Vai palielināt pacienta iemaksas? 7

Maija Plahotina, SIA “Alūksnes poliklīnika” valdes priekšsēdētāja:
Medicīnai jābūt bezmaksas

Ligita Podziņa, Alsviķu pagasta sociālā darbiniece un feldšeru punkta vadītāja:

Vajag obligāto veselības apdrošināšanu

Edīte Ribaka, Alūksnes invalīdu biedrības biedrs:

Tā būs dabīgā atlase

Tad par vizīti pie ģimenes ārsta maksāsim latu, par speciālista apmeklējumu 3 latus, bet dienu uzturoties slimnīcā – 5 latus.

Maija Plahotina, SIA “Alūksnes poliklīnika” valdes priekšsēdētāja:

-Man informācija liecina, ka šādu likumu nepieņems. Lai gan viss ātri mainās un rīt jau viss var būt savādāk.  Protams, sākumā būs grūti, krietni samazināsies pacientu skaits. Tomēr jāsaprot, ka arī ārstam šī noteiktā summa ir jāiekasē. Jāatzīst, ka reizēm esmu pieņēmusi pacientus, neņemot naudiņu. Cilvēks ir slims un man ir jāpalīdz.

Domāju, ka ne tikai mediķiem jācīnās, arī pacientiem jācīnās. Protestējat, izskata viedokli, nesēžat klusu mājās.  Cilvēki paši ir šos deputātus ievēlējuši un ja viņi lemj par šādu maksu ieviešanu, tad jāmaksā vien būs.

Man uzskats ir – medicīnai visiem cilvēkiem ir jābūt bezmaksas.


Ligita Podziņa, Alsviķu pagasta sociālā darbiniece un feldšeru punkta vadītāja:

-Kā medicīnas darbinieks atbalstu iemaksu palielināšanu, bet no sociālā darbinieka viedokļa nē. Cilvēki jau tā reti apmeklē medicīnas iestādes, bet pacientu iemaksu palielināšanas gadījumā cilvēki pie ārstiem nāks vēl retāk. Jau tagad ir jāārstē  hroniskas slimības, piemēram, onkoloģiskās. Cilvēki baidās nākt pie ārsta, jo nezina cik būs jāmaksā, bet tajā pašā laikā slimības tiek ielaistas. Cilvēks pie ārsta pat neiet divus gadus. Jaunie noteikumi problēmu tikai padziļinās.

Man viedoklis jau vairākus gadus ir tāds, ka vajadzētu ieviest obligāto veselības apdrošināšanu. Tas būtu vienīgais risinājums.

Edīte Ribaka, Alūksnes invalīdu biedrības biedrs:

-Tas ir negatīvi. Jau līdz šim medicīnas pakalpojumi bija par dārgu, ja sadārdzina vēl, tad tas ir ārprāts. Medicīna kļūs par ekskluzīvu lietu un būs piemērota tikai īpašai iedzīvotāju šķirai. Vai tiešām vajag, lai cilvēku uz slimnīcu ved jau guļošu? Tā būs, jo lielai daļai nebūs iespējas ārstēties. Man to gribas nosaukt par dabisko atlasi. Mēs invalīdi nevarēsim samaksāt par gulēšanu slimnīcā, tas ir par dārgu. Maku nevaram izplest lielāku, ja tas jau tā ir plāns. Ir jau ne vien jāārstējas, bet arī jāēd, jāmaksā īre. Šķiet, ka valdība nav padomājusi par visām sekām un ar rēķināšanu viņiem tā pavājāk. 

Komentāri 7

vienkārši

nauda ko maksājam nodokļos par obligāto veselības apdrošināšanu ir jāiezīmē katram cilvēkam.
Daži paliks bez medīcinas un sāks domāt par darbu.
Smieklīgi, ka godīga pensionāra ārstēšanai naudas nav, bet bomži guļ tikai slimnīcās.

pirms 12 gadiem, 2008.11.08 12:22

ha

nu protams, ka tā ir piekrītu, bet nevar zināt, kāda jēga no tās obligātās apdrošināšanas būs, izskatās, ka viss, kas no tie notiek uz slikto, nevis otrādi :((pie visa tā, ka esmu optimiste

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 20:33

otto

Man kaut kā nesāp gan sirds par bomžiem, narkomāniem, alkoholiķiem, , cietumniekiem u.c. kretīniem. Žēlot vajag slimus un vecus cilvēkus, invalīdus nevis salašņas. Bet kontrabandistiem, nodokļu nemaksātājiem gan klājas labāk kā lielākai daļai no mums.

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 20:01

ha

vēl tikai var maksāt par gaisu, ko ieelpojam, jo to arī ieelpo bezpajumtnieki...
vai varbūt vēl kautkas ir palicis par ko mēs nemaksāsim????

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 18:25

Dievs

viņus pavisam neieredz.
Tajā stāvoklī nonāk un uzturas pēc brīvas gribas.
Protams, alūksniešiem viņi patīk , jo uz tā fona katrs cits izskatās
labi....................
Gribat viņiem palīdzēt? Nosauciet lietas īstajos vārdos! Jūsu "līdzjūtība" pazudina cilvēkus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nav jau žēlojami suņi, ir uz kājām noliekami cilvēki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 15:53

?

Lai nedod Dievs, Tev, viņu stāvoklī nokļūt! Vai cilvēcības vairs nemaz nav tādu vārdus runājot? Te naids pārņēmis prātu!?

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 13:19

feldšerīt

VOAVA ir valsts Obligātās apdrošināšanas veselības apdrošināšanas aģentūra. Visa nelaime ceļas no tā, ka šī nauda nav nav iezīmēta kopējā nodokļu massā un MĒSgodīgie majkasjam par bomžiem, narkomānirem, alkaholiķiem, kontrabandistiem, nodokļu nemaksātājiem , cietumniekiem u.c. kretīniem.
Nu pasakiet no sirds, JUMS RŪP VIŅU VESELĪBA , ja viņiem pašiem par to...

Kad iesiet vēlēt, padomājiet.........

pirms 12 gadiem, 2008.11.07 12:52

Lietotāju raksti