Pašvaldības aģentūras „SPODRA” bijušās direktores Ilonas Mironovas „grēksūdze” 73

Vispirms gribu pateikties visiem portāla „Alūksniešiem.lv”lietotājiem par morālo atbalstu. Līdz 01.12.2010., kamēr neizlasīju daudzos komentārus un atsauksmes, tiešām jūtos kā (atvainojiet par izteicienu) no mēslu mucas izkāpusi. Saprotu arī negatīvās atsauksmes, jo ne visi rakstītāji mani pazīst personīgi un pārzina „Spodras” darba specifiku (tas ir par darba mašīnas izmantošanu).

Es ar lielu nepacietību 5 dienas pēc slēgtās domes sēdes gaidīju lēmumu un uzteikumu par manu atbrīvošanu no darba, jo uz deputātu lēmuma pieņemšanas brīdi tiku palūgta atstāt zāli un pēc sēdes par balsojuma rezultātu netiku informēta, bet interesanti, ka manai sekretārei iznākums bija zināms.

Arī es uzskatu, ka šī domes sēde tiešām bija jau iepriekš sagatavota un ar „savējiem” sarunāta izrāde – šovs. Jā, es ticu, ka daudzām augstākstāvošām personām es nepatīku, nemāku skaisti runāt un  katra priekšā smaidīt, varbūt man nepietiek arī diplomātijas uzvedībā, varbūt esmu bijusi pārāk prasīga pret man padotajiem darbiniekiem, jo uzskatu, ka darba laikā ir jāstrādā, nevis jāknibina nadziņi vai jāguļ darba mašīnas kabīnē. Daži manis atlaistie darbinieki pat ir draudējuši, ka darīs visu, lai es arī darbā nepaliktu.

Jā, domes sēdē, kā izsakās domes priekšsēdētājs, man pietrūka atzīšanās un savas vainas nožēlošanas, bet es taču neatrados baznīcā pie bikts vai pie izmeklētāja uz nopratināšanu un līdz šim nesaprotu, kādā kriminālā nodarījumā man būtu jāatzīstas. Nezinu, kādā veidā domes izpilddirektorei izdevās pārliecināt deputātus nobalsot par manu atbrīvošanu . Pāris dienas pirms domes sēdes viņa savā kabinetā mani nosauca par zagli un teica, ka turpmāk cītīgi skatīsies uz maniem pirkstiem, jo es vedot ar mašīnām tirgot slotas un darba cimdus. To es uzskatu par pilnīgu apmelojumu  un mana goda un cieņas aizskaršanu!


Tikai tagad sapratu, ka mērķtiecīga manis vajāšana ir uzsākta jau sen, kad neviens mans būtiskais paskaidrojums netika ņemts vērā,bet tika izteikti tikai rājieni (par zaru dedzināšanu pie ezera manas prombūtnes laikā, aizlūzuša koka zara nenovākšana, nozāģēta ozola nenovākšana un tam līdzīgi). Pat domes revidente tika atlaista no darba, jo pēc veiktās dokumentācijas pārbaudes  aģentūrā „Spodra” diemžēl  netika konstatēti nekādi lieli pārkāpumi.

Tagad par iniciatīvas trūkumu!

2007.gadā aģentūrai „Spodra” no pašvaldības līdzekļiem bija ļauts iegādāties jaunu traktortehniku ielu un ietvju tīrīšanai. Lai izvēlētos pareizo, mūsu laika apstākļiem atbilstošu, tehniku, es vispirms konsultējos ar citu pilsētu speciālistiem, kuriem jau ir iegādāti un pielietoti praksē dažādi traktori. Vienā no Rīgas firmām ar „Spodras” darbinieka, kurš labi pārzina tehniku, palīdzību izvēlējos mūsu pilsētas ietvēm un ielām atbilstošus traktorus. Diemžēl tos nopirkt neizdevās, jo domes jurists un viens no deputātiem, man nezināmu iemeslu dēļ un nekonsultējoties ar mani, citā firmā nopirka traktorus, kuri neatbilst mūsu pilsētas ielu un ietvju tīrīšanai, jo lāpsta ir peldošā un viegla, un regulējama tikai taisni un uz vienu sānu, tiem nav arī jaudas pastumt  lielas sniega masas. Tāds traktors derētu tikai  iztīrīt mājas pagalmu. Tāpēc tagad lielos sniegputeņos ir jāņem papildus jaudīgāka sniega tīrīšanas tehnika no citām iestādēm. Nesaskatu jēgu nekādai manai iniciatīvai, bet kādam droši vien tas bija izdevīgi.

