Pa daļām tiks dalīta šokolādes istaba

Šīs nedēļas izskaņā tiks uzsākta unikālās, no īstas šokolādes veidotās istabas demontāža. Daļa ekspozīcijas tiks sadalīta mazos gabaliņos, kuri kā suvenīri tiks dāvāti interjera un delikatešu centra mc2 apmeklētājiem. Kopā tiks dāvināti vairāk nekā tūkstotis šokolādes istabas fragmentu. Šokolādes istabas slēgšana būs daļa no Saldumu Festivāla, kuru ik gadus organizē veikali „Gastronome”. Apmeklētājus priecēs ne tikai saldumi no visas pasaules, bet arī dažādas meistarklases un degustācijas.
 
Unikālais mākslas darbs – istaba, kurā visas detaļas pagatavotas tikai un vienīgi no šokolādes tika atvērta  par godu Svētā Valentīna dienai. 13. februārī  Rīga iegāja vēsturē un kļuva par vienu no tām nedaudzajām pilsētām pasaulē, kurā izveidota šāda – 20 m2 liela, no īstas šokolādes pagatavota istaba! Apskatīt šokolādes istabu interesenti vēl var līdz pat 21. martam.
 
“Šokolādes istabā lieliski tiek apvienotas delikateses, kāda neapšaubāmi ir šokolāde, un interjers, jo ir radīts dabīga lieluma istabas iekārtojums ar augstas klases dizaina mēbelēm. Kopā tas pilnībā iemieso Interjera un delikatešu centra mc2 ideju”, stāsta Ārija Avota, Interjera un delikatešu centra mc2 direktore.
 
Rīgas šokolādes istabu veidoja divus mēnešus. Lai pārvietotu šokolādes istabas atsevišķās detaļas bija nepieciešama speciāla tehnika, kura nodrošina  noteiktu temperatūras režīmu. Ja organizatori tādu nebūtu varējuši atrast, daļa istabas vienkārši nebūtu nokļuvusi Rīgā! Istabas montāžai un pilnīgai tās pabeigšanai bija nepieciešama apmēram nedēļa. Šokolādes istabas autore ir pazīstamā šokolādes skulptore Jeļena Klimenta.
 
“Saldā istaba sastāv no vairāk nekā 50 elementiem. To starpā – mēbeles, kamīns ar svecēm, paklāji, gleznas, pulkstenis, ziedi, klāts galds zem kura apgūlies suns. Viss kā īstā istabā un atveidots dabīgā lielumā. Turklāt, šī ir vienīgā istaba pasaulē, kurai piemīt sava neatkārtojama smarža”, stāsta J. Klimenta. Viņa piebilst, ka darbs bija sarežģīts, tas paveikts ar īpašu rūpību. Lai izveidotu šokolādes istabu bija nepieciešami 600 kilogrami šokolādes. Tā vesta no visām pasaules malām – Šveices, Beļģijas, Jaunzēlandes, Brazīlijas.
 
“Strādāt ar šokolādi ir ārkārtīgi interesanti, veidojot tā viegli pakļaujas, jauki smaržo. Lai veidošana izdotos, temperatūrai jābūt 35 – 40 grādu robežās. Ja temperatūra būs augstāka, šokolāde ātri kusīs un zaudēs formu. Ja šokolāde būs pārāk auksta – tā ātri kļūs cieta un trausla. Tikai iedomājieties, cik šis darbs ir sarežģīts! Bet patīkams! Šokolādes istabas izveide kaut kādā mērā ir līdzīga ledus skulptūru veidošanai. Bet šokolāde ir silta, gardi smaržo un rada visapkārt vienreizēju atmosfēru. Tā ir tik dažāda – balta, melna, ar dažādu kakao saturu. Ideāls materiāls, lai mākslinieka fantāziju ieviestu dzīvē”, turpina stāstīt J. Klimenta.
 
Interjera un delikatešu centrs mc2 Latvijas tirgū strādā jau 12 gadus. Par mc2 konceptuālā risinājuma prioritātēm ir jāuzskata preču augstā kvalitāte, individuāla pieeja un īpaša klientu apkalpošanas kultūra. Centra mc2 misija – akcentēt individualitāti un sniegt klientiem iespēju smelties jaunas idejas piedāvājot viņiem visu labāko no pasaulē pieejamā. Interjera un delikatešu centrā mc2 darbojas delikatešu veikals “Gastronome”, kurā pats izsmalcinātākais gardēdis taps pārsteigts ar piedāvāto produktu klāstu. Šeit pieejami gan vadošo ražotāju izmeklētie produkti, kuru garša izsenis ir novērtēta visā pasaulē,  gan mazu saimniecību piedāvātais eko pārtikas produktu klāsts. Profesionāli pārdevēji-konsultanti vienmēr ir gatavi pastāstīt par jebkura produkta pagatavošanas niansēm. Interjera un dizaina centros “Decorum” un “Galleria” iespējams atrisināt visus ar būvniecību, remontu, iekšējās apdares un interjeru saistītos jautājumus. Šeit pieejama pasaulē labāko ražotāju un zīmolu kolekcija, kurā pārstāvētas gan pazīstamas un cienījamas kompānijas ar daudzu gadu pieredzi, gan jauni un daudzsološi nozares pārstāvji.

Lietotāju raksti