Latvija ir Tavās rokās!

Mīļo tautieti! Pārstāj vainot politiķus, valdību un saeimu, ka mūsu dzimtenē dzīve nav tik laba, kā vēlies. Neviens Tavā vietā dzīvi šajā valstī neuzlabos! Valsts nākotne ir tikai Tavās rokās. Ja pats nemainīsies savā domāšanā un darbos, visticamāk, mēs, šīs valsts iedzīvotāji, tā arī dzīvosim. Skumji, depresīvi un skaudīgi...

Saeimu tādu, kāda mums tā pašlaik Latvijā ir, paši vien esam ievēlējuši vai, būdami pasīvi, pieļāvuši, ka šāda saeima tiek ievēlēta. Ne jau deputāti un ministri ir vainīgi, ka mūsu valstī ir grūta dzīve. Vainīga ir sistēma. Un šī sistēma nav domāta Latvijas iedzīvotājiem, ko pierāda fakts, ka Latviju bijuši spiesti pamest 200-300 tūkstoši iedzīvotāju. Un mēs, Latvijas pilsoņi, paši pieļaujam, ka šāda sistēma valda, tātad esam līdzatbildīgi.

Tauta, ir laiks modināt savu pašapaziņu un gara spēku ar Jurjānu Andreja vārdiem.

Nevis slinkojot un pūstot,
Tautu labā godā ceļ.
Nē, pie prāta gaismas kļūstot,

Tauta zied un tauta zeļ!

Latvijā maz pilsoņu interesējas par politiku, un tas ir saprotams, jo cilvēki ir noguruši no sadzīves problēmām. Taču ir jāsaprot, ja iedzīvotāji aktīvi neiesaistīsies politiskajos procesos, valstī dzīves līmenis neuzlabosies.

Lielākā daļa potenciālo vēlētāju par nākamajiem sava pagasta, pilsētas vai valsts saimniekiem sāk interesēties vienu vai divus mēnešus pirms vēlēšanām. Un visbiežāk pēdējā brīdī pieņem lēmumu, par ko balsot, un ievēl tos politiķus, kas pirmsvēlēšanu kampaņā atraktīvi un skaisti izskatās, rada pārliecinošu iespaidu, sola iedzīvotājiem tīkamas, saprotamas un vajadzīgas lietas. Šo politiķu tēli tiek ļoti rūpīgi veidoti un par to tiek labi samaksāts.

Zinātniski ir pierādīts, ka cilvēks izmanto aptuveni 10% sava smadzeņu potenciāla, pārējie 90% - tie ir instinkti, zemapziņa, ieradums - izmanto pašu cilvēku. Priekšvēlēšanu reklāmas kampaņas ir veidotas tā, lai iedarbotos uz cilvēka instinktiem, refleksiem un zemapziņu. Tādēļ arī ir tā, ka tauta iebalso it kā jaunus politiķus, bet iedzīvotāju dzīvē nekas nemainās. Tāpēc es vēlos uzsvērt : " Latvijas patriot, Tavs pilsoņa pienākums ir aktīvi iesaistīties pagasta, pilsētas, valsts vēlēšanās, taču darīt to pārdomāti, nevis ļaujot ar sevi manipulēt.

Demokrātija ir naudas, nevis tautas vara!

Tauta, neklīstiet prāta maldos, ka demokrātija ir tautas vara. Demokrātija mūsdienās ir tikai un vienīgi naudas vara. PSRS laikā aiz demokrātijas vārda maskējās kompartija, šobrīd tieši tāpat rīkojas globālās kompānijas. Un pierādījums tam ir tas, ka Latvijā valsts pārvaldei daudz svarīgākas ir lielo globālo uzņemumu intereses, nevis iedzīvotāju labklājība.

Demokrātija ir kompromisu vara, tā ir vāja un neizlēmīga vara, svarīgākie lēmumi ne vienmēr tiek pieņemti tautas labklājības interesēs. Demokrātija ir viegli ietekmējama ar dažādiem finanšu instrumentiem, un to pierāda vēlēšanas, kurās vēlētāji tiek ietekmēti atdot savu balsi par politiķiem, kas šīs balsis ir pirkuši ar pārdomātām pirmsvēlēšanu reklāmas kampaņām.

Mēs visi esam spēlētāji valsts demokrātijas spēlē – gan saujiņa uzņēmīgo cilvēku, kuru mērķis ir nopelnīt, gan tauta, kas vēlas pienācīgus dzīves apstākļus – atalgotu darbu, medicīnisko aprūpi u.c.

Tāpēc es aicinu tautiešus sākt pagriezt demokrātijas ratu savā virzienā – par labu sev un savai dzimtenei.

Mums ir iespēja likumīgi izmantot demokrātijas spēles noteikumus – rīkot piketus, streikus, dalīties ar vēstījumiem sociālajos tīklos, piedalīties vēlēšanās, atbalstot tos cilvēkus un politiskās partijas, kuru mērķis ir realizēt idejas, kas, mūsuprāt, ir svarīgas. Iesaistīties tajās politiskajās partijās, kuras vada idejas, nevis personiskās intereses un intrigas.

Panāksim, lai turpmāk vēlēšanās uzvar tautas griba, nevis naudas vara!

Apzināsimies, ka katrs esam personība ar savu Es. Taču tikai, atbalstot viens otru, mēs spēsim sasniegt savus mērķus.

Viss ir Tavās rokās, ticībā saviem spēkiem. Tava neatlaidība ir spēks, kas ļaus pārvarēt grūtības un sasniegt mērķus. Mūsu vienotībā ir Latvijas labklājība.

Mosties, mosties reiz, svabadais gars, Celies un salauzi kalpības spaidus, ( Ed.Veidenbaums)

Gana gaidīt laimes lāci, atroti piedurknes darbam! Mēs paši esam atbildīgi par savām mājām, sētu, pilsētu, tēvzemi. Ieliec savu artavu mūsu vienotībā un mērķtiecībā, daloties ar šo vēstījumu saviem sekotājiem sociālajos tīklos!

Lietotāju raksti