Puntulis par atbalstu kultūrai un masu medijiem: Neviens netiks aizmirsts

Covid-19 krīzes laikā netiks aizmirsts par atbalstu nevienam kultūras un masu mediju nozarē strādājošajam, šorīt Latvijas Radio solīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK).
Skaidrojot, kāpēc valdība jau kādu laiku atliek lemšanu par Kultūras ministrijas (KM) sagatavotajiem piedāvājumiem atbalstam minētajās nozarēs, Puntulis mierināja, ka jautājums valdībā tiks skatīts un neviens netiks aizmirsts. Valdības lēmums par atbalstu turklāt stātos spēkā ar krīzes sākumu - ar atpakaļejošu datumu.

Puntulis skaidroja, ka krīzes skarti pašnodarbinātie un autoratlīdzību saņēmēji ir dažādās nozarēs, tāpēc tiek meklēti kompleksi risinājumi. KM piedāvājums bijis pašnodarbinātajiem un autoratlīdzību saņēmējiem nodrošināt pabalstus minimālās algas apmērā, tomēr Finanšu ministrija mudinot vērtēt iespējas nodrošināt atbalstu līdz 700 eiro jeb 75% apmērā no līdzšinējiem ieņēmumiem, taču tikai gadījumā, ja ir maksāti nodokļi un ja īpašie nodokļu statusi nav izmantoti nodokļu nemaksāšanai.

Sekojoši pabalsti varētu tikt maksāti, "izejot no nodokļu maksāšanas fakta", atzīmēja ministrs.

KM ir aplēsusi, ka kopumā kultūras nozarē atbalsts būtu nepieciešams ap 1500 cilvēkiem, bet viņu atbalstam nepieciešamo summu ministrs nenosauca, aicinot pagaidīt līdz valdības sēdei nākamajā nedēļā.

Līdzīgi ministrs aicināja gaidīt līdz nākamajai nedēļai, lai gūtu skaidrību, kādu atbalstu varētu saņemt masu mediji. Instrumenti esot padomā dažādi, piemēram, mediju atbalsta fonda palielinājums un citi.

Politiķis solīja, ka atbalsts būs arī reģionālajai presei. "Neviens nepaliks aizmirsts," atkārtoti solīja Puntulis.

Lietotāju raksti