„Latvijas pavārzellis 2014” iesaka ķiplokus aizstāt ar lakšiem 4

Pagājušā gadā izstādē „Riga Food” konkursā „Latvijas pavārzellis 2014” uzvaras laurus plūca restorāna „Kaļķu vārti” jaunais un talantīgais pavārs Edgars Balodis, kurš citiem pavārzeļļiem iesaka meklēt arvien jaunas garšas. Edgara šī brīža atklājums virtuvē ir laksis!

„Laksis smaržo un garšo kā ķiploks. Aug ēnainos, mitros Latvijas mežos un gāršās, piemēram, Slīterē, Siguldā. Turklāt ir daudz veselīgāks nekā lielveikalos nopērkamais ķiploks. Tāpēc iesaku no Ķīnas ievestos ķiplokus aizstāt ar pašu salasītiem Latvijas lakšiem, no kuriem var pagatavot ļoti gardu un aromātisku pesto,” norāda Edgars Balodis, piemetinot, ka lakši ir aizsargājams augs un tos nedrīkst tirgot un plūkt mežā, taču ir iespējams iegādāties sēklas un lakšus iesēt savā dārzā.

Pagatavo lakšu pesto!

Nepieciešams:

2 saišķi lakšu

150 ml olīveļļas

50 g cietā siera (sauja)

100 g Indijas riekstu

šķipsna sāls

Pagatavošana: lakšu lapas noskalo, nosusina un nolauž kātiņus. Lapas liek blenderī, pakāpeniski, pa vairākām reizēm lej klāt olīveļļu un sablendē. Tad pieber riekstus un sablendē. Beigās pieber uz smalkās rīves sarīvētu sieru, sāli un vēlreiz visu sablendē. Masu liek burciņās, aizvāko un uzglabā ledusskapī. Lai labi garšo!

Konkurss „Latvijas pavārzellis ” – atspēriena punkts jaunajiem pavāriem

Par uzvaru konkursā „Latvijas pavārzellis 2014” Edgars Balodis saka, ka tas bijis patīkams atzinums tam, ko viņš dara. Pavāra pienākumus Edgars par darbu nesauc! „Atrodi to, ko tu mīli darīt, un tev nekad nebūs jāstrādā! Konkursam pieteicos ar pārliecību, ka izcīnīšu 1. vietu,” stāsta jaunais pavārs, kurš ieklausās šefpavāra Raimonda Zommera un Viestura Lasmaņa padomos.

Uz jautājumu, kas jāņem vērā šī gada konkursantiem, lai varētu plūkt uzvaras laurus, Edgars nevilcinoties dod padomu: „Katrs ēdiens jāpagatavo vismaz sešas reizes. Jāiemācās kā pantiņš! Konkurss noteikti nav vieta, kur improvizēt! Svarīgi, lai pagatavotais ēdiens garšo arī pašam!” – tā Edgars.

Līdz 1. augustam jaunie pavāri no visas Latvijas ir aicināti pieteikt dalību konkursam “Latvijas pavārzellis 2015”, iesniedzot aizpildītu pieteikuma anketa un mājas uzdevumu – karstās uzkodas recepti, kuras pagatavošanā ir jāizmanto Latvijas sams un diļļu sēklas, un pamatēdiena recepti, kas sastāv no veselas pīles un kāļiem. Pieteikums konkursam ir jāsūta uz e-pastu: [email protected] ar norādi „Pavārzeļļu konkursam”.

Pēc mājas uzdevumu izvērtēšanas konkursa finālā iekļūs astoņi labākie jaunie pavāri, kas 3. septembrī Ķīpsalā izstādē „Riga Food 2015” gatavos ēdienus pēc pašu izstrādātajām receptēm.

Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems medaļas, sertifikātus, kā arī sponsoru un atbalstītāju sarūpētās balvas. Savukārt jauno pavāru konkursa uzvarētājs saņems ne tikai titulu „Latvijas pavārzellis 2015”, bet arī naudas balvu – 300 eiro.

Sacensību nolikumi un pieteikuma anketa atrodama biedrības “Pavāru klubs” mājaslapā www.chef.lv un izstādes “Riga Food” mājaslapā www.rigafood.lv. Sacensības rīko biedrība “Pavāru klubs” sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1.


Komentāri 4

zinātājs pavārzellim

Kur var dabūt lakšu stādus? Dabā šos sīpolus nedrīkst rakt un tie ir milzīgs retums. Pamatā rezervātos, konkrētāk neteikšu - kur, lai kāds neapgrēkojas un neaizbrauc.

pirms 5 gadiem, 2015.06.15 11:57

kika

Paskaties pie sēklām. Man liekas,ka es šogad redzēju Gulbenē.

pirms 5 gadiem, 2015.06.19 19:05

okk

Jēkabpils pusē pilnas mežmalas!Nedomāju,ka būs liela skāde,ja izraksi kādu,saprāta robežās.

pirms 5 gadiem, 2015.06.15 19:18

Paldies

par informāciju! Zinu tikai, ka bijām ekskursijā rezervātā un gids skatījās uz pirkstiem, lai ni ni...

pirms 5 gadiem, 2015.06.21 08:17

Lietotāju raksti