Mediķi gatavojas 1.septembrim un aicina vecākus ar bērniem pārrunāt drošības pasākumus

Neatliekamās medicīniskās palīdzība (NMP) dienesta mediķi vecākus, kuru bērni septembrī vērs skolas durvis, neatkarīgi vai tā būs pirmā vai kārtējā reize, aicina bērniem atgādināt par piesardzības pasākumiem, no kuriem atkarīga viņu drošība un veselība.

Mediķi aicina jaunāko klašu bērnu vecākus: * Pārrunāt un izstaigāt ar bērnu izvēlēto ceļa maršrutu uz skolu un atpakaļ. Ļaujiet bērnam uzņemties vadību un pārliecinieties vai viss tiek darīts pareizi - vai ielas tiek šķērsotas tam paredzētajās vietās, vai nav aizmirsušies luksofora signāli, vai bērns pārgalvīgi neizskrien uz gājēju pārejas utt. Pēc pastaigas jāpārrunā, kas izdarīts pareizi, kas ne. Ceļš uz skolu un atpakaļ vienmēr jāizvēlas viens un tas pats, lai bērnam tas būtu pazīstams un viņš ne brīdi neapjuktu.
* Ar bērnu savlaicīgi vienojieties arī par to, ko bērns darīs pēc skolas, kā pavadīs brīvo laiku. Pārliecinieties, ka bērns zina kā rīkoties dažādās situācijās, ja viņš paliek viens mājās.
* Atcerieties, ka ar savu rīcību pieaugušie rāda piemēru - nerīkojieties tā, kā nevēlaties, lai rīkojas jūsu bērni!
* Dariet zināmus bērniem riskus, kādi pastāv kontaktējoties ar nepazīstamiem cilvēkiem.
* Sekojiet, lai bērns transportlīdzeklī sēdētu viņam paredzētā drošības sēdeklī. Neaizmirstiet lietot drošības jostas.
* Atcerieties, ka tikai aizsargcepure kritiena gadījumā pasargās bērnu no galvas traumas. Arī kritiens no skrituļdēļa var būt par iemeslu komplicētiem roku un kāju kaulu lūzumiem, tāpēc locītavu sargu lietošanai ir liela nozīme. Lai netiktu apdraudēta bērna drošība un veselība, kopā ar bērniem pārrunājiet jauniegādātā skrituļdēļa vai velosipēda lietošanu un drošības noteikumus.
* Neatstājiet bērnus bez uzraudzības pie ūdenskrātuvēm.
* Neaizmirstiet nodrošināt savu bērnu ar atstarotāju.

Diemžēl iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka 1.septembrī pieaug izsaukumu skaits saistībā ar alkohola apreibumā esošiem jauniešiem. Tādēļ vecāko klašu jauniešu vecākus mediķi aicina vienoties ar pusaudzi par pieļaujamo uzvedību, apmeklējot pasākumus, t.sk. svinot 1.septembri. Aicinām vecākus būt informētiem par vietu, kur svētkus atzīmē viņa pusaugu atvase, piemēram, uzturēt regulārus telefonsakarus.

Tāpat aicinām vecākus atgādināt bērniem, ka ātro palīdzību var izsaukt zvanot 113.

Lietotāju raksti