Pārrunā sociālā nodrošinājuma pabalsta paaugstināšanas nepieciešamību

Labklājības ministre Iveta Purne(ZZS) šodien, 11. septembrī tikās ar Latvijas Pensionāru federācijas(LPF) vadību, lai pārrunātu sociālā nodrošinājuma pabalsta paaugstināšanas nepieciešamību un citus aktuālus jautājumus.

Labklājības ministre I. Purne uzskata, ka sociālā nodrošinājuma pabalsts ir jāpaaugstina un īpaši būtiska šī pabalsta palielināšana būtu attiecībā pret cilvēkiem ar invaliditāti. Ministre norādīja, ka ir jāturpina diskusija par šī pabalsta paaugstināšanu, jo valdība šajā jautājumā savu galīgo lēmumu vēl nav pieņēmusi.

Arī LPF vadītāja Aina Verze tikšanā laikā atzina, ka panākt sociālā nodrošinājuma pabalsta paaugstināšanu šobrīd ir viens no galvenajiem federācijas uzdevumiem.

Jau ziņots, ka Labklājības ministrija ir rosinājusi grozījumus noteikumos par valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, paredzot no 2009. gada 1. janvāra paaugstināt valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu invalīdiem kopš bērnības no 50 latiem līdz 75 latiem mēnesī, bet invalīdiem vispārējā gadījumā un apgādnieku zaudējušiem bērniem – no 45 latiem līdz 60 latiem mēnesī. Šī pabalsta paaugstināšana ietekmētu arī minimālo pensiju paaugstināšanos.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī jautājumi par neapliekamā minimuma piemērošanu strādājošajiem pensionāriem, par gaidāmo pensiju indeksāciju un par nepieciešamību noteikt vienotu atbalsta politiku vientuļajiem pensionāriem.

Lietotāju raksti