Pacientu hospitalizācijas kārtība nav mainījusies

Atsaucoties uz šā gada 23.oktobrī „Latvijas avīzē” publicēto maldinošo informāciju, ka ātrās palīdzības brigādes vairs neved pacientus ar vieglākām traumām uz traumpunktiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienests uzsver, ka pacientu hospitalizācijas kārtība nav mainījusies.

Šā gada pavasarī visā valstī noteiktā vienotā hospitalizācijas kārtība nodrošina pacientiem un cietušajiem vislabāko tūlītējo medicīnisko aprūpi veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās. Proti, ja vajadzīga neatliekama medicīniskā palīdzība, NMP brigāde nogādā pacientu tuvākajā atbilstošā profila slimnīcā, kur viņam nekavējoties var veikt visus nepieciešamos izmeklējumus un uzsākt ārstēšanu.

Joprojām pacienti palīdzības saņemšanai tiek nogādāti arī traumpunktos. Ja izsaukuma laikā brigādes mediķi konstatē, ka palīdzību var sniegt traumpunktā (piemēram, ja ir vienkāršs lūzums, locītavu mežģījums, jāsašuj neliela brūce u.c.), tad mediķi pacientu nogādā tuvākajā traumpunktā. Brigādes mediķi uz tiem nogādā pacientus tad, ja ir pilnīga pārliecība, ka hospitalizācija nebūs nepieciešama un palīdzību var sniegt uz vietas traumpunktā. Izšķirošais ir pacientam noteiktā diagnoze un veselības stāvokļa smagums. Jāuzsver, ka traumpunktos sniedz ambulatoru steidzamu palīdzību, kur iedzīvotāji arī paši var vērsties jebkurā diennakts stundā.

NMP dienests pauž satraukumu par situāciju, ka, paļaujoties uz nepārbaudītu vai nepatiesu informāciju, kas šobrīd ir izskanējusi, cilvēki baidītos saukt palīdzību. Mediķu pienākums ir glābt cilvēku veselību un dzīvību, nevis spēlēties ar tām, spekulējot ar maldinošu informāciju.

Satraucošs ir arī fakts par biežajiem gadījumiem, kad pacienti ir nogādāti atsevišķās aprūpes slimnīcās, kur pavadījuši vairākas dienas un viņiem nav nodrošināta vajadzīgā palīdzība. Pēc tam ātrās palīdzības brigādēm nākas šādus pacientus pārvest uz augstāka līmeņa slimnīcām, kur viņiem nodrošina atbilstošu izmeklēšanu un ārstēšanu. Tāpēc NMP dienests šobrīd pārbauda arī informāciju par NMP brigāžu iesaistīšanu pacientu pārvešanā no šīm slimnīcām uz augstāka līmeņa slimnīcām, kā arī apkopo un detalizēti analizē visu informāciju par hospitalizētajiem pacientiem un pacientiem, kuri nonāk traumpunktos.

Lietotāju raksti