Mana policija mani sargā! 8

Gribu pastāstīt makšķernieka stāstu, kuru piedzīvoju šonedēļ. Dienas vidū, saules apspīdēts, ar pilnu zvejas ekipējumu un 25 kilometru ātrumu stundā ducināju savu mopēdu galamērķa virzienā, lai sēdētu uz ezera un baudītu savas astoņdesmitgadnieka laimīgās vecumdienas.

Nekur tālu nebiju ticis, kad piepeši man no muguras atskanēja tāda kā sirēna. Nodomāju, ka laikam ātrā palīdzība netiek man garām, jādod ceļš. Bet no priekšpuses pretī brauca smagsvara auto. Piestāt vēl nevarēju. Nobraucu vēl kādus 10 metrus, nolūkoju drošāku ceļa malu un apstājos. Tavu brīnumu! Izrādās, ka mani no mugurpuses ar savu auto aptaurējis un ar savām bāku ugunīm izgaismojis muskuļots jauneklis - kārtības policijas inspektors.

Šis man prasīja: "Kāpēc bēgi?" Apmulsis izdvesu: "Es vai?" Pēc brīža attapos skaidrot, ka nekur jau nespēju aizbēgt ar tādu braukšanas ātrumu turklāt kāpēc man tas būtu jādara! "Kāpēc ugunis nedeg?" policists tincināja tālāk. "Man vai?" biju apjucis atkal. "Mopēdam!" mani kā ķircinādams sacīja policists, prasīja uzrādīt vadītāja apliecību. Kad to parādīju, policists, šķiet, bija mazliet pārsteigts. Laikam domāja, ka braucu bez tiesībām.

Tomēr viņš sāka aizpildīt administratīvā pārkāpuma protokolu, jo es esot braucis bez iedegtiem dienas gaismas lukturiem. Ak, atklājās, ka mopēdam nejauši biju izslēdzis lukturus! Paldies, ka policists pievērsa uzmanību, turpmāk būšu uzmanīgāks. Izteica man brīdinājumu. Ievaicājos, varbūt pie reizes man pirmo reizi mūžā varētu veikt arī alkohola pārbaudi. "Varu, bet par to pašam būs jāmaksā," atbildēja policists.

Ar nožēlu jāsaka, ka atteicos izbaudīt šādu pārbaudi, jo mana pensija nav pārāk liela. Tomēr jūtos gandarīts, jo pirmo reizi man, kā mopēda vadītājam, policija ir pievērsusi tik lielu uzmanību! Domas par to neizgāja no prāta, makšķerējot ezerā.

Mājās piedzīvoto stāstīju sievai, bet viņa nemaz nepriecājās. Teica, ka es ar savu mopēdu tikai traucējot autovadītājiem un policijai. Man esot skaidri likts to saprast. Lai priecājoties, ka policijas datu bāzē tagad skaitīšos tikai kā administratīvs pārkāpējs. Ja es būtu policistam atjokojis, ka bēgu no viņa, viņš to varēja ņemt par pilnu un rosināt kriminālprocesa uzsākšanu pret mani.

Sāku domāt un šaubīties, vai mana policija patiešām mani sargā? Ka tikai nav otrādi... Varbūt tīšām cenšas mani presēt, lai nemaisos pa kājām un nekrītu uz nerviem ar savu 25 kilometru braukšanas ātrumu.

Komentāri 8

Laokoonts

to Leldei.
Pameditē pie sevis, arī par sevi...
Ir četras lietas, kuru mums ir vairāk, nekā mēs domājam- gadi, grēki, parādi un ienaidnieki...

pirms 8 gadiem, 2012.09.07 21:13

Laokoonts

to dddd.
Vai esi pārliecināts, ka Tev paveiksies un Tu nomirsi jauns? Bet ja nu nepaveicas un būs jāvelkas kādam pa priekšu kā navei?

pirms 8 gadiem, 2012.09.07 21:07

dddd

ar mopedistiem nau tik traki.bet ar outovaditajiem vecie cilveki ir draudi satiksme.es katru dienu braucu ar smago un ja tads tev gadas prieksa tad ir nervi beikti velkas pa prieksu ka nave.ja nevari pabraukt tad netrauce citiem.vini iedomajas ka brauc pa savu pagalmu,bez pagriezieniem un jutas ka sapnos.

pirms 8 gadiem, 2012.09.07 19:32

csn

gribēju teikt, kas nevar kaut ko izdarīt, vardes auguma kārtības sardzēm, kuras savairojušās kā sēnes valsts darbā, jo citur nav kur likties

pirms 8 gadiem, 2012.09.07 17:18

csn

paredzēts tak sods par satiksmes traucēšanu, policijā jābūt muskuļotiem policistiem, nevis kaulainām nespējniecēm kaut ko izdarīt

pirms 8 gadiem, 2012.09.07 17:14

Lelde

80 gadniekam vajadzetu saprast ka vins ir pa vecu, sak jau apnikt ka aluksnes pilseta sie cienijama vecuma sasniegusie cilveki turpina braukt pec saviem noteikumiem! vai nu kave satiksmi vai tiesi preteji brauc parak atri un neapdomiigi!

pirms 8 gadiem, 2012.09.07 15:42

Lietotāju raksti