Vēstule teātra bērniem 4

Esi sveicināts, Alūksnes tautas nama bērnu un jauniešu teātra „Ievas teātris” dalībniek - Matīss, Ieva, Reini, Una, Liāna, Sintija, Pēteri, Kalvi, Mārtiņ, Monta, Anna, Līva, Elīna! Visus nevaru uzrunāt, 14 gados ir tik daudz vārdu un dalībnieku. Vasara ir beigusies. Sāksies skola vai studijas. Esi atpūties? Lai tev darbīgs un veiksmīgs šis gads!

Mīļais bērns, mēs kādu laiku esam gājuši kopā pa vienu ceļu. Ar vienu ilgāku, ar otru mazāku laika posmu. Viens liels ceļa gājums nu ir noiets – Alūksnes novada dome pieņēma lēmumu likvidēt „Ievas teātri” Alūksnes tautas namā. Kāds „Ievas teātrī” ir darbojies tikai dažus mēnešus, kāds daudzus gadus. Un ar katru no jums saistās savs stāsts. Bet visiem kopā mums ir ko atcerēties!

Vai atceries iestudētās izrādes: ”Šlopsters-Klopsters”, „Tīģerēns Binkijs”, „Sallijas pasaciņas”, „Papīra zirdziņš” „Gliemezītis riteņbraucējs”, „Karlsons lido atkal”, „Sakņu dārza sargs”(iestudēta 3 reizes), „Pūt, vējiņi”, „Sprīdītis”, „Lidojošie pīrādziņi”, „Princešu modināšana”, „Cirks pagalmā”, „Pagrabs” un bezgalīgi daudz mazo darbiņu?
Atceries laiku, kad bijām vajadzīga tautas nama organizētajos pasākumos un piedalījāmies Lieldienu, Meteņdienu, Mārtiņu gadskārtu svētku iestudējumos?

Vai atceries saules svelmi un lietus šalkas, dzīvojot teltīs starp pustūkstoti citu teātra spēles cienītāju, mācoties un iestudējot kopīgas izrādes republikas nometnēs Blomē? Mēs tur braucām septiņas vasaras. Noguruši, izmocīti braucām mājās, bet nākošajā vasarā braucām atkal. Vai atceries nometnes Mālupē? Bija jautri, vai ne?

Kur palika festivāli? Bauska, Limbaži, Jaunpils, Rēzekne, Varakļāni, Valka- visus pat nenosaukt. Ekskursijas uz Viļņu, Rīgu, Valmieru, Cēsīm. Atceries, kā braucām uz skolēnu dziesmu un deju svētkiem, republikas teātru salidojumiem, lai spēlētu savas izrādes?

Atceries konkursu „Drošam pieder pasaule”? Mūsu vecajā namiņā sabrauca ap 300 bērnu no visas Latvijas un divas dienas spēlēja izrādes. Teātra zirdziņš vēl joprojām skatās uz Alūksnes ezeru. Mūsu bagātība ir arī organizētais drāmas festivāls un pirmā republikas Teātra Sporta nometne.

Vai atceries to saviļņojumu, kad šajā ziemā braucām uz reģiona atlases mačiem Teātra Sportā (TS) Madonā? Mēs zinājām, ka tur piedalīsies rajonu spēlēs izlasītās labākās komandas. Vai atceries to prieku, braucot mājās ar uzvaru? 9.-10.klašu grupā mēs bijām pirmie. Abas mūsu komandas piedalījās republikas TS turnīros – gan vidējā, gan lielo grupā. Jāatzīst gan, ka neesam izlaiduši nevienu republikas turnīru. Vai tu vari saskaitīt tās vietas Latvijā, kur esam spēlējuši TS? Uz mūsu organizētajiem TS „Mārtiņgaiļa čempionātiem” sešus gadus pulcējās komandas no Rīgas, Valkas, Smiltenes, Rēzeknes, Dobeles, Balviem. Pie mums brauca ar prieku.

Un tu arī nāci ar prieku. Ne jau par velti pēdējos četrus gadus teātrī nebija uzņemšanas vai pieteikšanās aģitācijas- tie, kas gribēja, atrada veco pagrabiņu paši. Nāca, spēlēja, improvizēja, raudāja un smējās. Visus šos gadus mūs atbalstīja Alūksnes pilsētas dome, bāra, lutināja un mīlēja tautas nama darbinieki. Esam bijuši kopā priecīgos un arī skumjos brīžos. Varbūt neviens no jums nebūs aktieris, bet es esmu pārliecināta - jūs būsiet lieliski uzņēmumu vadītāji, direktori, pārdevēji, menedžeri, skolotāji, ārsti un citi darboņi, jo esat apguvuši skatuves mākslas pamatus un protat runāt publikas priekšā. Ne jau velti daudzās Eiropas valstīs teātra māksla ir skolas programmās.

Tev šis darbs bija pa nopietno, pa īstam, bet onkuļiem un tantēm šķita, ka tas ir tikai pulciņš, kur mēs kopā blēņojamies. Un var jau būt, ka 0,25 slodzes no minimālās algas ir nozīmīgs finansējums Alūksnes novada attīstībai, tādēļ nedusmojies uz viņiem.

Piedod, bērns, ka es nevarēju saglabāt tev šo iespēju – darboties uz vienīgās skatuves pilsētā. Bet...- ja tu gribi darboties, es strādāšu tāpat kā līdz šim, neprasot samaksu no skolēniem. Jautā „Ievas teātra” anketu savā skolā vai zvani man pa tālruni 29219008. Meklēsim kopā iespēju, kur un kā strādāt!

Komentāri 4

Nora

šitā tak nav laižama pie bērniem. Kā pilnmēness, tā saiet šreijā!

pirms 12 gadiem, 2009.08.30 22:39

zinātāja

Patiesībā ir ļoti skumji, ka tiek spēlēts uz bērnu un situācijas nezinātāju jūtām. Varbūt vadītājai tomēr būtu paškritiskāk jāpieiet savam darba rezultātam un nevajag tagad gausties, ka nevarēji saglabāt ....Varēji, tikai ar citu attieksmi! Un tantēm un onkuļiem novada domē nu gan tā nešķita kā te tiek pasniegts bērniem. Uzskatu - ja izrāžu kvalitāte būtu pieņemama, tad atrastos interesenti kas gribētu aicināt ciemos uz bērniem domātiem pasākumiem, diemžēl ar kvalitāti pēdējos gados bija kā bija.....
Principā, ja šobrīd teātris nodarbojas ar šo jauno virzienu - teātra sports - ja tiešām ir interesenti, kāpēc tas nevarētu būt maksas pulciņš?

pirms 12 gadiem, 2009.08.28 22:53

Mūza

Ieviņ, beidz spēlēt teātri!Un bērni nu nav īstā auditorija ar kuru manipulēt! Ja gribi māci bez samaksas, ja negribi nemāci, bet kam Tev šitā garā pentere?!

pirms 12 gadiem, 2009.08.28 16:11

Lietotāju raksti