Sasildi savu suni! 8

Jums salst? Roku pirksti pat dūraiņos sāpēs dzinkst, kāju pirksti siltos zābakos raujas čokurā un zem ziemas mēteļa vējš tomēr pamanās izložņāt. Suņiem un kaķiem arī salst. Viņu kažoki apledo, ūsās lāstekas grasās augt un ķepu spilventiņos sāpju ugunskuri liesmo.

Sals, kas pārņēmis Latviju un tuvākajā laikā arī negrasās atkāpties, bet tikai pieņemsies spēkā, apdraud suņu un kaķu dzīvības! Mūsu dzīvnieki nav raduši pie tik ilgstoša spelgoņa, ko mitrums padara vēl grūtāk panesamu.

Ja Ziemeļos mītošajiem suņiem un kaķiem pret bargām ziemām izveidojies pieradums - tajos platuma grādos dzimušie un augušie dzīvnieki siltumu spēj rast pat ierokoties sniegā, tad Latvijas suņiem un kaķiem tas var kļūt liktenīgs. Apsaldētas ķepas, organisma atdzišana, nāve nosalstot...

* Saimnieki, kuru suņi dzīvo telpās: aukstā laikā savu mīluļus pastaigas saīsiniet līdz minimumam!

* Saimnieki, kuru suņi dzīvo tikai ārā, tiek turēti ķēdēs: jūsu dzīvniekus sals apdraud visvairāk! Suņu būdas ir kārtīgi jānosiltina. Būtiski, lai dzīvnieks negulētu tikai uz nomestām vecām lupatām. Ārā dzīvnieka guļvietas pamatā ieteicams ieklāt salmus vai sienu, kam virsū var uzklāt vilnas segu.

Būdas ieejas priekšā jāpieliek bieza auduma „aizkars", kas aizturēs vēja brāzmas un noturēs ķermeņa siltumu. Aukstā laikā tikai ārā dzīvojošu suni un jo īpaši ķēdē turētu dzīvnieku kārtīgi jābaro, palielinot tā barības devu, neizmirstot arī par dzeramo - ūdens suņa bļodā sasalst ļoti ātri, tāpēc vismaz divas reizes dienā dzīvniekam jānodrošina iespēja padzerties siltu ūdeni. Un, kad termometra stabiņš slīd pie mīnus 20 grādiem un zemāk, vismaz nakti āra suņi jāielaiž kādās telpās pārnakšņot!

* Lūdzam pilsētniekus sala laikā bez saimniekiem līdzās palikušos suņus, kas klimst ielās, vismaz naktīs nedzīt ārā no namu kāpņu telpām, šķūņiem un citām telpām! Nosalis suns nebūs agresīvs. Siltumā, sarāvies čokurā, dzīvnieks tikai gulēs, cilvēkus neapdraudot.

* Lūdzam rast iespēju arī ielu kaķus aukstā laikā ielaist kādās telpās vismaz nakts stundās. Ja tas nav iespējams, novietojiet pie peļu junkuru pulcēšanās vietām kaut kartona kastes, kurās dzīvnieks var patverties.

Šajā aukstajā Latvijas ziemā sasildīsim savus un arī svešus dzīvniekus!

Biedrība „LKF dzīvnieku aizsardzības grupa" vēršas pie Latvijas dzīvnieku saimniekiem un līdzjūtīgiem cilvēkiem.

Komentāri 8

tante

tā jau es domāju-.....suns.....,kuram stipri nodarīts pāri:D
nāc droši uz manu kāpņu telpu,tāds saprātīgs izklausies:D...nekodīsi ...:D

pirms 11 gadiem, 2010.01.22 12:48

Janvāris ,Vecajai

Bet vai tu gadījuma neesi citplanētiete vai lopu kāvēja,varbūt anatompatalogs?

pirms 11 gadiem, 2010.01.22 12:33

tante

Eu,Janvāri,tu gadījumā neesi suns!!!:D:D
:D

pirms 11 gadiem, 2010.01.22 12:29

Janvaris-Vecenei!

Ta jau zināju ka kā slima pārspīlēsi un bikses piečurāsi no mazākā kranča.Bet , ja lielāks pretīm nāks, tad beigas. Parasti uzreiz galvas nokož tādām, kā tev! :D Lai tev veicas un tādus ari paķers uz zoba, jo bus pelnījuši.
Briesmu stāsti rodas no cilvēku cietsirdības un vainas.Pēc tam cieš dzīvnieki.
Domāju normāli cilvēki visi to saprot, 2.kategorijas trako.
No cilvēkiem jabaidās, nevis no dzīvniekiem.Jo īpaši no TANTĒM!

pirms 11 gadiem, 2010.01.21 23:14

tante

JANVŖI eU,tu tak zelta cilvēks esi!!! Pasaki savu adresi,un visus klaiņojošos sunīšus pie tevis -sasildīsi,pabarosi,apmīļosi!!!!
Bet adresīti gan ,jā,nu malacis,nu zelta cilvēks,beidzot būs kur tiem sunīšiem likties!

Nu nav man lemts sapraST dzīvnieku psiholoģiju,nu nav.Tie briesmu stāsti ne no kā nerodas!!!!


Nu tad gaidam adresīti,visas cerības uz tevi!

pirms 11 gadiem, 2010.01.21 23:02

Janvāris

Neriktigā TANTE..tu tak neesi normāla,,lasīt neproti, ka ja dzīvnieks gribēs pasildīties neaiztiks.Manuprāt ir 2 cilvēku grupas: vieni, kuru saprot dzīvnieku un mīl, nesaprot saimniekus., kuri izmet uz ielas un 2.grupa, kuri paši neko nesaprot no dzīvnieku psiholoģijas, paniski baidās(saklausījušies briesmu stāstus) un vēl māca savus bērnus baidīties, nevis iemīlēt dzīvnieku.
Šaubu nav, kā -15 gr, tā dzīvnieku iekšā un kārtīgi barot, lai ir enerģijia.Kā arī putniņi jābaro ir.
Jebkura dziva būtne šajā aukstumā būs vienīgi pateicīga par palīdzību!
Cepuri nost tām darbiniecēm, kuras Elvi veikalā ļauj sildīties kaķītim un vēl pabaro!

pirms 11 gadiem, 2010.01.21 21:36

saimnieks parūpēsies par saviem mīluļiem,bet bez saimniekiem palikušajiem,vai arī izmestajiem dzīvniekiem būs diezgan plāni badā un aukstumā. Mani kaķi guļ mājās un negrib dauzīties pa āru, suni laižu mājās, kad ir ap -15 grādiem, būdai priekšā brezents.Cietsirdīgi izklausīsies,bet varbūt būs labāk tam klaidonim,jo tur nebūs jācīnās par savu eksistenci.

pirms 11 gadiem, 2010.01.21 15:43

tante

Nē,normāli,nedzīt ārā no kāpņu telpām!!!kas tad garantē,ka viņš nevienu neapdraud!?Man jau uz ielas bail no klaiņojošiem suņiem,kur nu vēl manā kāpņu telpāLai katrs pats saimnieks rūpējas par savu dzīvnieku,ne man tas jādara,izklausās cietsirdīgi,bet nu tā tas ir,tāpēc jau man nav suņa

pirms 11 gadiem, 2010.01.21 12:33

Lietotāju raksti