Vai jauniešiem nepieciešamas sauļoties solārijā?

Nepilngadīgi jaunieši turpmāk solārijā varēs sauļoties tikai ar vecāku atļauju.

Dace Lagina, SIA “Lave” solārija administratore:
Brīdina par iespējamajām sekām

Gaļina Muižniece, Alūksnes vidusskolas medmāsa:
Sūdzas par ķermeņa apdegumu

Santa Rappa, 15 gadīga jauniete:
Vecāku atļauja problēmas nesagādās
 

Dace Lagina, SIA “Lave” solārija administratore:
-Tas lielākoties atkarīgs no katra atsevišķi. Protams, bērniem nav ieteicams sauļoties, bet ja vecāks atļauj un ir zinošs tad mēs aizliegt nevaram. Parasti interese par solāriju rodas 15 – 16 gadu vecumā. Ir gadījumi, kad ārsti iesaka apmeklēt solāriju, jo var gūt organismam  nepieciešamos vitamīnus.   Pamēģināt var, bet tas jādara apdomīgi un pakāpeniski. Pirmajā reizē paņemot padsmit minūtes noteikti būs apdegums. Tāpat arī liela nozīme ir krēmiem. Noteikti nevajadzētu nākt katru dienu, lai  gan jāatzīst, ka mums ir šādi klienti. Tad mēs viņus brīdinām par iespējamajām sekām. To vai klienti izlasa solārija lietošanas noteikumus un ievēro tos, mēs nevaram kontrolēt, jo tie ir sauļošanās telpā. 

Gaļina Muižniece, Alūksnes vidusskolas medmāsa:
-Esmu novērojusi, ka jaunieši solārija pakalpojumus izmanto. To uzreiz var redzēt - āda izskatās savādāk. Jāatzīst, ka daudzus pārmērīgais iedegums padara vizuāli vecākus, veidojas grumbas. Tāpat arī nevar aizmirsts, ka sauļojoties pastāv risks iegūt vēzi. Pie manis griežas jaunietes ar apdegumiem, kas iegūti solārijā. Aizliegt es nevaru, bet pārrunāju situāciju un mudinu to izmantoto retāk. Ierosinātu vairāk sauļoties vasarā saulītē, to iedegumu var saglabāt līdz pat pavasarim. Arī tonālais krēms nav risinājums, nekvalitatīvi uzklāts tas izskatās šausmīgi.
Pirms solārija apmeklējuma noteikti vajag konsultēties ar ārstu, parunāt arī ar vecākiem, tāpēc atbalstu ierosinājumu par vecāku atļaujām.

Santa Rappa, 15 gadīga jauniete:
- Protams, solārijs ir kaitīgs visiem, bet to noteikti nevajadzētu apmeklēt jaunākiem par 15 gadiem. Pati solāriju sāku apmeklēt nesen, bet nedaru to regulāri. Piemēram, tagad to neapmeklēju. Iedegumu kāroju tikai pirms kādiem nozīmīgiem pasākumiem vai svētkiem. Man likums par vecāku atļaujām nesagādās problēmas, ja vajadzēs vecāki šādu atļauju parakstīs, jo viņi neiebilst pret solārija apmeklēšanu un  arī paši reizēm to izmanto. Apzinos tā kaitīgumu, bet domāju, ka svarīgi ir ievērot mērenību, lietot speciālos krēmus. Atzīšu, ka solārija noteikumus neesmu izlasījusi, bet vados pēc administratores sniegtajiem padomiem un tos ievēroju.

Lietotāju raksti