Tirgotājs: Pāragri spriest, vai interese iegādāties alkoholu internetā būs paliekoša

Atļauja tirgot alkoholu internetā tirgotājiem un patērētājiem ir jaunums, tāpēc vēl grūti spriest par pircēju interesi un to, vai tā būs paliekoša, aģentūrai LETA pauda specializētais alkoholisko dzērienu tirgotājs "Riga Spirits & Wine Outlet".
"Līdz šim šāda iespēja nav bijusi, tāpēc mums nav datu ar ko salīdzināt. Un arī laiks no likuma izmaiņu apstiprināšanas brīža ir bijis pārāk īss, lai vērtētu vai šī interese ir liela vai nav, un vai tā būs paliekoša. Drošības pēc arvien vairāk pircēju izvēlas iepirkties internetā. Mums, kā jebkuram tirgotājam, jāpielāgojas pircēju paradumu maiņai," sacīja kompānijas Mārketinga vadītājs Rainers Helds.

Populārākie produkti - ar augstāku alkohola saturu

Pēc viņa teiktā, patlaban populārākie produkti noteikti ir ar augstāku alkohola saturu, kas iespējams vairāk saistīts ar dezinfekcijas pasākumiem, bet nevarētu teikt, ka kādai produktu grupai būtu nospiedošs pārsvars. "Pirkšanas paradumi varbūt mainās, bet pirkto produktu klāsts internetā īpaši neatšķiras no tā, ko pērk veikalā," viņš sacīja.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Riga Spirits & Wine Outlet" ir reģistrēts 2009.gadā, un tā pamatkapitāls ir 14 200 eiro. Kompānija vienādās daļās pieder četrām Latvijas privātpersonām. 2018.gadā uzņēmums strādāja ar 12,427 miljonu eiro apgrozījumu un 253 001 eiro peļņu.

LETA jau ziņoja, ka svētdien, 22.martā stājas spēkā likums par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību.

Turpmāk likums atļauj internetā iegādāties alkoholu

Likumā atļauts realizēt akcīzes preces, izmantojot distances līgumu, izņemot tabakas izstrādājumus un elektroniskajās cigaretēs izmantojamos šķidrumus. Reizē aizliegts realizēt alkoholiskos dzērienus personām, kuras jaunākas par 18 gadiem, kā arī aizliegts alkoholu realizēt laikā no plkst.22 līdz plkst.8.

Likums zaudēs spēku ar īpašu likumu. Šā likuma normas piemērojamas no ārkārtējās situācijas izsludināšanas brīža, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Lietotāju raksti