Motociklisti orientēsies Vidzemē

28.augustā notiks pirmās moto orientēšanās sacensības "Vidzeme 2010". Braucot pa koplietošanas ceļiem, dalībniekiem būs jāsameklē un jāsafotografē pēc iespējas vairāk iepriekš kartē atzīmētie kontrolpunki. Maršrutu katra komanda veidos pēc saviem ieskatiem, tādejādi apmeklējot skaistas un ievērības cienīgas Vidzemes vietas.

Sacensības 28.augusta rītā sāksies plkst 10.00 Pie Brīvdabas muzeja administrācijas ēkas. Pirmais starts tiks dots plkst. 11.00. Dalībnieku komandām (divi uz viena motocikla vai arī divi braucēji - katrs uz sava motocikla) tiks dotas astoņas stundas laika, ko pavadīt trasē. Papildus dalībniekiem tiks piešķirta karte un kontrolbilžu fotogrāfijas.

Atrodot dabā kartē atzīmēto kontrolpunkta vietu, būs jāatrod līdzdotajās fotogrāfijās atbilstošs foto un tieši tādā veidā jānobildē viens komandas dalībnieks savā fotoaparātā. Trasē pavadītajās 8 stundās jācenšas savākt pēc iespējas vairāk kontroles punktus, tos attiecīgi nofotografējot.

Tā kā pasākums notiek pa koplietošanas ceļiem, tad jāievēro satiksmes drošības noteikumi. Finišā fiksējot rezultātus no sabildēto kontrolpunktu bilžu laikiem, tiek arī aprēķināts vidējais ātrums no punkta līdz punktam. Par ātruma pārsniegšanu tiek piešķirti soda punkti.

Kopumā sacensībās ir paredzēti 87 kontroles punkti. Kopējas distances garums ir apmēram 1200km, ko 8 stundās reāli nav iespējams izbraukt, tādēļ lietā jāliek gudrība un stratēģija, lai savāktu pēc iespējas vairāk kontroles punktus.

Punkti izvietoti Rīgas, Limbažu, Valmieras, Cēsu, Valkas, Madonas, Gulbenes un Alūksnes rajonos. Punkti ir asfaltēta ceļa malās. Brauciens pa zemes ceļiem ir ļoti minimāls - tikai lai apskatītu kādu interesantu vietu Vidzemē, kur izvietots kontroles punkts. Pārsvarā kontroles punkti ir apdzīvotās vietās.

Pasākuma finišs plānots leģendārajā Siguldas ceļmalas krodziņā "Raibais Suns", kur tiks sagaidīti pasākuma dalībnieki un apkopoti rezultāti, lai svinīgi varētu sveikt pirmās motoekspedīcijas pasākuma uzvarētājus.

Pieteikšanās uz pasākumu www.motoekspedicija.lv ,kā arī zvanot uz mājas lapā norādītajiem tālruņa numuriem sīkākas informācijas saņemšanai.

 

Lietotāju raksti