No domes priekšsēdētāja A.Fomina komentāra laikrakstam „Alūksnes Ziņas”: „I.Mironova neredzēja darbu, kas jādara, tādēļ kādam bija bieži jāsaka viņai priekšā”.Varbūt  tā arī bija manas darbības sākumā, bet es domāju, kā mēs neviens, stājoties jaunā amatā, neesam viszinoši. Domes priekšsēdētājam būtu jāzina, ka nevienu neplānoto un neparedzēto darbu es nevaru uzsākt bez iepriekšējas saskaņošanas ar pašvaldības  izpilddirektori. Es neesmu skaitījusi, cik reizes patreizējā domes izpilddirektore ir zvanījusi un prasījusi man padomu, jo pati, savas nekompetences dēļ nevarēja sniegt atbildes uz visiem  alūksniešu jautājumiem, jo nepārzināja, kuras ielas un teritorijas kopj un uztur „Spodra”, bet par kurām ir jāatbild pašai izpilddirektorei un tās ir kopjamas tikai pēc viņas atsevišķa  rīkojuma.

Aģentūrai „Spodra”, pamatojoties uz izpilddirektores mutisko rīkojumu, vasarā bija jāsakopj arī Jaunalūksnes pagasta teritorija pie „Sisenīša ”ezera, jo tur peldoties pārsvarā pilsētnieki. Varbūt par alūksniešu nodokļu naudu drīz būs jākopj arī Alūksnes ezera otrs krasts un Indzera ezera apkārtne,jo tur taču vasarā arī daudz pilsētnieku atpūšas?Jā, tik tālu no pilsētas es darbus tiešām neredzēju bez priekšā teikšanas. Es esmu par sakoptu vidi visur, tikai par kā līdzekļiem?!

Bet, runājot par galveno manu „pārkāpumu” – Eiropas Sociālā fonda projektu, tā saucamajiem „simtlatniekiem”, tad ar Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektores rīkojumu no 10.09.2009.gada par Alūksnes novada pašvaldības darba praktizēšanas vietu organizētāju tika iecelta Mālupes pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Priede, kurai bija uzdots:

*sagatavot Alūksnes novada  pašvaldības rīkojumu projektus par pienākumu sadali līguma izpildes nodrošināšanā iesaistītajām personām (Alūksnes novada pagastu pārvalžu vadītājiem, darba praktizēšanas vadītājiem un citi), to iecelšanas kārtību, pienākumiem un citi;
*koordinēt darba praktizēšanas pasākumu organizēšanu Alūksnes novadā un veikt līguma uzraudzību;
*organizēt līgumā paredzēto ziņu savākšanu, apkopošanu un sniegšanu to pieprasītājiem;
*kārtot ar līguma izpildi saistīto lietvedību, sagatavot atskaites;
*kontrolēt pasākuma realizācijā iesaistīto darbinieku pienākumu izpildi un termiņu ievērošanu;
*noteiktajā kārtībā sniegt nepieciešamo informāciju plānoto iepirkumu uzsākšanai.

Es Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektores rīkojumu par manu nozīmēšanu par darbu praktizēšanas vadītāju saņēmu tikai š.g.02.02.,kurā bija tikai viens īss ieraksts: „Ilonu Mironovu, pašvaldības aģentūras „Spodra” direktori, norīkoju par darba praktizēšanas vadītāju projektā iesaistītājiem bezdarbniekiem, kas praktizējas pašvaldības aģentūrā „Spodra””, kaut gan  „simtlatnieki” pie manis sāka strādāt jau 2009.gada septembrī un jau tad visus vajadzēja nodrošināt ar nepieciešamo inventāru un darba cimdiem.

