Mārtiņdiena Gaujienas speciālajā internātpamatskolā 1

Kad rudens darbi padarīti, visā Latvijā svin Mārtiņdienu - arī mūsu skolā to darījām 10.novembrī. Skolas lielā zāle bija izrotāta ar Mārtiņdienas gaiļiem, bet tirgus placis bija piepildīts ar dažādām precēm un darinājumiem.

Pēkšņi aiz zāles durvīm Mārtiņtēvs izdzirdēja skaļu kājiņu dipoņu. Izgājis laukā viņš konstatēja, ka Mārtiņbērni stāv nosalušām kājiņām pie zāles durvīm un lūdzas iekšā. Sanāca pilna zāle ar lieliem un maziem Mārtiņbērniem! Bērni zālē nāca dziedādami, dancodami par ko sajūsmināta bija Mārtiņsieva. Mārtiņbērni sniedza nelielu koncertu un mācīja pārējiem bērniem jaunas tautiskās rotaļas. Skanēja dziesmas un tika dejotas tautas dejas. Par bērnu sagatavotajiem priekšnesumiem Mārtiņsieva bērniem deva „naudiņu” - zīles un kastaņus. Par nopelnīto „naudiņu” bērni varēja apmeklēt Mārtiņdienas tirgu. Tirdziņā nopērkams bija viss, ko paši bērni darinājuši, cepuši, šuvuši, krāsojuši un locījuši. Pa 2 zīlītēm varēja nopirkt skaisti locītas kastītes, pa 2 kastaņiem- zirņu pikas, kas bija skaisti iesaiņotas krāsainos papīrīšos. Mazulīši tirgojās ar rudens āboliem, lielie bērni bija izcepuši Mārtiņgaiļa cepumiņus, kuru cena bija augsta – 3 kastaņi par cepumu. Pasākuma norisi vēroja Ūsiņš, kas kopā ar Mārtiņdienas saimniekiem sarūpēja bērniem dažādus kārumiņus un sirsnīgi pateicās par Mārtiņbērnu priekšnesumiem.

Nobeigumā Mārtiņbērni Ūsiņu un Mārtiņsaimniekus vadīja projām:

Ej, Mārtiņ, nu uz Rīgu,

Nu mēs tevi pavadām.

Nāc atkal citu gadu,

Tad mēs tevi gaidīsim!

Mārtiņsaimnieki aicināja Mārtiņbērnus uz svētku vakariņām, kur tika godināti novembra mēneša jubilāri. Sajūsma un prieks par pasākumu bērnos staroja ilgi. Pat nākamajā dienā kāds mazulītis, ieraudzījis pazīstamos „saimniekus”, ar prieku skrēja un sauca: „Es tevi pazīstu! Tu man mācīji jaunu rotaļu un devi konfekti!”

Komentāri 1

Andrejs

Jauki,kad skolotāji un audzinātāji spēj mazajiem radīt svētku sajūtas...

pirms 10 gadiem, 2010.11.13 17:10

Lietotāju raksti