Taupības režīms

Kādu dienu māsasmeitai palūdzu, lai izkopē priekš manis. Bet šausmas! Viņa man atbild, ka mājās iestājies „Taupības režīms" un skolā arī tas pats. Un viņa man tādu pakalpojumu nu nekādi nevarot sniegt, jo neesot nekur printerim krāsas, tikai „Taupības režīms".

Vēl cerēdams uzprasu, kad tad būs? Nav un nebūs- viņa atbild. Redz kā gan, nodomāju, ka tā tikai priekšniecība runā pēdējā laikā, kad „naudas nav un nebūs". Nu neko, pamalkojam kafiju un šķiramies.

Dodoties mājup gudroju, ka man arī vajadzētu šo to varbūt kaut ko sākt taupīt. Jo, ja visi taupa, tad arī es nedrīkstu atšķirties no saviem tautiešiem. Citādāk vēl nelaipnus skatus sāks raidīt manā virzienā.

 

Tā kā mājā uzradušies daži nelūgti grauzēji, un arī kaķis par tiem neliekas ne zinis, man radās taupības ideja. Vakarā pirms gulētiešanas paņemu peļu slazdu un uzstādu uzlādētā stāvoklī, bet bez jebkāda gaļas izstrādājuma. Un mierīgu sirdi dodos uz migas pusi.

 

Divreiz apgriezies, nu sāku jau laisties miegā, ka pēkšņi „klakš"! Uztrūcies un palekdamies, tešu trokšņa virzienā uz otru istabu, pa ceļam vēl arī durvju stenderē trāpīdams un pieri apskādēdams. Ticis klāt skatos, ka tiešām lauku grauzējs nāves aparātā iekšā vēl cieš mokas un lēnām pēdējo reizi noplikšķina acis un nelaipni mani nopēta.

 

Ko nu es? Tik nopriecājos, ka grauzējus var ķert bez jebkādiem gaļas izstrādājumiem. Un tagad arī es saku- „Man mājās „Taupības režīms"".

Lietotāju raksti