Veidosim jauno uzņēmēju veiksmes stāstus kopā!

Biznesa izglītības biedrība „Junior Achievement – Latvija” (JAL) sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) uzsāk sociālo kampaņu, kuras laikā līdz 1.novembrim tiek aicināts ikviens sabiedrības loceklis - uzņēmējs, pašvaldība, jauniešu vecāki un JAL programmu absolventi - būt sociāli atbildīgiem un kļūt par „Skolas Krustvecāku”, atbalstot skolu dalību biedrības praktiskajās biznesa izglītības programmās.

Kampaņas mērķis ir motivēt Latvijas iedzīvotājus atbalstīt biznesa izglītību skolās, sadarbojoties ar JAL, dot iespēju skolēniem un no visiem Latvijas reģioniem apgūt praktiskās biznesa izglītības programmas, apmeklēt uzņēmumus un praktiskos seminārus par uzņēmējdarbību, realizēt savas biznesa idejas jau skolas laikā.

„Skolu Krustvecākiem” tā ir iespēja dalīties savā biznesa pieredzē ar topošajiem jaunajiem uzņēmējiem, piedalīties nacionālajās un starptautiskajās konferencēs un izstādēs, kā arī realizēt korporatīvās sociālās atbildības praksi.

Mācību gada noslēgumā, 2011.gada jūnijā, JAL sadarbībā ar LDDK nominēs „Gada sociāli atbildīgos uzņēmumus uzņēmējdarbības izglītībā” un īpašā apbalvošanas ceremonijā pasniegs goda rakstus.

„Mēs aicinām ikvienu uzņēmēju un skolēnu vecākus atbalstīt starptautiski atzītu praktisko biznesa izglītības programmu ieviešanu Latvijas skolās. Ar šīm programmām jauniešiem tiek attīstīta ļoti svarīga kompetence - uzņēmējspēja. Uzņēmējspēja attīsta veselu cilvēka īpašību kopumu, kā, piemēram, prasmi pieņemt pārdomātus lēmumus, spēju uzņemties iniciatīvu un atbildību. Tādējādi uzņēmējspējas īpašības nepieciešams attīstīt ikvienam indivīdam, neatkarīgi no tā, kādā jomā vai profesijā tiek turpinātas darba dzīves gaitas.  Ieviešot JAL papildu programmas skolās, skolēniem būs iespēja attīstīt prasmes un iemaņas uzņēmējdarbībā,”  skaidro JAL izpilddirektore Jana Jakovļeva.

Programmā „Skolas Krustvecāki” iesaistījušies jau daudzi aktīvi uzņēmēji, izsakot atbalstu un motivējot savu izvēli. „Atbalstīt skolās uzņēmējdarbību veicinošas programmas un labāku izglītību -  tā jau ir vairāku gadu apzināta rīcība. Gan es personīgi, gan mana ģimene, gan mans uzņēmums SIA “Lietišķās informācijas dienests” to dara regulāri vairākus gadus, jo mēs esam par to, lai Latvijā vairāk būtu uzņēmīgu cilvēku. Esmu atbalstījusi personīgi Līvānu vidusskolu un šobrīd arī savas dzimtās pilsētas Gulbenes novada valsts ģimnāziju. Es domāju, mums ikkatram, kuram ir iespēja, vajadzētu atbalstīt savu dzimto skolu, sava novada jauno paaudzi, dodot viņiem makšķeri, lai iemācītu noķert zivis, nevis dot pašas zivis aiz labas sirds. Mēs nevaram stāvēt malā un vienaldzīgi noskatīties, kā talantīgākie aizplūst prom no mūsu dzimtajām mājām, radot darba vietas svešā zemē,” saka LDDK viceprezidente, SIA „Lietišķās informācijas dienests” izpilddirektore Aiva Vīksna.

Lai kļūtu par „Skolas Krustvecāku”, aicinām sazināties JAL izpilddirektori Janu Jakovļevu, e-pasts: „[email protected]”, tālrunis 26337305.

Lietotāju raksti