Viss lāstu dēļ! 1

Satiku te viendien, veikalā rindā stāvēdams, bijušo meitas skolotāju, tagad pensionāri. Izteicu komplimentu, ka izskatās atplaukusi - tik sārtiem vaigiem?! Šī atbildēja: “Protams!” Esot attīrījusi savu dzīvi no visa liekā – tā teica viņa un pie kases maksāja par veļas pulveri. Tas bija no dārgajiem.


Zinu jau zinu, ka šī izšķīrusies no vīra, vēl arī aizgājusi no skolas - vismaz saglabāja savus 70 pensijas procentus. Es bildu, ka nudien tīrībai ir liela jēga, taču par to ir jāmaksā un ir arī jāpieliek zināmas pūles. Učene smējās. Es esot trāpījis naglai uz galvas. Aicināja mani ciemos, tad pastāstīšot vairāk. Nodomāju – kāpēc ne?! Vientuļa skolotāja... vēl gana žirgta, kā arī daiļa no vaiga.

Vakarā āvu kājas. Ar šoceni zobos drastiski klauvēju pie pedagoģes durvīm. Viņa vēlīgi sauca mani dziļāk. Biju romantikas pārņemts. Sevišķi, kad ieraudzīju, cik dārgi aprīkots skolotājas dzīvoklis un cik dzintarmirdzošs viņai istabā uz galda stāv konjaks. No skata – ellīgi dārga pudele! O, jā! Tādu dzīvi savā pensionāra norietā arī es gribētu. Piepeši skolotāja jau pavisam lietišķi vērsās pie manis: “Nu, kādas jums sūdzības?” Nekādu - tā atbildēju es. Nevarot būt! Viņa skaidri redzot, ka man ir daudz problēmu un tām visām ir viens iemesls. “Kāds tad?” pārsteigts izdvesu es. Nodomāju, vai tiešām viņa sāks man atsvaidzināt zināšanas savā mācību priekšmetā?!

Un pats murmulēju tālāk: “Sūdzēties varu galvenokārt par niecīgo pensiju, kuru par 10 procentiem vēl apcirpusi valdī...” Učene vīzdegunīgi pārtrauca mani ar vārdiem: “Muļķības! Tās ir sekas. Cēlonis ir lāsts, nē, pat vairāk lāsti, kas tevi, Teni, vajā jau kopš bērnības, jaunības. Bet tos var noņemt. Atbrīvošana no viena lāsta jums maksās 10 latus.”

“O, jā mana sieva ir mans lāsts,” mājienu sapratu es un no visas tiesas cerēju, ka tā manis atbrīvošana notiks ar tūlītēja ārlaulības seksa palīdzību. Sāku izģērbties, bet tad skolotāja mani brutāli izdzina no sava dzīvokļa, neko vairāk nepaskaidrodama.

Apkaunots un satriekts pārnācu mājās, vaicāju sievai, vai viņa nezina, ar ko tagad nodarbojas mūsu meitas bijusī tur... tāda un tāda skolotāja. Sieva iekliedzās: “Viss novads zina, tikai tu nezini!” Tagad tā pedagoģe esot populāra burve. Burtiski pampstot no naudas. Učene mājas kārtībā pieņemot klientus. Tie pie viņas piestaigājot bariem vien. Ļautiņi pēdējos latus gatavi atdot, lai tikai atbrīvots no lāstiem. A krīzes laikā jau katrs otrais iet pa dzīvi kā nolādēts.

Es jums teikšu, ka no šitās pensionētās skolotājas, bitīt matos, mums derētu šo to pamācīties, goda vārds!

Komentāri 1

...........

nez kura tā ir ūčene, es ar vēlētos aiziet pie viņas

pirms 12 gadiem, 2009.09.04 11:12

Lietotāju raksti