Vēlreiz pārliecinājos par mūsu deputātu vienaldzību. Kā var mierīgi, bez iedziļināšanās lietas būtībā un vadoties pēc teiciena “viena tante teica” dažu minūšu laikā izlemt cilvēka likteni! Un nav smieklīgi, ka man savu mēbeļu aizvešanai, par samaksu paņemot transportu no citas iestādes, būtu jāprasa izpilddirektores vai citu augstāk stāvošu personu atļauja?! Es par „siltās vietiņas”(kā daudzi to uzskata) zaudēšanu īpaši nepārdzīvoju, kaut arī darbs man patika. Grūti ir strādāt, ja nevar normāli komunicēt ar augstākstāvošiem, īpaši risinot darba jautājumus.

Darbu es atradīšu, jo man ir gan celtnieka-tehnologa izglītība, gan vides inženiera un bakalaura grāds vides aizsardzībā, kā arī dažas papildizglītības. Jau esmu saņēmusi dažus darba piedāvājumus no uzņēmējiem.

Varbūt deputātu kungi un kundzes vienreiz arī sāks  strādāt vārda tiešajā nozīmē un sāks atpelnīt vēlētāju nodokļu naudiņu?

Toties tagad esmu pilnīgi pārliecināta, ka es un mani tuvinieki turpmākajās vēlēšanās noteikti nebalsos ne par vienu deputātu no valdošajām partijām.

Nobeigumā gribu pateikties iestāžu vadītājiem, domes nodaļu vadītājiem un to darbiniekiem par sadarbību, sapratni un morālo atbalstu - tāpat arī citiem manis atbalstītājiem.

Novēlu visiem alūksniešiem ar gaišām domām sagaidīt Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!

Komentāri 73

1

Bilde tiri smuka. vaidzini spid un laistas tadi apali. man patik

pirms 10 gadiem, 2010.12.27 18:39

Māristoxxl

Alga ir LVL680 pirms nodokļu samaksas, tātad uz rokas kādi ~450, nu nav nekas sevišķs.

pirms 10 gadiem, 2010.12.27 14:07

Z.

Pēc mūsu domam viņu jau sen vajadzēja atlaist par to ka, daudzi veci cilvēki krīt uz nelidzenajiem trotuārie, kur armatūra ir uzcelta augšā.Viņai nebija līdzjūtības un laipnuma pret vecu cilvēku kura aizgāja pie viņas no poliklīnikas ar sasistu seju un saskrāpētām brillēm.Tas notika šā gada rudenī, un tas nebija viņas darba sākumā un lai nevaino pašvaldību un deputātus.Tas bija teikts viņai acīs,lai nesēž pie galda ,bet lai iet un strādā.

pirms 10 gadiem, 2010.12.27 14:04

Nekā liela tur nav. Atbildība lielāka nekā alga. Šis amats ir gana nepateicīgs, jo par darbu, cik priekšnieku, tik viedokļu, un vēl Amantova.

pirms 10 gadiem, 2010.12.26 18:14

xxl

bet kada alga ir sim amatam,laikam ir verts cinities!

pirms 10 gadiem, 2010.12.26 18:11

Kam nepatīk TP-isti, vietā var dabūt vēl lielākus muļķus un pilnīgus nejēgas no Vienotības. Tad jau labāk TP, tie vismaz kaut ko jēdz... kaut arī no ideāla ir tālu.

pirms 10 gadiem, 2010.12.26 15:50

Kam nepatīk TP-isti, vietā var dabūt vēl lielākus muļķus un pilnīgus nejēgas no Vienotības. Tad jau labāk TP, tie vismaz kaut ko jēdz... kaut arī no ideāla ir tālu.

pirms 10 gadiem, 2010.12.26 15:49

līna

Ja tā, tad nav labi. Un vispār, vai mums jau nepietiek ar TP-stiem, jēgas nekādas, kā tāda sērga.

pirms 10 gadiem, 2010.12.26 15:12

9999

Kaparšmits mēdz pastiprināti lietot grādīgos, tāds uzņēmumu nevar vadīt.

