Pietiek svinēt, pienācis laiks strādāt 10

Cilvēkiem vienmēr ir paticis sūkstīties, par to, kā viņiem neiet, cik ļoti viņiem dara pāri, ierobežo, cik ļoti visi citi ir vainīgi pie tā, ka neveicas biznesā un ekonomika nespēj attīstīties. Taču reizēm der atcerēties – veicas tikai tam, kas kaut ko dara, cītīgi un mērķtiecīgi strādā, lai sasniegtu savus mērķus. Arī Latvijas izaugsme lielā mērā ir atkarīga no tā, vai šeit veidosies jauni uzņēmumi, vai esošie būs efektīvi un radoši, ģenerēs idejas un īstenos tās, attīstīs ražošanu un eksportu. Diez vai tas ir padarāms laiski sēžot atpūtas krēslā.

Latvijā no treknajiem gadiem likumā „Par svētku atceres un atzīmējamām dienām” saglabājusies norma, kas paredz – gadījumā ja svētku dienas 4. maijs un 18. novembris iekrīt sestdienā vai svētdienā, nākamo darbdienu noteikt par brīvdienu. Viens no būtiskiem valsts ekonomikas izaugsmi nodrošinošiem faktoriem ir tieši darba efektivitāte, ko šādas brīvdienas vietā un nevietā noteikti samazina. Nedomāju, ka Latvija jau sen būtu apkopusies no krīzes sekām un var atļauties slinkot.

Šogad 4. maijs – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena – iekrīt svētdienā, brīva būs arī nākamā pirmdiena. Rodas jautājums – ar ko īpašs Latvijas tautai ir 5. maijs, ka tas jāpasludina par valstisku brīvdienu? Domājot tīri praktiski, vai cilvēki neatzīmēs 4. maija svētkus svētdienā, bet gaidīs nākamo – brīvo dienu? Vai tas, ka īstā svētku diena ir svētdiena kaut kā mazina tās nozīmību?

Šī norma ekonomiski joprojām nelabvēlīgajai videi un situācijai ir kā šķērslis, kas aptur vai vismaz kavē biznesa procesus, tādēļ vēlos aicināt valdību atcelt šādu viltus brīvdienu noteikšanu, ļaujot cilvēkiem strādās, pelnīt naudu sev un valstij. Es neredzu nopietnu pamatojumu, kādēļ šīs papildu brīvās dienas būtu nepieciešamas un ko tās dotu kopējā valsts tautsaimniecības vai tautas kultūras un patriotisma veicināšanā.cleardot.gif

Komentāri 10

***

Dīvains viedoklis. Ļoti daudzi cilvēki mūsu valstī strādā daudz un labi, bet pie turības nevar tikt, jo uzņēmēji taupa tieši uz darbaspēka izmaksām. Brīvdienas ir domātas , lai vairāk laika var pavadīt ar ģimeni.

pirms 7 gadiem, 2014.04.02 19:14

=-=

Nu protams, kadarba deveji vainigi, nemaksa, bet tev gribas ar gimeni but kopa. Tad sedi maja un busi kopa visu laiku. Savas nelaimes darba devejs nav vainigs. Runajot par svetkiem tad tiesam vinu ir daudz. Un ne tikai pie mums. Tagad ari pec dziesmu svetkiem nakoso dienu dienu taisas brivu ieviest, tad krivu jaunais un vecais gads, lieldienas un ta talak. Jasak beidzot stradat butu

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 09:20

dd

wot , tas kurš te aizstāv eksplutatorus.....taču strādājiet paši savos uzņēmumos. pie vienas vietas jūsu minimālā alga!
paverdzināsiet kādu provinciāli...... lai jums tiek!

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 13:29

Beard

SHITo demagogjiju fuuristu forumaa, iereekshanai, vaig iemest. Pac lieku nedeelju Niiderlandee notupeeju. Vinjiem kkaada Nolaadeetaa Perdelja Elleebraukshanasdiena vai kas tur bija. Tad 6diena, 7diena - Vaacija fuureem ciet by default, toties, tajaas iekritusii frichu pjanka uz 1mdienu un 2trdienu nodubleeta. VakarEiropaa maak sveetkus atrast un svineet taa, ka pac velns nesapratiis, kad tie saakas un kad jaasaak straadaat.

pirms 7 gadiem, 2014.04.02 23:58

Vārds.

Es saprotu - pēc 1.janvāra un Jāņiem nākamā diena varētu būt brīva, jo visiem ir skaidrs, ka šajos svētkos bez dzeršanas neiztikt. Bet kāda vella pēc brīvai ir jābūt nākamajai dienai pēc mūsu sirdšķīstajiem valsts svētkiem, ja tā ir iekritusi svētdienā? Lai varētu atgūties no "pjankas"? Būsim reālisti - reti kurš šos svētkus svin kā valsts svētkus. Tā ir tikai vēl viena brīva diena.

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 10:27

Ansis

dzīve nav darbs! ir laiks padomijas darba lopi to sākt saprast! pie vella šitos pajoļus!

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 13:31

puerto

Pareizi Ansi ! Piekrītu !

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 18:55

dadzis

Izlasot vai izdzirdot šos divus vārdus ''treknie gadi'' slikti paliek! Kam bija šie treknie gadi? Negodīgajiem politiķiem un naudas maisiem. Cilvēki ar godīgu darbu nekad un nevienos laikos pie treknumiem nav tikuši. Lielākā Latvijas daļa dzīvo nabadzībā un politiķi turpina tautu dzīt izmisumā un bezcerībā. Gudro kā paaugstināt maksu elektrībai, ar izmaiņām veselības aprūpē štuko kā nosvēpēt vēl dzīvi palikušos u.t.t. Un tad nu vēl viens ''gudrais'' uzradies, kurš prāto, ka brīvdienu par daudz! Personīgi es strādāju 8 stundas diennaktī un nedomāju, ka man būtu jārubī bez brīvdienām!

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 14:03

Jana

Vispār, kas ir uzrakstījis šo pretīgo rakstu? Kā atveru alūksniešus tā man vemt gribās, sarakstītas kaut kādas preteklības!!

pirms 7 gadiem, 2014.04.03 15:43

hihi

Atkal viens dir..js uzradies. Šito "speciālistu"darbam gan nav nekādas pievienotās vērtības...visus uz kūdraspurviem lielāks labums būs....

pirms 7 gadiem, 2014.04.06 11:24

Lietotāju raksti