Par A hepatīta epidēmiju

Latvijas atbildīgās amatpersonas ir atzinušas, ka Latvijā A hepatīts ir sasniedzis epidēmijas līmeni. Tajā pašā laikā nav novērots, ka tiktu veikti nopietni pasākumi A hepatīta epidēmijas ierobežošanai.No speciālistu puses sabiedrība saņem tikai vienīgu ieteikumu: ievērot higiēnu, mazgāt rokas un potēties.

Sabiedrība tiek maldināta, ka A hepatīta saslimšana ne kādas nopietnas briesmas nedraud. Sabiedrība netiek informēta, ka saslimušie ar A hepatītu vairs nekad mūžā nedrīkstēs nodot asinis, būt par donoriem. Kas tad būs ar tiem cilvēkiem, kas gaida donoru asinis, plazmu? Kas būs ar tiem, kam tiks pārlietas bijušā A hepatīta slimnieka asinis?

Aicinot mazgāt rokas, ne visās iestādēs, uzņēmumos, sabiedriskās vietās, kur ir tualetes, var atrast ziepes, lai nomazgātu rokas. Sabiedriskās ēdināšanas vietās nav redzama informācija par roku mazgāšanas nepieciešamību, pirms ēdienreizes ieturēšanu. Nav veiktas papildus instruktāžas darba drošības jautājumos ar darbiniekiem, kuri regulāri saskaras ar iedzīvotājiem, vai kādā citādā veidā var inficēties, kā pareizi rīkoties A hepatīta epidēmijas laikā, ka ievērot higiēnu, arī par riska iespējām.Savukārt no kontrolējošām iestādēm nav dzirdēta jeb kāda rosība epidēmijas ierobezošanai.

Informācija par A hepatīta epidēmiju nav pieejama katram Latvijā ieceļojušajam, to starpā arī tiem Latvijas pilsoņiem, kuri atgriežas no ilggadēja komandējuma vai ceļojuma.

Bažas rada, vai attiecīgo dienestu un amatpersonu bezdarbība neradīs valsts iedzīvotājiem, valsts budžetam nopietnas problēmas sakarā ar A hepatīta epidēmiju.

Lietotāju raksti