Eiropu biedē ar aukstāko ziemu tūkstošgadē 4

Šī varētu būt aukstākā ziema pēdējā tūkstošgadē, prognozē Krievijas meteorologi un laikraksts «Diena». Arī Latvijā šoziem kādu dienu varētu būt ap mīnus 40 grādu.

Krievijas žurnāls «Itogi» vēsta, ka janvārī Maskavas iedzīvotājiem jārēķinās ar vismaz četrām dienām, kad gaisa temperatūra noslīdēs līdz mīnus 20—25 grādiem.

«Diena» raksta, ka Eiropas ziemeļos gaidāms vēl lielāks aukstums. Tā Polijas meteorologi norāda, ka pēdējos piecos gados Golfa straumes ātrums sarucis divkārt. Šī tendence ir bīstama, jo siltās straumes apstāšanās gadījumā Eiropas ziemeļos iestāsies auksts laiks un tie varētu nonākt zem masīvu ledāju kārtas.

Tomēr Polijas un Krievijas meteodienestu prognozes esot pretrunā ar NASA pētījumiem, kas rādot, ka Golfa straume pēdējos 18 gados ir pieņēmusies spēkā un kļuvusi siltāka, tādēļ ziemeļu puslodei sasalšana nedraudot.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Prognožu nodaļas vadītājs Andris Vīksna skeptiski izsakās par šādiem sensacionāliem paziņojumiem. Viņš, tāpat laika pareģe Sedas Emīlija jeb Emīlija Stepanova, nenoliedz, ka šoziem kādu dienu varētu būt par mīnus 40 grādu, taču ārkārtas pasākumiem iemeslu nesaredz.

Eksperts stāsta, ka Eiropas prognozēšanas sistēma rāda – decembrī, janvārī un februārī gaisa temperatūra varētu būt mazliet zem normas un arī mazāks nokrišņu daudzums.

Komentāri 4

nu ko

gādājam malciņu, pērkam sniegalāpstas...:D

pirms 9 gadiem, 2011.05.27 20:48

alise

Aukstākā būs ap 2020.gadu Tie paši krievu meteorologi prognozē tikai janvārī sniegu un siltu, garu rudeni, un nemaz tik aukstu ziemu. Kurām prognozēm tad ticēt, domāju, ka nevienām. Katrā gadījumā dzērves gāja ļoti vēlu prom, tā kā būs atkal kārtējais garais rudens, un tikpat garš pavasaris, lai gan pa vidu nogāzīs , iespējams, vēl vairāk sniega nekā pagājušo gadu.

pirms 10 gadiem, 2010.10.07 06:05

Ja prognozē aukstāko ziemu, tad skaidrs, ka slēpes un slidas šogad nevajadzēs meklēt, iztiksim ar gumijniekiem...

pirms 10 gadiem, 2010.10.05 20:36

NNN

Vai tad Golfa straumi nevarētu maisīt ar kādiem lieliem airiem, lai kustās fiksāk? Nav ko tik daudz bruņoties! Labāk strādājuši cilvčes glābšanas virzienā!

pirms 10 gadiem, 2010.10.05 19:44

Pasaules ziņas