Dienvidkoreja un ASV sāk kopīgus militāros manevrus

Seula, 18.aug., LETA--REUTERS. Dienvidkorejas un ASV bruņotie spēki pirmdien sāka kopīgus gadskārtējos manevrus, kurus Ziemeļkoreja nosoda kā prelūdiju iebrukumam un uzskata, ka tie kaitē kodolatbruņošanās sarunām.

Manevri ar nosaukumu "Ulchi Freedom Guardian" ilgs līdz piektdienai un notiek laikā, kad valstu pārstāvji, kuri risina sarunas par Ziemeļkorejas kodolprogrammas izbeigšanu, apspriedīs mehānismu, kas dos iespēju pārbaudīt Phenjanas informāciju par ieroču kategorijas plutonija ražošanu.

Mācībās piedalīsies aptuveni 56 000 Dienvidkorejas un 10 000 ASV karavīru, un tajās tika pārbaudītas datoru, komunikāciju un komandas sistēmas, vietējiem medijiem paziņojuši Dienvidkorejas militārie pārstāvji.

Dienvidkorejas prezidents Ļi Mjunbaks pirmdien sarīkojis Nacionālās drošības padomes sēdi drošā pazemes bunkurā kā daļu no manevriem, teica amatpersonas.

"Mūsu attiecībās ar Ziemeļkoreju vienmēr pastāv lokalizēta konflikta iespēja, un tāpēc mēs nedrīkstam atslābināt gatavību," teicis Ļi.

Ziemeļkorejas oficiālie mediji pagājušajā mēnesī raksturoja šīs mācības kā militāru provokāciju.

"No ASV puses ir muļķīgi piedāvāt rokasspiedienu, otrā rokā turot dunci," rakstīja Ziemeļkorejas ziņu aģentūra KCNA.

Dienvidkorejā izvietoti aptuveni 27 000 amerikāņu karavīru, kuri sniedz atbalstu šīs valsts 670 000 vīru bruņotajiem spēkiem. Ziemeļkoreja lielāko daļu no saviem 1,2 miljoniem karavīru izvietojusi netālu no robežas ar Dienvidkoreju.

Pasaules ziņas