Palielinās bezdarbnieku skaitu

Visām ministrijām līdz 15. augustam bija jāiesniedz Finanšu ministrijai plāni par reāli strādājošo skaita samazināšanu vismaz 5%, apmērā, kā to bija nolēmusi valdība. Sīkāk par to Socioloģisko un tirgus pētījumu kompānijas "Pontus Dati" ekspress aptaujā.

Daļa respondentu (42,7%) atzina, ka tas ļautu ietaupīt vairāk līdzekļu valsts budžetā. Tāpat 42,7% uzskatīja, ka šāds solis neizbēgami palielinātu bezdarbnieku skaits valstī. Bet 14,59% izteica viedokli, ka palikušajiem valsts iestāžu darbiniekiem būs jāstrādā vairāk nekā līdz šim, liecina socioloģisko un tirgus pētījumu kompānijas “Pontus Dati” www.pontus.lv veiktā ekspress aptauja.

Viens no respondentiem, kurš uzsvēra, ka palielināsies bezdarbnieku skaits, piebilda: “Pieļauju, ka bezdarbnieku rindas augs, jo lielākā daļa valsts iestāžu darbinieku nav spējīgi strādāt privātajās struktūrās. Bet, ņemot vērā tik tiešām pilnīgi neadekvāti uzblīdušo birokrātisko aparātu, štatu samazināšanai bija jānotiek jau sen, jo liela daļa štata vietu pilnā darba laikā pilda pusslodzi. Tiesa gan, nepiekrītu veidam, kā tas pašlaik notiek, jo tam bija jābūt plānveida procesam ar aprobācijas periodu, nevis vienā skaistā dienā jāatlaiž 5% darbinieku. Tas, protams, paralizēs valsts institūciju darbu līdz brīdim, kad pilnībā būs notikusi darba pienākumu pārdale, darbinieku apmācība ar jaunajiem pienākumiem utt.".

„Mūsu valstī tā jau ir problēmas ar bezdarbu, un domāju, ka darba atsevišķās ministrijās netrūkst, lai tikai cilvēki strādā. Budžetā tāpat naudas nebūs”, uzskata viens no aptaujātajiem cilvēkiem.

Kāds cits respondents atzina: “Tos, kurus atlaiž, tiem vēl ir jāizmaksā alga viena mēneša apmērā, kā to prasa likums. Pēc tam viņi iestājas bezdarbniekos, kur viņiem ir jāizmaksā bezdarbnieku pabalsts. Iespējams, beigās mēs vēl vairāk zaudējam".

Izvērtējot visus aptaujas rezultātus, varam secināt, ka respondenti apzinās, ka štatu samazināšana ministrijās īsti neko neatrisinās, jo budžetā nauda vienmēr pietrūks kaut kam citam, bet bezdarbnieku skaits Latvijā pieaugs, kas atkal ir negatīvs faktors.

Ekspress aptaujā piedalījās 185 respondenti. Ar to iepazīties iespējams biznesa portāla BIZNESS.LV interneta resursā http://www.bizness.lv/aptaujas/id/1731/aptauja-lidzeklu-taupibas-nolukos-palielinas-bezdarbnieku-skaitu

Lietotāju raksti