Studentus visvairāk uztrauc studiju maksas

 Kopš 22. jūnija darbojas Latvijas Studentu apvienības reflektantu informatīvais tālrunis 67216061 un e-pasts [email protected]. Līdz šim centrālē ienākuši vairāk kā 180 zvani un e-pasti. Viens no topošos studentus visvairāk interesējošajiem jautājumiem ir par studiju maksām.

 Fakts, ka par studijām šogad būs jāmaksā vairāk, protams, nav gājis secen arī topošajiem studentiem. Aptuveni katrs trešais zvans, kas tiek saņemts Latvijas Studentu apvienības telefoncentrālē, ir saistīts ar studiju maksām. Reflektantus interesē, kurās augstākās izglītības iestādēs ir zemākās studiju maksas un cik ilgā laikā šī summa ir jāapmaksā.

Otrs visvairāk uzdotais jautājums ir par augstskolu un studiju programmu akreditāciju. Lielai daļai topošo studentu šis jēdziens nav līdz galam skaidrs. Viņi par to visticamāk ir dzirdējuši, meklējot informāciju par studiju kredītiem, jo valsts galvotie studiju kredīti tiek piešķirti tikai studentiem, kuri studē akreditētās augstākās izglītības iestādēs un studiju programmās.

Augstskolas, par kurām interesējas visvairāk, ir Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte. Visvairāk interesē datumi, līdz kuriem šajās augstskolās var iesniegt dokumentus, kādi dokumenti jāiesniedz, kad jāslēdz studiju līgums utt. Topošie studenti bieži vien vaicā arī padomu, kurā augstskolā konkrētu studiju programmu studēt labāk. Latvijas Studentu apvienība uz šādiem jautājumiem parasti nesniedz konkrētu atbildi – kura augstskola ir labāka vai sliktāka, taču iespējami mēģina atrast plusus un mīnusus katrai no augstskolām/studiju programmām, lai topošajam studentam būtu vieglāk pieņemt lēmumu.

Telefoncentrāle savu darbību turpinās līdz 7. septembrim un līdz tam studentiem ir iespēja zvanīt vai rakstīt uz e-pastu un uzdot viņiem interesējošus jautājumus. Latvijas Studentu apvienības mērķis ir pārstāvēt Latvijas studentus un cīnīties par viņu kā nozīmīgas sabiedrības sociālās grupas tiesību un interešu ievērošanu nacionālā un starptautiskā mērogā.

 

Lietotāju raksti