pirms 10 gadiem, 2010.12.26 14:49

66

Mironovai jau sen bija laiks aiziet. Un ta slavinasana jau izskatas, ka vina [pati raksta par sevi. Laikam jau vina bija vienigais pasvaldibas darbinieks kuram bija nosplauties par iedzivotaju ieteikumiem vai lugumiem, lidz bridim kamer no domes nedabu pa kalu. Pedeja laika arii domes noradijumus nenema vera. Un rezultats ir sakarigs, tika atlaista.
Jaunajam vaditajam ir jabut tadam, kurs ir pieradijis sevi ka prot stradat. Mustam savs uznemums neiet neprot vadit, tatad, neder. Zake, neko sliktiu nevar pateikt kamer bija izpilddierektore, gan stradaja sava uznemuma, Kaparsmits, ja tas ir tas ko domaju, tad ir stradigs un sakarigs cilveks. Ir pieradijis sevui iepriekseja darba. No siem trijiem varetu but istais, protams ja sie tris ir pretendenti ka raksta komentaros.
Cik dzirdeju tad vel ir divas sievas

pirms 10 gadiem, 2010.12.26 14:38

Skumīgi - citēju : "Domē var uzrakstīt inventarizācijas rezultātus pēc vajadzības un pasūtījuma".

pirms 10 gadiem, 2010.12.25 19:20

Eidis

Čugunovu-atpakaļ uz laukiem! Ja nopietni- nu nevelk viņa. Ar paziššanam un dažu lauku deputatu atbalstu ir par maz. Ko pati,personigi Čugunova ir izdarijusi pilsetas laba?Un vel.Nekad nenovel savu vainu uz citiem jo neesi nemaz kompetentnaka par to pašu Mironovu...

pirms 10 gadiem, 2010.12.25 15:43

Vai tad domē ir profesionāli revidenti? Pēdējo taču atlaida, lai nepiekasās, kur nevajag. Tagad var uzrakstīt inventarizācijas rezultātus pēc vajadzības un pasūtījuma.

pirms 10 gadiem, 2010.12.25 15:36

Visinteresantākais ir tas, ka Mironovai bija inventarizācijas, pat divas, un nekā netrūka. Salaboti darbarīki, pat tādi, kādus mēs mājās izmetam. Ir viegli cilvēku apvainot, bet tam cilvēkam pierādīt, ka tā nav taisnība ir grūti. Domāju, ka uz šo brīdi deputātiem tomēr būtu jāpaskatās, par ko viņi balsoja, kāpēc izpilddirektores vārdiem tik ļoti akli tic. Tā ir viņu atbildība. liela daļa darbinieku, kuri zin lietas apstākļus, vēl šodien nesaprot, par ko Mironovu atlaida. Varbūt jāmaina izpilddirektore, kura jautājumus risina ar balsi un masu?

pirms 10 gadiem, 2010.12.25 11:34

vietējā

Tie kas te aiztāv to Mironovu,tie jau ir viņas draugi kas ēduši no viena katla,sen jau vajadzēja viņu patriekt,ka arī viņas sekretāres unpārējās visas viņas padotās.Kāpēc neviens nepajautā un neuzraksta vai invertizācija un pārbaude ir bijusi.Baumas klīst pa pilsētu visādas,ja tā ir tad paskatīsimies vai viņa pie atbildības tiks saukta,jeb atkal kārtējo reizi mūsu mīļie deputātiņi un vadība palaidīs bez soda.Lai tikai (cik ir jau no komentāriem saprotams)Mironova klusētu un neatklātu atkal kādu afēru.

pirms 10 gadiem, 2010.12.25 08:38

Māsa nāks palīdzēt Alūksnei. Gulbene ir rūpnieciska pilsēta, bet Alūksne - skaista pilsēta. Nāksim palīdzēt Jums! Gulbenei netrūkst naudas, palīdzēsim Jums, kaimiņi! XO-XO-XO!

pirms 10 gadiem, 2010.12.24 21:54

Haris

Šodien pilseta neesmu redzejis lai kada ,,Spodras,,tehnika tiritu sniegu...Tagad mes visi gaidisim mistisko otro konkursu kur atkal piedalisies tie paši veži! Un ta visu ziemu...Nav vaditaja-nav darba? Vai tad pašam ar lapstu jajiet tirit ceļus? Es gan domaju savadak.Ja Čugunova nevar organizet sniega tirišanu tad jaatceras jaunibu Domes izcilakajam traktoristam! Pietiek pasakumos divaini smaidit. Jaķeras pie darba!

pirms 10 gadiem, 2010.12.24 20:03

Lietotāju raksti