Līgosim GUDRI!

Tuvojas Jāņu brīvdienas, kas šogad nozīmē brīvdienas piecu dienu garumā. Daudzi no mums dosies atpūsties ārpus pilsētas un tas nozīmē, ka īpašums paliks nepieskatīts un nosacīti pieejamāks svešas mantas kārotājiem.

Policija atgādina iedzīvotājiem - pirms dodaties atpūtā, noteikti pārliecināties, vai dzīvokļa un mājas logi ir cieši aizvērti. Tāpat pievērsiet uzmanību pagraba un šķūnīšu logiem un durvīm. Ja šķūnīša vai garāžu durvis ir slēgtas ar vienkāršu atslēgu vai durvis ir viegli atveramas un aiz tām var redzēt, kas atrodas jūsu piederošajā īpašumā, tad vērtīgās mantas noteikti jāpārvieto uz drošākām telpām. Pirms prom braukšanas neaizmirstiet ieslēgt signalizāciju, ja tāda ir ierīkota, un noteikti informējiet kaimiņus, ka nebūsiet mājās un lūdziet, lai uzrauga jūsu īpašumu, informējot par aizdomīgām personām.

Pievērsiet uzmanību svešiem cilvēkiem kāpņu telpās, noteikti reaģējiet, ja kaimiņš pēkšņi, Jums nezinot, tieši Jāņu brīvdienu laikā ieplānojis „Jurģus" un tam nolīdzis svešus, līdz šim neredzētus strādniekus, bet pats tuvumā nemaz nav manāms. Diemžēl policijas pieredze zādzību izmeklēšanā nereti pierādījusi, ka zagļi dienas laikā kaimiņu acu priekšā iznes dzīvokli tukšu un iedzīvotāji uz notiekošo pat nereaģē.

Tāpat lūgums informēt par aizdomīgām personām māju pagalmos. Var izrādīties, ka tur ienākušie „līgotāji" vairāk interesējas par automašīnu spoguļu stikliņiem, automagnetolām un tamlīdzīgām lietām. Ja neesat iepriekš vienojušies, kurš no līgotājiem alkoholu nelietos un pārējos nogādās atpakaļ dzīvesvietā, tad automašīnas atslēgas labāk jau laikus nolikt tālākā plauktā, lai Līgo nakts skurbumā nerastos nepārvarama vēlme sēsties pie stūres un doties tālāka papardes zieda meklējumos.

Policija brīvdienās visā Latvijā strādās pastiprinātā režīmā un reaģēs uz katru izsaukumu. Priecīgas Līgo brīvdienas vēlot, policija aicina: līgo GUDRI!

Lietotāju raksti