Vaidere: cik izmaksā neskaitāmie ES samiti par Grieķiju? 6

Eiropas Parlamenta Budžeta komitejas deputāte Inese Vaidere (ETP grupa, "Vienotība") ir pieprasījusi no Eiropas Savienības (ES) Padomes detalizētu informāciju par to, cik Eiropas nodokļu maksātājiem ir izmaksājuši daudzie samiti, kas organizēti, lai mēģinātu rast vienošanos ar Grieķijas valdību.

"Grieķija ir vienīgā Eiropas Savienības valsts, kuras problēmu risināšanai regulāri tiek sasauktas ārkārtas Eiropas valstu vadītāju tikšanās. Šie neskaitāmie samiti Eiropas, tai skaitā Latvijas nodokļu maksātājiem, izmaksā bargu naudu," norāda deputāte.

Lai arī Grieķijas valdība apmaiņā pret jau trešo aizdevumu, ir akceptējusi aizdevēju prasības, tomēr I. Vaidere uzsver, ka šo reformu ieviešana valstī ir stingri uzraugāma, lai neatkārtotos situācija, kad grieķi vilto datus par finansiālo situāciju valstī vai ļaunprātīgi izšķērdē Eiropas fondu līdzekļus.

"Grieķija nav cietusi no stihiskas nelaimes vai kara, bet gan no bezatbildīgas saimniekošanas gadu desmitu garumā. Savukārt tie miljardi eiro, ko Grieķija ir saņēmusi un turpinās saņemt aizdevumos, nav tikai starptautisko banku līdzekļi. Tā ir nauda, kuru cilvēki Eiropā pelnījuši ar savu darbu, nereti strādājot garākas darba stundas, pensionējoties vēlāk un dodoties īsākos atvaļinājumos kā grieķi," atzīmē EP deputāte.

Inese Vaidere vienlaikus aicina Latvijas valdību šobrīd rūpīgi izvērtēt, vai atbalstīt Eiropas Stabilitātes mehānisma (ESM) garantijas piešķiršanu Grieķijas aizdevumam. "Manā skatījumā grieķi nav gatavi reformām un šī Grieķijas sāga var vilkties gadiem. Pilnīgi iespējams, ka tas var novest pie ESM līdzekļu pielietošanas, tādējādi radot ievērojamas izmaksas arī Latvijai. Lemjot par Grieķijas jauno glābšanas programmu, jāpatur prātā, vai Grieķijas iziešana Eirozonai tomēr nebūtu labāks risinājums, lai saglabātu monetāro savienību kā veselīgu un atveseļoties spējīgu organismu," atzīmē deputāte.

Komentāri 6

iedzīvotāji

Cik izmaksā ntie tūkstoši tādu Vaiderei līdzīgo Jevrōpas ierēdņu?

pirms 5 gadiem, 2015.07.23 12:10

>

Tu jau pats arī esi uzturams.....

pirms 5 gadiem, 2015.07.23 14:38

***

Ko sēdi un rej, mācies valodas, iegūsti labu izglītību, tautas uzticību un varēsi arī tu tur sēdēt. Vaidere ir EP deputāte, nevis ierēdne, ja kas.

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 09:03

Svēta

Grieķijā ceļi super.Pat kalnos asfaltēti,pie mums tādu nav nekur.Jautājums :ja viņu valdība naudu izzagusi,kur naudu lika mūsu valdība?

pirms 5 gadiem, 2015.07.24 13:16

E

Eiropas birokrāti! Saņem naudu un tikai gudri runā, bet nedara neko!

pirms 5 gadiem, 2015.07.29 20:30

Lietotāju raksti