Nestaigā ar sāpēm mugurā!

Muguras sāpes ir nopietna problēma, kas rodas vairāk nekā 50% cilvēku dažādās vecuma un dzimuma grupās. Ir zināmi ļoti daudzi iespējamie muguras sāpju cēloņi. Tāpēc ļoti svarīgi ir savlaicīgi noteikt tos un uzsākt ārstēšanu, lai izvairītos no nopietnas mugurkaula patoloģijas un neciešamu sāpju rašanās. Muguras sāpes ir viens no galvenajiem invaliditātes un darba nespējas iemesliem.

Vairumā gadījumu muguras sāpes rodas locītavu kairinājuma rezultātā, vai arī uz saitēm un muskuļiem rādītā spiediena rezultātā, kā arī disku slimību vai kaulu izaugumu dēļ. Spiediens uz nervu saknēm var kļūt par iemeslu muguras sāpēm un sāpēm kājās. Kaulu problēmas, kas radušās lūzumu, osteoporozes, Pageta slimības, vēža, infekciju vai iekaisumu rezultātā bieži vien arī ir muguras sāpju cēlonis.

Galvenie cēloņi muguras sāpēm ir:

  • fiziska pārslodze;
  • ilgstošs sēdošs/ stāvošs darbs;
  • traumas;
  • palielināts ķermeņa svars.


Ja tev sāp mugura, nav jācieš sāpes, bet jāatbrīvojas no tām. Labā ziņa ir tā, ka savlaicīga rīcība var tev palīdzēt justies labi. Dodies pie ārsta, lai noteiktu muguras sāpju cēloni un kā to ārstēt. Dažkārt tavai fiziskajai labsajūtai ir nepieciešams pavisam nedaudz un pavisam vienkāršas lietas – pareiza stāja, izvairīšanās no pārpūles, atpūtas brīdis, vienkārši vingrojumi. Ja tu ikdienā atcerēsies parūpēties par savas muguras veselību, visticamāk, neiedzīvosies sāpēs. Dzīvo tā, lai tava mugura justos labi!
Esi aktīvs katru dienu!
Izvēlies piemērotu fizisko slodzi!
Ēd veselīgi un dzīvo ar prieku!

Jaunā mājas lapa www.mugurasap.lv noderēs gan tiem, kas jūtas fiziski labi, gan tiem, kam muguras veselība sagādā raizes. Šajā lapā iespējams uzzinātu padomus un vingrinājumus muguras sāpju profilaksei, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus profesionāļiem.

Atceries: Dzīvo tā, lai tava mugura justos labi!

Lietotāju raksti