Valentīna dienu teju nesvinēs vispār vai gluži pretēji - darīs to ar plašāku vērienu

Salīdzinot ar 2009.gadu, pieaudzis to cilvēku skaits, kuri Valentīna dienu šogad nesvinēs vispār vai atvēlēs ļoti minimālas summas. Vienlaikus lielākā daļa to respondentu, kuri tomēr plāno atzīmēt šo dienu, atvēlēs lielākas naudas summas nekā pērn. Šāda informācija iegūta Naudas plānošanas centra veiktajā pirmssvētku aptaujā. 

Šogad teju katrs trešais aptaujātais (36%) svētku noskaņojuma radīšanai iecerējis tērēt vairāk nekā 20 latu, 2008.gadā šādu summu bija gatavs tērēt aptuveni katrs desmitais (9%). Turpretī mazāk nekā 1 latu šogad plāno tērēt 33% respondentu. 2008.gadā šādi apgalvoja vien 5%.
 
Ir pieaudzis arī to skaits, kas svētkus šogad nesvinēs vispār - 53,5% salīdzinājumā ar 39% 2008.gadā.
„Kā redzams, tad aptaujā atspoguļojas samērā pretēji viedokļi. Tas ir skaidrojams ar to, ka daļa sabiedrības vēlas savu ikdienu papildināt ar svētkiem, sagādājot pozitīvas emocijas gan sev, gan saviem tuvākajiem. Savukārt daļa atkal tiecas kontrolēt un mazināt savus tēriņus. To, protams, vieglāk ir izdarīt nesvinot tādus svētkus, kuri vēl nav kļuvuši par neatņemamu kultūras daļu neskaitāmās paaudzēs,” skaidro Signe Bierande, Naudas plānošanas centra vadītāja. “Ja tomēr ir vēlēšanās savus mīļos iepriecināt, tad pieredze liecina, ka visbiežāk tam nav nepieciešami lieli tēriņi – pietiek ar kādu pašdarināti dāvaniņu vai otram veltītu laiku sarunām.”

Teju 15% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju svētkiem, savukārt, atvēlēs 1 līdz 20 latus. Proti, 1 līdz 5 latus tērēs 6%, 5 līdz 10 latus – 6 %, bet 10 līdz 20 latus – 4% respondentu.

Tas izskaidro arī to, kādēļ ir samazinājies to aptaujāto skaits, kuri apgalvo, ka šogad svētkus pavadīs kopā ar mīļoto kādā izklaides pasākumā (3,3%, salīdzinot ar 9% 2008.gadā), ieturēs romantisku maltīti ārpus mājām (6,4%, salīdzinot ar 9% 2008.gadā) vai pavadīs romantiski vakaru kopā ar mīļoto mājās (11,4%, salīdzinot ar 15% 2008.gadā).

Likumsakarīgi, ka līdz ar to, lai arī nedaudz, tomēr ir pieaudzis to cilvēku skaits, kas svētkus īpaši nesvinēs, tikai apsveiks mīļoto ar ziediem vai dāvaniņu. Ja 2009.gadā šādi rīkojās 10% respondentu, tad šogad jau 11,5%. Naudas plānošanas centrs jau iepriekš ir norādījis – savu līdzcilvēku iepriecināšanai ne vienmēr ir nepieciešami lieli naudas līdzekļi, tādēļ piedāvā vairākus ekonomiskus risinājumus savu mīļoto iepriecināšanai . Dāvanas tapušas Naudas plānošanas centra akcijas „Dāvini no Sirds!” laikā.

Savukārt ar ieteikumiem Valentīna dienas svinībām var iepazīties šeit :

Lietotāju raksti