Labākā 2009. gada notāre Vidzemē - Alūksnes notāre Mārīte Rateniece 3

Par īpašo ieguldījumu tiesu sistēmai piederīgo amatpersonu zināšanu un profesionalitātes veicināšanā, 2009. gada „Gada notārs" titulu saņēmis Rīgā strādājošais Eduards Virko. Latvijas Zvērinātu notāru padome (LZNP) jau piekto gadu pēc kārtas izvērtē katra notāra darbu, labākajam piešķirot titulu „Gada notārs", kas ir augstākais apbalvojums notariātā.

Eduardam Virko balvu pasniedza Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs. Apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī lielākā daļa atjaunotās Latvijas tieslietu ministru - Dzintars Rasnačs, Guntars Grīnvalds, Aivars Aksenoks, Gaidis Bērziņš un Mareks Segliņš. „Rets piemērs spējai netipiskas situācijas vispusīgi un profesionāli izvērtēt gan no teorētiskā, gan praktiskā aspekta. Uzticams praktiķa tvēriens apvienojumā ar akadēmisku analīzes dziļumu. Notārs ar lielo burtu!" Gada notāru raksturo Edvards Kušners, Ministru prezidenta ārštata padomnieks un Latvijas Bankas prezidenta padomnieks. Savukārt Virko saņemot balvu atgādināja kolēģiem par notariāta pamatfunkciju - valsts uzdevumā nest tiesisko drošību un stabilitāti.

Eduards Virko ir notārs kopš 1999.gada. Pēc jurista kvalifikācijas iegūšanas Latvijas Universitātē, 1997. gadā absolvējis Bonnas universitāti, iegūstot salīdzināmo tiesību zinātņu maģistra grādu. Titulam „Gada notārs" viņš bija nominēts arī pirms diviem gadiem.

Īpašu atzinību izteica tiem notāriem, kuri Notāru dienu ietvaros bez maksas konsultējuši visvairāk cilvēku. Jau ziņots, ka šī gada februārī Notāru dienās tika palīdzēts vairāk kā 6 tūkstošs cilvēkiem, kuri pat gaidīja rindās, lai iegūtu notāra padomu.

Par gada padomdevēju Kurzemes reģionā tika atzīta Saldus notāre Baiba Skreba, Latgales reģionā - Rēzeknē strādājošā Ļubova Pavlovska, Rīgā - Sandra Stīpniece, Vidzemē - Alūksnes notāre Mārīte Rateniece, savukārt Zemgales reģionā atzinību saņēma Jēkabpils notāre Eva Igaune - Sēle.

Savukārt LZNP padomes biroja simpātiju balvu par domu un vārdu atbilstību darbiem saņēma Ventspils notāre Gija Zablovska.

Komentāri 3

Man gan patīk! Vienmēr laipnas un laicīgi piesakot vizīti visi darījumi noritējuši bez aizķeršanās.

pirms 10 gadiem, 2010.04.10 08:00

Neko labu par viņu teikt nevar viena iedomīga bāba.

pirms 10 gadiem, 2010.04.09 16:41

FŪ!!

Rateniece varbūt, bet ja laimējas tikt pie viņas...jo - vispirms ir pārgudra, bet reizēm galīgi muļķīga palīdze.... Un tikt pie notāres ir ļoooti grūti, izpalīdze ņemas spriest par procesu kuru bieži nepārzin...

pirms 10 gadiem, 2010.04.09 14:06

Lietotāju raksti