Piejūras atkritumu monitoringa pirmie rezultāti

Vides izglītības fonda īstenotās kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija 18.jūnijā sasniegusi Rīgu, kur arī paziņoti pirmie atkritumu monitoringa rezultāti.

Ekspedīcija norit jau ceturto gadu pēc kārtas, un šogad atkritumu monitoringi līdz 18.jūnijam veikti jau 27 vietās, bet kopumā paredzēts apsekot 41 pludmali. Manāma satraucoša tendence palielināties tieši plastmasas atkritumu īpatsvaram. Visvairāk atrasti plastmasas virvju pavedieni, plastmasas maisiņi, pudeļu vāciņi un korķi, kā arī neidentificējami plastmasas gabali. Tāpat uzieti daudz papīra ēdienu iepakojumi. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, Kurzemes rietumu piekraste kļuvusi netīrāka, savukārt Kurzemes Rīgas jūras līča piekrastē atrasts mazāk atkritumu nekā iepriekšējos gados.

Ekspedīcija turpināsies līdz pat 28.jūnijam, un tai pievienoties var jebkurš interesents kampaņas mājaslapas www.manajura.lv sadaļā „Pieteikties“. Tā kā monitoringi Vidzemes piekrastē tikai priekšā, konkrēti rezultāti ar netīrāko un tīrāko pludmaļu sarakstiem gaidāmi pēc ekspedīcijas beigām 30.jūnijā, kad paredzēta tikšanās ar preses pārstāvjiem un rezultātu skaidrošana un analīze.


Lietotāju raksti