Labinieku ekskursija uz Dunti un Cēsīm

Ojāra Vācieša Gaujienas viduskolā jau ceturto gadu notiek pasākums „Gaismas lokā”.Tajā piedalās skolēni, kuri pirmajā mācību semestrī mācījušies optimālā līmenī.

Šogad, 16. maijā,  mums tika noorganizēta ekskursija uz Dunti, kur apmeklējām Minhauzena muzeju, izstaigājām Minhauzenisko dabas taku, kura mūs aizveda līdz pat jūrai. Ejot pa dabas taku, mēs ik pēc brīža atradām kādu Minhauzena sveicienu un norādi, kur esam atnākuši. Visa taka ir izveidota no dažādām koka figūrām.Tas bija aizraujošs ceļojums pa Minhauzena pasauli. Kādu brīdi pabijām arī pie jūras, bet jūras vēji mūs nelutināja, tā pat īsti pabradāt mums neizdevās pa ūdeni. Kad bijām pievarējuši dabas taku, varējām sākt piknikot.Pēc garās pastaigas visiem bija laba apetīte un apkārt virmoja tikai cepamdesiņu smarža.

Kad bijām iestiprinājušies, tad mūsu ceļš devās tālāk uz Cēsīm, muzeju naktīm. Pils pagalmā notika parāde „Ceļojums laikā”, kur mēs varējām satikt brāļus Kaudzītes, arī ieraudzīt lamas un mums jau aizmirsto „Pīli” – autobusu. Kad satumsa raudzījāmies kā tiek iedegti lukturīši pēc senajām tradīcijām. Vēlāk daļa no mūsu grupas devās uz seno Cēsu pili, kur tajā devās ar iedegtiem lukturīšiem. Otra grupa pievarēja sīkos pakāpienus un uzkāpa Cēsu pils tornī, kur  raudzījās uz naksnīgo Cēsu pilsētu. Ar to arī mūsu interesantā un aizraujošā ekskursija noslēdzās. Visām bijām apmierināti, jo šī diena izdevās ļoti jauka.

Lietotāju raksti