Uz Saeimu raujas ļoti daudzi pašmāju bāleliņi 15

Kā vērtējat 10.Saeimas deputātu kandidātus no Alūksnes novada?

Saeimā par daudz liekēžu
Dailis Bebris, pensionārs no Zeltiņu pagasta
Mani neapmierina esošo Alūksnes novada deputātu darbs, jo viņi ir aizņemti tikai ar savu amatu organizēšanu, bet no esošajiem deputātiem uz Saeimu kandidē četri. Piemēram, deputāts Jānis Nīkrencis sevi jau "parādīja" iedzīvotāju sapulcē Zeltiņos. Atbildot uz jautājumu, kādēļ netiek turēts solījums par jaunu darba vietu izveidi, viņš lepni atteica, ka domei nav jāveido darba vietas. Es pat no savas pensijas maksāju iedzīvotāju ienākuma nodokli, tādēļ esmu tiesīgs prasīt, lai mani nodokļi tiek izmantoti tam, kas svarīgs visai tautai un valstij. Bet par deputātiem, kas partijas maina kā čigāns zirgus, es nekad neiešu balsot! Manuprāt, Latvijā jābūt tādam vēlēšanu likumam un kārtībai, ka deputāti tiek ievēlēti no simts vēlēšanu apgabaliem, nevis partijām. Tad es kā vēlētājs zinātu, kurš kandidē no Alūksnes un Apes novada, kurš to pārstāvēs un no kura varam prasīt. Uzskatu, ka mums Latvijā Seimā nevajag 100 deputātu - liekēžu, pietiktu ar 50.

Katram - kas labs un slikts
Māra Svārupe, Jaunlaicenes tautas nama direktore

Zinu, ka uz Saeimu kandidē vairāki pašreizējie Alūksnes novada domes deputāti un vēl daži alūksnieši. Katram no viņiem ir kāds labais un kāds sliktais darbs. Piemēram, Ainars Melders var kādam patikt, kādam - nepatikt, bet viņš, salīdzinot ar pārējiem kandidātiem, ir vienīgais politiķis. Pārējie kandidāti nav slikti cilvēki, bet, manuprāt, viņi nav politiķi. Ir apšaubāmi, vai Alūksnes novadam būs ieguvums no tā, ka kāds mūsu deputāts tiktu Saeimā. Mans radinieks divos sasaukumos ir bijis Saeimā un balsošana par jautājumiem tur notiekot pēc principa: tu man, es - tev. Ja kāds mūsējais tiktu Saeimā, nez vai būtu tādi Kangari un neko nedarītu novada labā. Manuprāt, ir jāmainās valsts politikai, lai arī uz vietas reģionos kaut kas mainītos. Galvenais, Saeimas deputātam ir jābūt godprātīgam - ja šī īpašība piemīt, tad būs arī pārējais.

Tikt Saeimā būs grūti
Pēteris Kučiks, Alūksnes slimnīcas anesteziologs - reanimatologs, HBO, hemodialīzes speciālists

Ļoti pozitīvi, ka arī no Alūksnes novada būs deputātu kandidāti - neatkarīgi no tā, kādā sarakstā viņi startēs. Lai gan, izvērtējot reālo situāciju, savākto punktu daudzumu, iekļūt Saeimā viņiem būs ļoti grūti - tad partijai jāsavāc ļoti daudz balsu. Arī es kādreiz startēju LSDSP sarakstā, bet tas bija tādēļ, lai balsotu par sarakstu kopumā. Vai mūsu kandidāti ir cienījami cilvēki - to negribētos apspriest: katras partijas un vēlētāju ziņā ir to izvērtēt. Saeimas deputātam ir jābūt godīgam un jātur dotais vārds, nevar būt divkosīgs un nodevīgs pret vēlētājiem. Vai kāds to spēj? - šaubos, jo politiķi ir ļoti atkarīgi no citiem, no lobijiem, to var ļoti labi redzēt, vērojot balsojumus Saeimā. Politiķi laikam reizēm lobiju dēļ nevar rīkoties godīgi, bet tad nevajag iet politikā. Manuprāt, pašlaik reģionu intereses Saeimā netiek pienācīgi pārstāvētas, jo augstāk stāv savas un partijas intereses, aizmirstot iedzīvotājus un reģionus.

