mutes vaļā - muldēt atļauts."

Komentāri 1

nju-nju

Krusttēvs -- ar diviem "t" rakstāms... Uzreiz tālāk nemaz negribas lasīt :(

pirms 12 gadiem, 2009.07.30 13:05

Lietotāju raksti