No 158 pārbaudītajām 11 trauksmes sirēnām konstatē darbības traucējumus 1

Ceturtdien, 26.novembrī,  plkst. 10.00, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trīs minūtēm ieslēdza trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību: sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību.

Šodien manuāla trauksmes sirēnu iedarbināšana tika veikta 158 no 164 Latvijā uzstādītajām sirēnām. Netika iedarbinātas tās sešas trauksmes sirēnas, kuras šobrīd ir modernizācijas procesā. No šodien pārbaudītajām 158 sirēnām bez traucējumiem un bojājumiem darbojās 147 trauksmes sirēnas, bet 11 trauksmes sirēnām tika konstatētas tehniskas problēmas, kuras tiks novērstas pēc iespējas īsākā laikā.

Zemgalē darbojās visas 22 pārbaudītās sirēnas, Kurzemē no 29 pārbaudītajām sirēnām darbojās 25, Vidzemē no 29 sirēnām bez traucējumiem darbojās 28, Latgalē no 29 sirēnām – 28, savukārt Rīgā un Rīgas reģionā no 55 pārbaudītajām sirēnām bez darbības traucējumiem nostrādāja 44 trauksmes sirēnas.

Šogad VUGD 112 Zvanu centri saņēma 76 zvanus no iedzīvotājiem, kuri nebija ieguvuši informāciju par notiekošo trauksmes sirēnu darbības pārbaudi vai arī ziņoja par to, ka nedzird sirēnas. 

Iepriekšējā trauksmes sirēnu pārbaudē, šī gada maijā, no 164 sirēnām tika iedarbinātas 148, no kurām bez traucējumiem un bojājumiem darbojās 132 trauksmes sirēnas.

Jau otro reizi katra no sirēnām tika ieslēgta manuāli, nevis no centrālās vadības pults. Šādas izmaiņas šogad tika ieviestas, lai pārbaudītu VUGD gatavību operatīvi iedarbināt visas vai atsevišķas trauksmes sirēnas un sistēmas darbību situācijā, kad ir pārrāvumi radiosakaru darbībā.

Latvijā izvietotās trauksmes sirēnas nenodrošina to dzirdamību visā Latvijas teritorijā, bet iedzīvotājiem nav jāsatraucas par to, ka viņi nesaņems informāciju par apdraudējumu vai katastrofu. Paralēli trauksmes sirēnu iedarbināšanai, lai informētu par izveidojušos situāciju, ārkārtas situācijās operatīvie dienesti izmantos arī citus apziņošanas līdzekļus – paziņojumu nodošanu caur operatīvo transportlīdzekļu skaļruņiem, iedzīvotāju dzīvesvietu apsekošanu u.c.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad ir kāda ārkārtēja situācija, notikušas dabas vai tehnogēnas katastrofas, vai arī pastāv to draudi. Gadījumos, kad iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2007.gada 7.augusta noteikumiem Nr.530 “Civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas izveidošanas, izmantošanas un finansēšanas kārtība”, trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā – maijā un novembrī.

Komentāri 1

Lietotāju raksti