Komentāri 15

PCTVL Alūksnē kandidātu sarakstus iesniedz, pamatojoties uz labvēlīgo zvaigžņu stāvokli.
LETA
2001. g. 29. janvārī, 12:04
Vakar plkst.16 Alūksnes vēlēšanu komisijā kandidātu sarakstu iesniegusi partija "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" (PCTVL), piebilstot, ka tieši šajā brīdī zvaigžņu stāvoklis bijis vislabvēlīgākais veiksmei vēlēšanās. Par to aģentūru LETA informēja Alūksnes domes informācijas daļas vadītāja Zinaīda Kalniņa. Partija iesniegusi pilnu kandidātu sarakstu. Tā priekšgalā atrodas pašreizējais Alūksnes domes deputāts, bijušais Alūksnes mērs Ainārs Melderis. Šajā sarakstā ir arī Alūksnes revīzijas komisijas loceklis Jānis Cīmiņš, pastāstīja Kalniņa. "Iesniedzot sarakstu, Ainārs Melderis norādīja, ka tieši šādu saraksta iesniegšanas laiku un vietu viņam ieteicis astrologs, ņemot vērā zvaigžņu stāvokli," teica Kalniņa. Patlaban Alūksnes vēlēšanu komisijā iesniegti 4 kandidātu saraksti. Līdz šim sarakstus bija iesniegušas arī Tautas partija (TP), savienība "Latvijas ceļš" (LC) un apvienotais Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) un Latvijas Demokrātiskās partijas (LDP) saraksts.

pirms 10 gadiem, 2010.08.12 19:37

veee

Tāpēc vien nebalsošu par so sarakstu, ka tur Nīk....

pirms 10 gadiem, 2010.08.11 20:41

veee

Tāpēc vien nebalsošu par so sarakstu, ka tur Nīk....

pirms 10 gadiem, 2010.08.11 20:41

visiem faktiemfaktiem

Kuri ta tie 4 dara?
(Oi, Nikranci, ka Tevi norod ne ljubit...).

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 21:37

faktam cits fakts

Nē, viņi kopā ir 15, bet tie kas reāli kaut ko cenšas darīt ir 4! Pārējie 11 ir tie, kas rīko to tipa genocīdu pret tautu.

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 21:17

faktam

Kur tu saskaitīji 11? Četri no SCP, viens no Jaunā laika, viens no SC, 1,5 no TB/LNNK un 0,5 no TP. sanāk kopā 8.

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 17:24

cerība

Tagad jau visus kandidātus VIDS pakratīs...

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 17:04

TITI

Domei nav jārada darbavietas, bet - jāveicina to rašanos, jāatbalsta darbīgi ļaudis, jābeidz lobēt savi ģimenes locekļi (Kas neko nedarot saņem lielas algas), jāpārstāj nelegāli nodarbināt bezdarbniekus - un galvenais - jādara tiešais darbs- jāuzklausa sabiedrība UN JĀŅEM VĒRĀ UZKLAUSĪTAIS.

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 16:59

bilde

Kā tad vēl pavisam nesen debatējām par kultūras speciālista vietu domē- tā taču arī bija jauna darbavieta , tikai jautājums kas un kā to dabūja...

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 13:46

Rita

Domei nav jāveido darba vietas iedzīvotājiem, bet deputātiem jārūpējās par saviem ģimenes "locekļiem". Jes - Nikrencis!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 08:08

Taisnība, 11 , jo tie pārējie 4 tiešām domā par tautu un kaut ne skaļi, bet realizē arī darbus, ne tikai kulsta tukšus salmus. Tā tik šķiet, ka nekas nav izdarīts, tomēr ir domē cilvēki, kas daudz dara, un tas ir fakts. Tikai tas reizēm uz kulstītāju fona nav pamanāms, jo tas kas dara, skaļi par to nekliedz. Avīzē protama lieta, par katru individuāli nerakstīs, ko kurš, bet labi darbi tiek darīti.

pirms 10 gadiem, 2010.08.09 22:09

fakts

Pašlaik norisinās kluss un nepārprotams ganocīds pret lauku ļaudīm, ko īsteno 11 tautas kalpi domē.
Un balamute ir tikai balamute, kurš izdevīgs lielajām haizivīm, jo skaļi pasaka viņu domas. Efekts ar to panākts.

pirms 10 gadiem, 2010.08.09 16:50

Bet balamute ir deputāts!!!!! Deputāts!!!! Tautas kungs!!!
Un viņam pie vienas vietas, ko tauta par viņu domā, ir uzdevums darīt, lai Alūksnes novada lauku cilvēkiem sliktāk un tas tiks darīts!

pirms 10 gadiem, 2010.08.08 15:14

beidzot

Taisnība pensionāram. Beidzot kāds ir atmodies un pateicis patiesību par šo balamuti.
Cik ilgi novada sabiedrība ar atplestu muti klausīsies viņa tukšajās ",Gudrajās'" runās?
Galīgi esam nobijušies un apjukuši?

pirms 10 gadiem, 2010.08.08 12:33

Nav skaidrs

" Jānis Nīkrencis sevi jau "parādīja" iedzīvotāju sapulcē Zeltiņos. Atbildot uz jautājumu, kādēļ netiek turēts solījums par jaunu darba vietu izveidi, viņš lepni atteica, ka domei nav jāveido darba vietas"
šī " Darboņa" intelekta līmenis ir visiem zināms jau gadiem...Kā viņš tur tika?Nav skaidrs nevienam normāli domājošam cilvēkam.

pirms 10 gadiem, 2010.08.08 10:37

Lietotāju raksti