Pierādīsim, ka mēs esam spēks!

 Kopš 9. Saeimas ievēlēšanas mēs esam pieredzējuši daudz notikumu, kas apliecina politiskās elites nerēķināšanos ar vēlētāju gribu un valsts interesēm – dīvainos grozījumus drošības iestāžu likumos, sistemātiskus centienus vājināt tiesiskumu.

Sabiedrības sarūgtinājums, to visu redzot, tagad sasniedzis tik augstu pakāpi, ka Saeimai vairs uzticas tikai 12% vēlētāju, bet politiskajām partijām – tikai 5%. Vai valdošās koalīcijas pārstāvji no tā ir mācījušies? Nē! Pirms gada tā laika premjers A. Kalvītis jūlijā paredzēto referendumu nosauca par bezjēdzīgu, pārmetot Valsts prezidentei lieku valsts naudas tērēšanu. Referendumā piedalījās vairāk nekā 300 tūkstoši vēlētāju, kas parādīja cilvēku neapmierinātības patieso pakāpi. Taču drīz pēc pirmā apjukuma valdība atguvās un turpināja „rullēt” tālāk ierastajā visatļautības stilā.

Ko mēs redzam šodien? Ko darīja valdošā koalīcija, kad sākās parakstu vākšana par Satversmes grozījumiem, kuri paredz, ka vēlētājiem ir tiesības ierosināt Saeimas atlaišanu? Tā vietā, lai izstrādātu savus priekšlikumus, kā radīt mehānismu Saeimas atlaišanai, valdošā koalīcija turpināja nievājošus izteikumus par šo pilsoņu iniciatīvu kopumā, biedējot cilvēkus ar haosu, kas varot iestāties, ja tauta iegūst instrumentu, ar kuru efektīvāk kontrolēt ievēlēto deputātu darbu. Kad grozījumi nonāca Saeimā, valdošo partiju deputāti balsoja pret to pieņemšanu, piesaucot juridiskus argumentus, kas neiztur nekādu kritiku. Saeimas valdošais vairākums izšķīrās par labu referendumam. Acīmredzot viņi cer, ka tautas nobalsošana izgāzīsies, jo atvaļinājumu un vasaras noskaņojuma dēļ tajā varbūt nepiedalīsies visi 750 tūkstoši vēlētāju, kas nepieciešami, lai referendumam būtu likumīgs spēks.

Ja šis referendums neizdosies, tad visticamāk vēl vairāk kritīsies vēlētāju aktivitāte un katrās nākamajās vēlēšanās piedalīsies arvien mazāks vēlētāju skaits. Cilvēki būs zaudējuši ticību savai līdzdalībai valstij svarīgu lēmumu pieņemšanā. Tas nozīmē patiesu demokrātijas apdraudējumu, kas Latvijai varētu būt sevišķi bīstams, jo padarītu to vēl vājāku pret politisko un ekonomisko spiedienu no Krievijas puses.

Atcerieties – valdošajai elitei ir bailes no aktīvas, prasīgas sabiedrības. Iesim un pierādīsim, ka kopā mēs esam spēks – neapmuļķojams un prasīgs! 2.augustā iesim paši un aicināsim savus draugus un paziņas iet balsot! Palīdzēsim nokļūt līdz iecirkņiem cilvēkiem, kuri paši nevar aiziet parakstīties! Aicināsim iet balsot arī tos, kuri nav par Satversmes grozījumiem. Šoreiz galvenais ir piedalīties, un svarīga ir katra balss!

Es ļoti ceru, ka 3. augusta rīts atnesīs ziņu, ka 750 tūkstoši ir piedalījušies tautas nobalsošanā un Satversmes grozījumi ir pieņemti.

Kopā mums izdosies!

Lietotāju raksti