Vai tauta var ietekmēt politiķu lēmumus?

Viola Lāce, zemnieku saimniecības “Sliņķi” vadītāja
Uzmanību pievērš, bet lemj pa savam
Laima Aigare, Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Alūksnes nodaļas vadītāja
Jo solīdāk runā, jo mazāk klausās
Antoņina Akimova, Alūksnes pensionāru padomes priekšsēdētāja
Viedoklis jāpauž,neskatoties ne uz ko

Viola Lāce, zemnieku saimniecības “Sliņķi” vadītāja
Personīgi es domāju, ka nekas no tā īpaši nemainās, jo, cik man nācies novērot, tautas viedoklis netiek ņemts vērā. Jā, kad notiek protesta akcijas, viņi pievērš uzmanību, bet pie tā arī viss apstājas un lēmums tāpat tiek pieņemts pa savam. Tas gan nenozīmē, ka šādi pasākumi ir bezjēdzīgi. Cilvēki nesanāktu kopā, ja viss būtu kārtībā. Protesta akcijas ir kā signāls, ka kaut kas attiecībā pret viņiem svarīgām lietām tiek darīts pilnīgi aplam, neņemot vērā reālo situāciju un to, kādas sekas tas varētu radīt vai jau ir radījis. Diemžēl šiem protestiem apakšā slēpjas gadiem milzušas problēmas, kuras nemaz nevar uz sitiena atrisināt. Līdz ar to, pat tad, ja politiķi ieklausītos, būtu jāpaiet ilgākam laikam, lai kaut kas mainītos un cilvēki par šīm lietām varētu beigt uztraukties.

Laima Aigare, Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Alūksnes nodaļas vadītāja
Lielākā vai mazākā mērā, bet var ietekmēt. Vismaz atsevišķas pedagogu rīkotās akcijas pavisam noteikti ir atstājušas iespaidu uz politiķiem, jo, ja ne pilnībā, tad daļēji prasības pēc tām ir mēģināts apmierināt. Es uzskatu, ka galvenais ir neklusēt, bet paust savu neapmierinātību par jautājumiem, kas tev ir svarīgi. Tas pierādījies arī attiecībā pret pedagogiem, kur šaubos, vai kaut kas notiktu, ja mēs paši aktīvi necīnītos par savām tiesībām. Diemžēl skumjā realitāte ir tāda, ka jo solīdāk mēģini runāt, jo mazāk tevī ieklausās, tāpēc par vienīgo veidu, kā ietekmēt politiķu lēmumus, šobrīd kļuvušas skaļas protesta akcijas. Nesaku, ka tas ir labākais veids, kā risināt problēmas, taču, acīmredzot, citādāk viņi nesaprot.

Antoņina Akimova, Alūksnes pensionāru padomes priekšsēdētāja
Jā, bet ļoti minimāli. Ir reizes, kad tiešām ar kaut kādām aktivitātēm ir panākts sev vēlamais rezutlāts, tomēr tādu ir maz. Pārējos gadījumos viņi tautas viedokli vienkārši ignorē vai arī izliekas, ka ieklausās, un turpina darīt pa savam. Mums tā vienreiz gadījās, kad politiķi personīgi ierdās pie mums uz tikšanos, stāvot priekšā stāstīja un solīja vienu, bet vēlāk nobalsoja par kaut ko pilnīgi citu. Katrā ziņā es uzskatu, ka savs viedoklis ir jāpauž, neskatoties ne uz ko. Pat tad, ja viņiem tautas domas ir vienaldzīgas, nedomāju, ka ir patīkami iet garām protestātāju pūlim un dzirdēt pret sevi vērstus apvainojumus. Tāpat arī var gadīties, ka, ja pilnībā klusēsim, tiks pieņemts simtreiz nelabvēlīgāks lēmums, nekā tad, ja paudīsim savu neapmierinātību.

Lietotāju raksti