SEB Mājokļu cenu indikators: Vidzemē saglabājas optimisms

Jūnijā apkopotais SEB Mājokļu cenu indikators rāda, ka ir vairojies to Vidzemes iedzīvotāju skaits, kas uzskata, ka mājokļu cenas tuvākā gada laikā varētu pieaugt - 14% (iepriekšējā mēnesī - 12%). Pēdējā mēneša laikā, lai arī nedaudz, bet ir mazinājies to vidzemnieku skaits, kas sagaida mājokļu cenu kritumu. To sagaida 48% respondentu Vidzemē (iepriekšējā mēnesī - 50%), Līdzīgi kā Latvijā kopumā, Vidzemē ir samazinājies iedzīvotāju skaits, kas uzskata, ka tuvākā gada laikā mājokļu cenas paliks nemainīgas - 22% (iepriekš 28%).

Vidzemes iedzīvotāji joprojām ir visoptimistiskākie attiecībā uz mājokļu cenām salīdzinājumā ar citiem Latvijas novadiem, proti, šajā novadā ir ievērojami vairāk tādu cilvēku, kas sagaida, ka tuvākā gada laikā mājokļu cenas varētu pieaugt.  

SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis: „Domājams, ka iedzīvotāju noskaņojumu attiecībā uz valsts ekonomikas attīstību un arī mājokļu cenām negatīvi ietekmēja jūnija vidū pieņemtie grozījumi valsts budžetā saistībā ar algu, pensiju un pabalstu samazinājumiem, kā rezultātā daudziem Latvijas iedzīvotājiem būs jāsaskaras ar ienākumu kritumu un plānākiem maciņiem.

 

Kamēr turpinās pasliktināties situācija Latvijas tautsaimniecībā un nebūs stabilizācija svarīgākajās nozarēs, noskaņojuma maiņa attiecībā uz mājokļa cenām nav gaidāma. Tomēr mājokļu cenu indikatora rādītāju stabilizācija varētu liecināt par nekustamā īpašuma cenu krituma bremzēšanas, līdz ar to tuvākajos mēnešos šis kritums varētu nebūt procentuāli tik iespaidīgs kā gada pirmajos piecos mēnešos."

Lietotāju raksti