Viktora Ķirpa Ates muzejā ievieš jaunu tradīciju 4

Iepriekš Viktora Ķirpa Ates muzejā bija tradīcija Pētera dienā rīkot zaļumballes. Man likās, ka zaļumballes nav gluži muzeja misija un daudz atbilstošāks tai būtu ar latviešu tradīcijām saistīts pasākums. "Zāļu dienā" galveno akcentu likām uz kultūras programmu.

Viesos pie mums ieradās Gulbenes novada Lejasciema vecākās paaudzes ansamblis "Satekas", kas uzņēmās apdziedāšanas pienākumus, ienākot sētā un apdziedot visus darbus vai nedarbus. Otrs nozīmīgākais notikums šajā dienā bija brīvdabas izrādes, ko piedāvāja Zeltiņu pagasta tautas nama drāmas kolektīvs "Kontakts". No šīs puses ciemos ieradās arī deju kopa "Alise", kas demonstrēja apmeklētājiem latviskos dančus.

Tāpat kā citos pasākumos, arī šoreiz bijām uzaicinājuši tirgotājus, kas audzē bioloģiski tīru pārtiku. Lai gan uzaicinājām atsaucās nedaudzi, viņu produkcija izrādījās ļoti pieprasīta un uz pasākuma beigām gandrīz nekas vairs nebija palicis pāri. Paralēli notika arī dažādas atrakcijas, kā, piemēram, sievu nešanas sacensības, miežu maisu cilāšana, vainadziņu mešana un tamlīdzīgi. Prieks, ka šajās sacensībās starp uzvarētājiem bija, galvenokārt, Kalncempju pagasta jaunieši. Starp apmeklētājiem bija daudzu citu novadu pārstāvji un pat itāļu tūristu grupiņa. Kopā ar pasākuma dalībniekiem un viesiem bijām vairāk nekā 400 cilvēku.

Domāju, ka priekš pirmās reizes tas ir ļoti labs rādītājs, tāpēc vēlētos "Zāļu dienu" padarīt par ikgadēju tradīciju. Šis notikums devis stimulu arī turpmāk censties piesaistīt sev uzmanību ar interesantiem pasākumiem, kas tendēti uz latviešu tradīciju izkopšanu. Protams, lai pasākums varētu notikt, ar pašu līdzekļiem mums nepietiktu, tāpēc šoreiz jāsaka paldies Alūksnes novada pašvaldībai un it sevišķi Kultūras un sporta nodaļas vadītājai Sanitai Eglītei par sniegto finansiālo atbalstu. Pateicība arī Vilim un Marijai Kļaviņiem no Stāmerienas, ar kuru palīdzību varējām sarīkot atrakcijas un sumināt to veiksmīgākos dalībniekus.

Komentāri 4

nja

Zāļu diena bija diezgan patukša - divi kreļļu tirgoņi, viens - vilnas zeķu, viens - grādīgo dziru saimes ēkā laistīja, faktiski tas arī viss... Jau stundu pēc sākuma bufetē tik pāris pīrādziņi, ar ko pēc sievu nešanas iestiprināties... :) Vienīgi Zeltiņu teātris te visu daudzmaz izglāba...

pirms 10 gadiem, 2010.06.30 21:50

jā, kaut kā ļoti pietrūkst. varbūt pietrūkst sirds, kad zini, kas šajā lietā ir ieguldīts?

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 22:11

sviests...pagasta iedzīvotāji cieš šo vīzdeguni zobus sakoduši... nav kontakta ar kalncempiešiem... nespēj... šīs iestādes atpazīstamība tiek grauta ļoti strauji...

pirms 10 gadiem, 2010.06.29 21:12

[email protected]

patiesiibaa, kad Pomerance vadiija Ates muzeju, muzejam bija zelta laiki, tikai daudzi, kas akli vai ljaunuma un intrigu apseesti, visur un it visaa, ko paveica Pomerances laikaa dazhi darbinieki Pomerances vadiibaa, aiz savas skaudibas nezin kur savu negatiivo "zhulti" izgaazt, jo patiesiibaa tika paveikts PATS GALVENAIS -NOTUREETS MUZEJS NO IZZUSHANAS!!!

pirms 7 gadiem, 2014.02.16 05:11

Lietotāju raksti