Gaisa temperatūra Latvijā pazeminājusies līdz -5 grādiem, Skandināvijā - līdz pat -37 grādiem

Ceturtdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā pazeminājusies līdz -5 grādiem, bet Skandināvijā sals vietām pastiprinājies līdz pat -37 grādiem, liecina meteoroloģijas dienestu sniegtā informācija.

Latvijā aukstākais laiks valda Vidzemē un Latgales ziemeļos, kur ir -4..-5 grādi, citviet valstī temperatūra noslīdējusi līdz +1..-3 grādiem, bet Liepājas apkaimē vēl ir +2 grādi.

Debesis virs Latvijas aizvien ir apmākušās, daudzviet krīt neliels sniegs, visvairāk turpina snigt Vidzemē. Pūš mērens ziemeļaustrumu vējš, Kurzemes ziemeļos brāzmās līdz 12 metriem sekundē, savukārt Latgalē pūš lēns vējš.

Rīgā apmācies laiks un nedaudz snieg. Ziemeļaustrumu vējš brāzmās pūš līdz septiņiem metriem sekundē, gaisa temperatūra galvaspilsētā pazeminājusies līdz -1..-2 grādiem.

Savukārt dažviet Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā un Krievijā - pārsvarā valstu ziemeļos un kalnu apgabalos - ir aukstāks par -30 grādiem, Zviedrijas ziemeļos reģistrēti pat -37 grādi. Bargais sals nav skāris šo valstu galvaspilsētas - ceturtdienas rītā Stokholmā ir -4 grādi, Helsinkos un Oslo -7 grādi, savukārt Maskavā, pateicoties ciklona siltā sektora ietekmei, gaisa temperatūra ir +4 grādi.

Pasaules ziņas