Prieks, kur tu rodies?

Un tomēr viņa griežas! Kā teicis dižākais no itāļiem Galileo Galilejs. To saku arī es. Par pasauli laikā un telpā, kas griežas ap savu asi un vienlaikus riņķo apkārt Saulei. Piefiksējāt? Apkārt Saulei! Tātad tiecas uz gaismu, uz skaidrību. Es arī!

Šorīt, tikko gaisma svīda, gāju ar suni cauri mežam ar ledus urbi pār plecu. Kad bijām tukšā dūšā pa sniegu nobridušies kilometrus divus vai vairāk, sajutu otro elpu un tādu možumu kaulos, ka likās - ja tagad nāktu pasaules gals, es tiktu tam pāri viņā pusē svilpodams, Dievs mans liecinieks!

Jau mūsu dižais dzejnieks Jānis Rainis lika nojaust kopsakarību "gals un sākums". Protams, ne jau katrs "gals" nozīmē beigas. Daudzas tā saucamās "slepenās lietas" jeb "x failus" turpināsim šķetināt nākamgad. Mūsējie teležurnālisti no "Bez tabu" un "Nekā personīga" netiek galā. Vajag kādu riktīgu palīgu, kādu "laimes lāci"!

Ir viens uzticams variants. Palūdzu dēlam, lai no sava mobilā telefona piezvana uz štatiem, uz FIB, un angliski palūdz pie tālruņa pasaukt Foksu Malderu vai vismaz Danu Skaliju. Trubas otrā galā mums atbildēja, ka viņi redzot šo tālruņa numuru. Mēs esot sasniedzami. Un viss? Bet man tik ļoti gribējās personiski parunāt ar Malderu par to, kas notiek Latvijā. Gribējās viņu uzaicināt atbraukt pie mums un atšķetināt kādu "slepeno lietu". Kaut vai par "Parex banku" un mistisko sadarbību ar Starptautisko Valūtas fondu, par administratīvi teritoriālās reformas jēgu un ražošanas sagrāves mērķi.

Starp mums runājot, šie noslēpumainie gadījumi pārsniedz zinātnes robežas un izskaidrojami vienīgi ar pārdabiskiem un šausminošiem apstākļiem. Tāpat kā nodokļu, tarifu un bezdarba palielināšanās.

Re, par to visu es domās pārpīpēju, kamēr mēs ar bobi salstam pie āliņģa bļitkodami, savu lomu gaidīdami. Būs zupiņa, būs!

Lietotāju raksti