Parūpēsimies par saviem vecākiem un vecvecākiem!

Atzīmējot Starptautisko Veco ļaužu dienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina parūpēties un atgādināt saviem vecākiem un vecvecākiem par drošību!

Tuvojoties aukstajam laikam:
Lai apkures sezonā neizceltos postoši ugunsgrēki, nepieciešams parūpēties, lai senioru mājoklī tiek iztīrīts skurstenis un sildierīces. Nereti ugunsgrēki izceļas cilvēku neuzmanības dēļ, tādēļ seniori novērtēs, ja viņu mājoklī tiks ierīkots vismaz viens dūmu detektors, kas ar spalgas skaņas palīdzību brīdinās, ja izcelsies ugunsgrēks. VUGD statistika liecina, ka šogad no 56 ugunsgrēkos bojāgājušajiem cilvēkiem 24 ir bijuši vecumā virs 60 gadiem, un savukārt aptuveni trešā daļa jeb 65 cilvēki no 202 ugunsgrēkos cietušajiem ir vecumā virs 60 gadiem.

Dodoties mežā:
Lai arī mēs zinām, cik ļoti mūsu vecākiem un vecvecākiem patīk doties mežā sēņot un ogot, aicinām pārrunāt un atgādināt par pasākumiem, kas palīdzēs neapmaldīties.

Pirmkārt, labāk būtu doties mežā kopā ar kādu, bet, ja tas nav iespējams, tad vismaz ņemt līdzi pilnībā uzlādētu mobilo telefonu, lai nepieciešamības gadījumā varētu sazināties!

Otrkārt, pirms došanās uz mežu, nepieciešams informēt savus piederīgos par to, kurā vietā plānots sēņot vai ogot, kā arī laiku, kad plānots atgriezties.

Treškārt, atgādiniet to, ka apģērbam un galvassegai jābūt spilgtās un košās krāsās, lai būtu viegli pamanāmi!

VUGD statistika liecina, ka 2015.gadā aptuveni ceturtā daļa no apmaldīšanās gadījumiem mežā bija saistīti ar sēņotājiem, kam pāri 60, pie tam biežāk apmaldās sievietes.

2014.gadā no kopumā 65 izsaukumiem par to, ka cilvēki apmaldījušies mežā, 12 gadījumos bija  apmaldījušies cilvēki virs 60 gadiem, no kuriem astoņas bija sievietes un četri vīrieši.

Tumšajā laikā:
Sveces tiek izmantotas kā svētku noskaņas radīšanai, tā arī brīžos, kad pēkšņi tiek atslēgta elektrība. Lai neizceltos ugunsgrēks, atgādināsim mūsu senioriem, ka dedzinot sveces, tās vienmēr jānovieto uz nedegošas virsmas nevis uz televizora vai aizkaru tuvumā. Īpaši svarīgi atgādināt, ka sveces nedrīkst atstāt degot, aizejot gulēt vai izejot ārā no mājām!

VUGD aicina iedzīvotājus rūpēties par savu vecāku un vecvecāku drošību, regulāri viņiem atgādinot par drošības pasākumiem un uzdāvinot svētkos dūmu detektorus!

Lietotāju raksti