Vai vajadzētu lemt amnestijas piešķiršanu ieslodzītajiem? 1

Vilnis Sliņķis, Alūksnes rajona prokuratūras virsprokurors:
Neko nevar paredzēt

Ilzīte Čerbikova, Valsts probācijas dienesta Alūksnes teritoriālās struktūrvienības vadītājas pienākumu izpildītāja:
Sarunās nožēlo izdarīt

Rolands Kairišs, Alūksnes Sv. Bonifācija Romas katoļu draudzes prāvests priesteris:

Cietums cilvēkus nemaina

Vilnis Sliņķis, Alūksnes rajona prokuratūras virsprokurors:

Iespējams, šāds solis vienam otram palīdzētu kaut ko pārmainīt savā dzīvē. Tie varētu būt īpaši izņēmumi, bet noteikti ne masveida gadījumi. Ja runā par sabiedrības drošību, tad jāatceras, ka pat tad, ja nebūtu amnestijas iespēju, cilvēki pēc soda termiņa beigām tāpat iznāk brīvībā. Daļa no viņiem cietumā vairs neatgriežas, bet ir gadījumi, kad noziegums tiek izdarīts atkārtoti. Te nozīme varētu būt arī sabiedrības attieksmei, jo tādā veidā tiek dota iespēja laboties, taču paredzēt neko nevaram, vai tā tiks izmantota vai nē.

Ilzīte Čerbikova, Valsts probācijas dienesta Alūksnes teritoriālās struktūrvienības vadītājas pienākumu izpildītāja:

Konkrēti šajā jautājumā man viedokļa nav. Runājot par mūsu klientiem, tad vismaz pirmajās sarunās viņi noteikti nožēlo, ko ir izdarījuši. Cik tas nāk no sirds dziļumiem, to mēs nevaram pārbaudīt. Domāju, ka daļa patiešām arī nožēlo. Lai mainītos, ir vajadzīga paša vēlme. Mazliet arī apkārtējo motivācija, bet galvenais ir paša vēlme, jo neviens no malas nevienam neko nevar izdarīt, ieteikt, pārmācīt un pāraudzināt, ja vien pats to nevēlas.

Rolands Kairišs, Alūksnes Sv. Bonifācija Romas katoļu draudzes prāvests priesteris:

Ja tie, kuri par to ir atbildīgi, uzskata, ka tas ir vajadzīgs, tad acīmredzot tam ir iemesls. Cits jautājums, cik vērtīgs šis pasākums būs, jo tas ir koks ar diviem galiem. Es domāju, ka cietums cilvēkus neizmāca, drīzāk maina uz negatīvo pusi. Tas varētu radīt arī papildus draudus sabiedrībai. Iespējams, ka šādā veidā valsts cenšas parādīt, ka domā un rūpējas par visiem, arī likumpārkāpējiem, taču laiks rādīs, vai viņi to spēs arī novērtēt.

Komentāri 1

Slikti ka nav viedokļa

un nevar paredzēt.
Pēc mācītāja sanāk, ja cietums nelabo, tad vai nu jācērt rokas vai uzreiz jānošauj, jo priekš kam cietumos barot..............varbūt pārāk šerpi.
Tak cienīgs kungs nebūs domājis, ka par noziegumu nav jāsaņem sods?????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tad jau pats no sodītajiem, vai.
Par ticēšanu.
Vienkārši: ticēt var TIKAI viņu labajiem DARBIEM, kuru parasti NAV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DARBS NO MĒRKAĶA RADA CILVĒKU. NAV DZIRDĒTS, KA TO VAR IZLŪGTIES NO DIEVA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.10.17 15:44

Lietotāju raksti